Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Soferi de camion ( tir )

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1755 replies to this topic

#1585
amigoss25

amigoss25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.12.2011

View Posttafb, on 26th March 2012, 17:35, said:

Buna ziua, caut sofer tir cu experienta minim 2 ani in transport international  (FRANTA , GERMANIA, SPANIA, ITALIA),angajarea se va face ptr Spania. Contract de munca in tara .
Multumesc.


Buna ziua, caut sofer tir cu experienta minim 2 ani in transport international  (FRANTA , GERMANIA, SPANIA, ITALIA),angajarea se va face ptr Spania.
salut , am experienta de 6 ani in domeniul TIR,  lasa ceva detalii despre job sau scrie pe adresa                      [email protected]
la moment sunt in Italia, si sunt interesat de un job pe cinste

#1586
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
A BE CE din 2008 , atestat marfa + card luat anul trecut ..unde sa-mi caut si eu de munca ?
experienta pe CE = 0 ..dar la camioane nu imi fac probleme ...nici la tir , la mers normal , in schimb la parcari cred ca as avea probleme ...

#1587
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009

View PostCampers, on 3rd April 2012, 01:11, said:

in schimb la parcari cred ca as avea probleme ...

In exploatare mai trebuiesc facute si parcari in schimb trebuiesc facute o gramada de manevre complicate pentru ca toti clientii te pun sa incarci/descarci in cele mai imposibile locuri.

#1588
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Manevrele se invata exersand, daca n-ai condus e normal sa nu le stii. Si eu sunt incepator la CE si mi-am depus dosarul la Hartltrans Timisoara, astept sa ma cheme la treaba. Campers, mai multe detalii gasesti aici , daca ai nelamuriri, iti stau la dispozitie.

Nene bulan, imi pare bine sa te "revad". Esti OK? Bebelusul dolofan e in regula? :)

Drumuri bune!

#1589
Kortana

Kortana

    POWERED BY MICROSOFT !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 24.11.2010
La ce foloseste un Cruise Control la un autocamion?
Daca stiti, l-ati folosit vre-o data?
Cum e?
p/s: E suprba, nu?
Cred ca ati vrea sa lucrati cu ea. :)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JNmoSLjLuuE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Kortana, 19 April 2012 - 22:02.


#1590
nmg

nmg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,454
  • Înscris: 07.09.2005
Ma poate lamuri si pe mine cineva in legatura cu cardul de taho ? Trebuie inregistrat la compania la care esti angajat sau se poate folosi indiferent de firma ?

Imi povestea cineva cum ca daca il bagi in tahograful inregistrat la alta companie, cardul se blocheaza, este adevarat ?

#1591
coracao

coracao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 25.04.2008

View Postnmg, on 27th April 2012, 22:04, said:

Ma poate lamuri si pe mine cineva in legatura cu cardul de taho ? Trebuie inregistrat la compania la care esti angajat sau se poate folosi indiferent de firma ?

Imi povestea cineva cum ca daca il bagi in tahograful inregistrat la alta companie, cardul se blocheaza, este adevarat ?
Nu. cardul e proprietatea ta, poti sa-l bagi in orice camion pe care lucrezi, la fel cum poti sa completezi diagrama cu numele tau pe orice camion cu care mergi...

#1592
vasyyy93

vasyyy93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.04.2012
buna , as dori sa lucrez pe tir imi pote supune cineva cat costa scoala de soferi c+e? daca mai imi trebe ceva atestat pe langa ? etc

#1593
AC DC

AC DC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 20.07.2007
Alin Popa, patronul firmei Edy Spedition, a murit astazi in urma unui accident frontal cu un...TIR.

#1594
CRISTAKEM10

CRISTAKEM10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 05.02.2005
Alin Popa - i-au fost dragi tirurile , cu ele pana la moarte....

#1595
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
http://www.ziare.com...misoara-1170319

#1596
coracao

coracao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 25.04.2008
Eu zic ca nu e buna gluma in momentul asta. Omul ala chiar a realizat ceva in viata. Aveti stirea aici... http://www.tion.ro/g...-pe-loc/1115871

#1597
longbou

longbou

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 20.05.2010
a realizat! ca la cum platea soferii normal ca a realizat!
numai cata motorina le-a imputat si faptul ca ii alimenta "cu pipeta" de mergeau angajatii lui cu 70 km/h, sa faca economie ca nu stiau daca le ajungea motorina pana la destinatie.
sa spuna mai multe cine a lucrat la el

#1598
coracao

coracao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 25.04.2008
Hai ca suntem buni de bagat in frigider dupa ce moare cineva...

#1599
longbou

longbou

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 20.05.2010
vorbeste cu soferii care au lucrat la Edy, si sa vezi ce-i umpleau frigiderul si inainte

#1600
coracao

coracao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 25.04.2008
Am prieteni care lucreaza la Edy si le merge bine, iar cei care au plecat, desi aveau vechime, au regretat. Nu cred ca era momentul de umplut frigidere unor oameni care nu mai sunt...cine vrea lucreaza acolo, cine nu e liber sa nu stea...

#1601
longbou

longbou

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 20.05.2010

View Postcoracao, on 1st June 2012, 23:36, said:

Am prieteni care lucreaza la Edy si le merge bine, iar cei care au plecat, desi aveau vechime, au regretat. Nu cred ca era momentul de umplut frigidere unor oameni care nu mai sunt...cine vrea lucreaza acolo, cine nu e liber sa nu stea...
:lol: :lol: :lol: :lol:    
prietene, esti sofer?
Edy spedition este un fel de scoala de corectie pentru soferi!
la Edy banii sunt putini,motorina le da cu pipeta, ba mai mult, li se mai si opreste bani din salariu pentru depasire de consum
uita-te pe drumuri in tara! aia de la Edy ii recunosti imediat, nu depasesc 70-80 km/h ca trebuie sa mearga la consum.
din cauza asta si ceilalti soferi ii umplea frigiderul lui nea Alin, ca nu depasesti asa usor un tir pe Valea Oltului sau Valea Jiului, iar pe sofer nu poti sa-l injuri, ca trebuie sa mearga la consum, in caz contrar ramane fara motorina pe drumuri.
cred ca prietenilor tai le-a fost cel mai bine cand Alin le-a cerut sa puna casele garantie ca sa lucreze, nu? :coolspeak:
crede-ma, nu sunt habarnist in ce priveste soferia!

#1602
longbou

longbou

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 20.05.2010
nu am mai putut edita mesajul de mai sus
am cautat cateva pareri pe forum despre ei. uita-te la date
http://forum.softped...m...t&p=4052860
http://forum.softped...m...t&p=4064674
m-am uitat la varsta ta, daca si prietenii tai de la Edy au aceeasi varsta este de inteles de ce sunt multumiti.
ei de fapt sunt bucurosi ca au gasit o firma care sa le dea o masina neavand experienta

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate