Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Automatic Super (masina de spalat)

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
driverx vad ca ai mari bataid e kap :)

Daca esti stramtorat rau cu $ am vazut niste second hand-uri in Obor de mori.
1300 RPM si aratau f. bine 1-2 mil

#20
James

James

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 04.06.2003
1-2 mil ?

#21
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
1-2 mil?

Geez....maine oricum merg la Bucuresti...da' cum o car pana in CJ? Cat ar dura sa o duc in spate pe jos? :drac: :drac: :drac:

Hehe...stiu cum o duc.....imi iau camionu din avatar...urc masina de spalat pe un bloc de 4 etaje, trag camionu cu spatele langa bloc si o pun in spate in bascula.
Mai ramane probleme pe unde merg cu camionu, ca e de doua ori mai lat decat drumu. :drac: :drac: :drac:

:cya:

#22
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
@James

Fain...vad ca te pricepi..

Stand in fata ei in dreapta in spate are niste condensatoare si inca ceva rotund...dreq stie ce ii.....

Sincer...unde presostatu ala ca nu am inteles...Inca nu m-am uitat (fiind noapte) dar poate maine am timp.

SI oricum...SA IASA un furtunel mic din cuva si sa se termine la in spatele masinii?? :rolleyes:....cred ca ma las de programare si ma apuc de "condus" masini de spalat....

:cya:

#23
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
am avut si eu una de fapt o mai am dar s-a saturat mama de chinurile zilnice care le incerca atunci cand vroia sa spele si acum si-a luat Arctic(beko) 1000 dar sunt unele tot beko ca firma desi le zice altfel la Metro la vreo 7-7,5 mil acum cat mai merge creditul

#24
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Imi iau computador acuma

Si...cum zicea James....daca cuva e ok...atunci merita sa ma bag in ea....altfel no way..

:cya:

#25
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
here: ariston 89x. merge perfect de 2 ani

#26
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Mda....vand un cauciuc de la camion....si imi iau un apartament full utiliat....gata cu nervii :drac:

:cya:

#27
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
o dai la fier vechi si tot mai scoti ceva pe ea

#28
James

James

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 04.06.2003
Stand in fata ei in dreapta in spate are niste condensatoare si inca ceva rotund...dreq stie ce ii.....
Ala ceva rotund e!
:)
Vezi ca are un furtun subtire care vine de la cuva din pertea de jos, langa rezistenta.
Scoti furtunul din presostat si sufli in presostat - trebuie sa faca un zgomot specific adica un fel de clic. Daca nu face sigur nu e bun

#29
roaddemon

roaddemon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.06.2004
caut si eu un desen sau oi fotografie a panoului de comanda, mai exact al numerotarii din jurul butonului de programare ca la mine s-a sters si nu mai stiu sa programez

#30
Dan55

Dan55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.12.2003
masini spalat - scheme

AM PE SITE NISTE SCHEME DE MASINI DE SPALAT, inclusiv pt. Automatic.
POATE TE INTERESEAZA...
Costi, Craiova

#31
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003

Dan55, on Jun 2 2005, 14:44, said:

masini spalat - scheme

AM PE SITE NISTE SCHEME DE MASINI DE SPALAT, inclusiv pt. Automatic.
POATE TE INTERESEAZA...
Costi, Craiova

<{POST_SNAPBACK}>

Cred ca de un an si ceva, nu-l mai intereseaza

#32
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002

bobocul, on Jun 2 2005, 15:50, said:

Cred ca de un an si ceva, nu-l mai intereseaza

<{POST_SNAPBACK}>

Indeed. Avea multe probleme. A disparut de atunci din casa. De aproape un an merg cu un Indesit fain cu display :) Merge super.

Cred ca se poate inchide.

#33
bluearrow2009

bluearrow2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.03.2009
Am si eu o masina de spalat automatic super, eu am cartea tehnica dar din pacare nu ma ajuta deloc deoarece scrisul din jurul butonului de selectie a programelor este sters.....ma poate ajuta si pe mine cineva cu o fotografie a selectorului de programe?
Multumesc anticipat.
:)

#34
alexa2005

alexa2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.08.2007

 alexa2005, on May 8 2009, 17:12, said:

i-ti pun poza in acest we!!!

Attached Files



#35
m.stefan

m.stefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 11.05.2007

 driverx, on 30th December 2003, 07:03, said:

Hmmmm

Masina asta de spalat ii mai rea decat o Dacie coapta....

Dupa ce am reparat ansamblul de intrerupatoare (arata ca o masca de masina dupa ce sa "pupat" cu un colt de perete....si ma miram ca nu raman agatate) am avut surprize neplacute

Sa mor io....ori masina aia ii tampita...ori eu (nam folosit pana acum masina automata)....am pus pe programu 5...am alimentat masina...toate bune si frumoase....pana sa umplut cu apa cuva si a inceput sa scuipe apa prin ceva duza din spate (iese printru tub deasupra cuvei)....CE DRACU? Nu are inchidere automata a apei? Trebuie sa stau in curu ei sa vad cand s-a umplut?

Doi la mana.....unde e apa calda? Nu incalzeste?

Dupa aia....fiind cam agitat..am pus pe 8...a inceput sa invarta fain cuva si sa scuipe apa pe evacuare...asta pana ce sa golit pana pe la jumatate....si sa oprit....parca incepuse deja sa ia apa din nou din admisie. M-am enervat si am pus pe 9,10, 11....dracu stie...acolo a inceput doar sa sa invarta (cu diferite turatii...tot modifica) pana a scos apa de tot...dupa care sa oprit si motoru....se mai auzea doar un clantanit usor....dreq stie ce era...timer? :rolleyes:

James...te rog ajutama...Chiar am nevoie de carnet pentru a "conduce" masina asta? Sau e ceva cu ea?

Scapa usor apa pe la garnitura de la usa pe unde se baga haine.....e grav? se poate schimba? Cam cat costa?

Thank you.

:cya:

din intamplare am si eu asa ceva acasa si mi s-a intamplat si mie sa imi scuipe apa prin furtunul de evacuare presiune se rezolva usor nu iti mai merge supapa de inchidere a apei de la robinet, desfai capacul de deasupra si ai sa vezi ca exista o supapa electromagnetica chiar la conectarea furtunului de alimentare cu apa, desfa supapa este usor de tot si apoi desurubeaza cele patru suruburi ai sa vezi o garnitura din cauciuc vezi sa nu aiba rugina sau altfel de impuritati care o fac sa nu se mai inchida (clateste-o cu apa) apoi o montezi la loc si sufli in ea sa vezi daca inchide daca da atunci e totul ok sa respecti ordinea firelor de alimentare a bobinei.

si ma intereseaza si pe mine daca poti sa imi faci si mie o poza la programator  pe interior ca sa vad dispunerea firelor ca am umblat la el si am uitat sa notez un fir si nu imi mai pleaca de pe pozitie cand ajunge in dreptul unui numar nu conteaza ca e 1 2 5 sau 9 trebuie sa il roresc cu mana si apoi isi reia activitatea pana la urmatorul numar si iar trebuie sa dau cu mana.

#36
istratei

istratei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 25.11.2004
postul este din 2003 , crezi ca o mai are?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate