Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Shure

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
kiki1982ro

kiki1982ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.07.2005
1.As dori sa cumpar un cap de pikup(model SHURE M95EDM ) si doua ace eliptice, am sunat la shure romania si au zis ca nu exista asa ceva ..., daca ma puteti ajuta cu vreun link ceva pt a le  putea achizitiona,v-as fi recunoscator :D,
2.As dori sa cumpar o placa de captura audio(este la fel ca o placa de sunet ?), la asta chiar nu ma pricep;ma refer la ce firma, model si soft pt tras de pe disk-uri de vinil pe comp, sau casete, doar pt uz personal.
Attached File  f914_1.JPG   24.38K   24 downloads
Merci fain la toti si astept raspunsurile voastre.

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,422
  • Înscris: 08.12.2006
1. daca aflu ceva in viitorul apropiat te anunt, deocamdata ...
2. placa de captura audio e acelasi lucru cu placa de sunet, si sunt de tot felul de firme, pentru rezultate bune la un pret relativ mic - M Audio Audiophile 2496, iar ca soft Magix Audio Cleaning Lab sau WaveLab

#3
kiki1982ro

kiki1982ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.07.2005
k, merci fain, oricum mai astept ..., nu ma grabesc(ma refer la cap si ace)

#4
kiki1982ro

kiki1982ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.07.2005
Chiar nu ma poate ajuta nimeni ?  :(

Edited by kiki1982ro, 23 January 2007 - 05:06.


#5
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006

View Postkiki1982ro, on Jan 22 2007, 22:06, said:

Chiar nu ma poate ajuta nimeni ?  :(
De Google ai auzit? Unul din linkurile gasite: http://cgi.ebay.com/...0QQcmdZViewItem
Alta solutie ar fi inlociuea cu altceva care se gaseste.
Despre card de sunet cu performante bune pe intrare - Azuentech Meridian le cam da clasa la altele: http://www.tigerdire...e...1&CatId=107
Are pe INTRARE: 1 bucata 24-bit/192kHz AK5385VF(114dB-part spec.). ADC input capabil de 24-bit/192kHz recording.

Edited by SuperDuper, 23 January 2007 - 13:14.


#6
kiki1982ro

kiki1982ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.07.2005
Pai de unde crezi ca am luat poza ? Eu vreau nou,nu cred ca este nou ala , poate mai gasesc pe undeva, daca intelegi ce vreau sa zic ...
Cat despre placa merci fain. O sa ma documentez mai mult ...
Cand scriu pe forum ma gandesc ca sunt oameni care poate stiu ceva mai mult decat mine cautand pe google si cu raspunsuri sigure, adica aia care lucra in domeniu si stiu sigur de unde pot sa isi comande asemenea chestii, sper ca ma intelegi acuma :D

#7
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,422
  • Înscris: 08.12.2006

View PostSuperDuper, on Jan 23 2007, 13:09, said:

De Google ai auzit? Unul din linkurile gasite: http://cgi.ebay.com/...0QQcmdZViewItem
Alta solutie ar fi inlociuea cu altceva care se gaseste.
Despre card de sunet cu performante bune pe intrare - Azuentech Meridian le cam da clasa la altele: http://www.tigerdire...e...1&CatId=107
Are pe INTRARE: 1 bucata 24-bit/192kHz AK5385VF(114dB-part spec.). ADC input capabil de 24-bit/192kHz recording.
Auzentech Meridian nu se comercializeaza inca in Romania, sau nu am gasit-o eu, poate pui tu un link, pretul din state nu este pretul real pentru cumparatorul din Romania
pe hartie arata bine, intrebarea e cat de buna este in realitate, ai testat-o? e pe chipset CMI, C-Media nu prea se invarte in zona profesionala, chiar as fi vrut sa vad niste reviewuri de pe la profesionisti, nu am gasit insa...

#8
kiki1982ro

kiki1982ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.07.2005
Poate imi cumpara el si mi le trimite ca ii din USA :D :P

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate