Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...
 

Compatibilitate amplificator - difuzor...

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
alexpadu

alexpadu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.01.2007
Am un difuzor, nu stiu ce firma e (ceva fantoma e luat din piata de la o femeie care vine cu electronice), de 25 sau 26 cm. L-am pus pe o cutie si momentan am ca amplificare amplificarea de la un subwoofer de la un sistem 2.1. Vreau sa-mi pun si un filtru de bass si niste vata sticlata ca sa nu mai vibreze cutia asa tare si sa-mi cumpar si amplificare ceva mai buna. Difuzorul e de 130W ( pe el scrie 200W si doamna de la care l-am cumparat a zis ca imi garanteaza ea ca rezista la 130W). Am gasit pe net o amplificare 2x40W ( http://www.adelaida....;products_id=37 ) si as vrea sa stiu dak merita sa o cumpar, dak se potriveste cu boxa etc. avand in vedere ca folosesc boxa numai pt camera.

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,422
  • Înscris: 08.12.2006

View Postalexpadu, on Jan 7 2007, 16:06, said:

Am un difuzor, nu stiu ce firma e (ceva fantoma e luat din piata de la o femeie care vine cu electronice), de 25 sau 26 cm. L-am pus pe o cutie si momentan am ca amplificare amplificarea de la un subwoofer de la un sistem 2.1. Vreau sa-mi pun si un filtru de bass si niste vata sticlata ca sa nu mai vibreze cutia asa tare si sa-mi cumpar si amplificare ceva mai buna. Difuzorul e de 130W ( pe el scrie 200W si doamna de la care l-am cumparat a zis ca imi garanteaza ea ca rezista la 130W). Am gasit pe net o amplificare 2x40W ( http://www.adelaida....;products_id=37 ) si as vrea sa stiu dak merita sa o cumpar, dak se potriveste cu boxa etc. avand in vedere ca folosesc boxa numai pt camera.
produsele adelaida nu exceleaza in calitate (e o parere personala :D ), presupuns ca vrei un subwoofer, deci nu iti trebuie un 2x....W, ci 1x100W (sau pe acolo), ampliful ala nu poti sa-l pui in punte. ti-as recomanda asta daca e vorba strict de adelaida, dar repet, parerea mea este ca produsele adelaida nu exceleaza in calitate

#3
alexpadu

alexpadu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.01.2007
Am nevoie 2 iesiri, vreau sa pun si o goarna pentru inalte. Eu nu prea cunosc firme pentru amplificatoare, mi-ai putea sugera o alternativa? Deci am nevoie de amplificare, pe 2 iesiri, cam pana in 100 RON.

#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,422
  • Înscris: 08.12.2006

View Postalexpadu, on Jan 8 2007, 15:50, said:

Am nevoie 2 iesiri, vreau sa pun si o goarna pentru inalte. Eu nu prea cunosc firme pentru amplificatoare, mi-ai putea sugera o alternativa? Deci am nevoie de amplificare, pe 2 iesiri, cam pana in 100 RON.
la banii astia nu vei avea un amplificator bun, nu unul nou evident, mai e si solutia second hand, vezi mica publicitate sau prieteni intorsi recent in tara :D
un modul de la adelaida care mi s-a parut decent (in sensul ca merge destul de bine) este AD-024 sau AD-022 (2x100 respectiv 1x100), problema este ca trebuie sa le faci tu partea de alimentare si sa-i bagi intr-o cutie, avantajul este ca iesi mai ieftin sau la aceeasi bani dar cu o sursa de alimentare buna, de care depinde cum se comporta amplificatorul
dar la banii astia parerea mea este ca cea mai buna solutie este electronica second hand "importata" de turistii romani :D , un technics sau un marantz nu se compara cu adelaida

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate