Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Tesla B115

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Legend-of-sasser

Legend-of-sasser

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 26.07.2006
Am o mica mare problema.Am improvizat un cablu din calculator in magnetofonu asta si nu aud voce decat coloana sonora. Mufa de la magnetofon are 5 pini sau cum le zice. mai multe nu pot sa va zic astept putin ajutor

#2
mister_rf

mister_rf

    freelancer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 22.10.2002

 Legend-of-sasser, on Dec 27 2006, 00:05, said:

Am o mica mare problema.Am improvizat un cablu din calculator in magnetofonu asta si nu aud voce decat coloana sonora. Mufa de la magnetofon are 5 pini sau cum le zice. mai multe nu pot sa va zic astept putin ajutor
Cred ca problema ta este legata de cabluri si conectica... deci mergea mai bine la ""Electronica''.  :D

Si ON TOPIC, mufa respectiva DIN 5 pini,
gasesti detalii aici:
http://www.hardwarebook.info/DIN_Audio
http://forum.softped...t...339&hl=mufa
mufa mama la echipament:
[ http://www.hardwarebook.info/images/8/87/Din5df.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
iar pe cablu:
[ http://www.hardwarebook.info/images/5/5e/Din5dm.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Cablul la calculator de obicei se foloseste cu mufa jack de 3.5mm
pinul central si inelul de mijloc reprezinta cele doua canale, masa este la exterior.
La mufa DIN ai masa pe mijloc si cele doua canale pentru iesire sunt la pinii 3 si 5.

Edited by mister_rf, 27 December 2006 - 00:39.


#3
dario

dario

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 04.05.2006

 Legend-of-sasser, on Dec 27 2006, 00:05, said:

Am o mica mare problema.Am improvizat un cablu din calculator in magnetofonu asta si nu aud voce decat coloana sonora. Mufa de la magnetofon are 5 pini sau cum le zice. mai multe nu pot sa va zic astept putin ajutor

Vezi ca nu face bine contact firul la mufa sau mufa jack are probleme de obicei. Se aude doar coloana sonora pt ca curentul se induce in fire si se comporta ca un filtru antifaza.

#4
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006

 dario, on Jan 5 2007, 11:11, said:

Vezi ca nu face bine contact firul la mufa sau mufa jack are probleme de obicei. Se aude doar coloana sonora pt ca curentul se induce in fire si se comporta ca un filtru antifaza.
Ce explicatie tare... pacat ca nu este adevarata.
Aude numai coloana sonora pentru ca asculta filme 5.1 si Tesla ala saracul este stereo - la filme dialogul este uzual in canalul central si el are conectate canalele front L/R.

In softul de redare DVD trebuie sa activeze 2 canale in loc de 5...

Edited by SuperDuper, 07 January 2007 - 04:32.


#5
dario

dario

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 04.05.2006

 SuperDuper, on Jan 7 2007, 04:32, said:

Ce explicatie tare... pacat ca nu este adevarata.
Aude numai coloana sonora pentru ca asculta filme 5.1 si Tesla ala saracul este stereo - la filme dialogul este uzual in canalul central si el are conectate canalele front L/R.

In softul de redare DVD trebuie sa activeze 2 canale in loc de 5...

Nu a precizat ca e vorba despre filme sau material audio multicanal. De unde esti tu asa sigur ca ai dreptate?
Mie unul chiar mi s-a intamplat fenomenul de care am zis. E asemanator cu cel karaoke. Mufele jack, in special cele mama se uzeaza rapid si fac probleme la conectare. Cei care cunosc inteleg.

#6
george.lucian

george.lucian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.01.2007
vind un magnetofon Tesla B 115 in perfecta stare. nu l-am mai folosit din 1990. Am capete de schimb si frine noi-noute. poate va intereseaza

#7
sosoclauss

sosoclauss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 04.07.2006
@george.lucian, lasa-mi te rog pe pm nr tau de telefon sau id-ul de yahoo messenger, sunt interesat de oferta. as dori sa discutam mai multe referitor la magnetofon si sa vad pretul. multumesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate