Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Logitech X-540 ars?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
Mi-an luat acuma vreo 2 sapt u sistem 5.1 Logitech X-540, pana in seara asta toate bune si frumoase.

Am incercat sa schimb intrarea audio, de la calculator la iesirea de casti a tvului, am folosit cablul adaptor dat de ei si ,,a murit,,. S-au auzit cateva baraituri puternice si asta a fost tot.

Se aude un zgomot de fond continuu in subwoofer si cam atat. Am incerat sa il pun din nou la PC, se aude, insa foarte foarte incet, iar telecomanda pe fir nu mai functioneaza, indiferent cum modific eu volumul, se aude la fel. Butonul matrix nu are nici un efect.

Satelitii functioneaza, i-am probat separat.

Aveti idee cam ce s-a intamplat? Un scurt? Sa fie asa sensibil? E adevarat, nu l-am oprit in momentul in care am schimbat mufele, dar am dat vol la minim.....nu m-am gandit ca se poate intampla ceva. Mai am o statie in casa de 5 ani si numai ea stie cate scurturi a vazut.....nu a patit nimic.

Deci....care e verdictul....s-a dus? S-a ars intrarea sau ce dracu? Totusi....de ce se mai aude......chiar daca foarte incet?

Am vreo sansa sa ii fac ceva? Sistemul e in garantie, dar nu ma incanta ideea sa raman de sarbatori in aer, fara un sistem audio. E luat din Bucuresti, eu sunt in Bacau.....va dati seama ca o sa dureze sa mi-l schimbe sau sa mi-l repare.

Simt totusi ca e vina mea, pentru ca nu l-am oprit cand am schimbat intrarea. Daca este asa, cei de la garantie isi pot da seama de asta si sa imi refuze schimbarea lui?

Va multumesc anticipat.

#2
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
Ok....ori sunt eu dus......ori ceva f ciudat se intampla cu boxele astea.

Acum, am venit acasa, am zis sa mai incerc odata, sa vad ce se intampla.

Acum, se aude bine, doar ca pe canalul stanga fata nu am sunet, doar niste baraituri cand dau mai tare sau cand modific volumul de la telecomanda de pe fir.

Restul canalelor se aud, chiar si subwooferul.....imi explica si mie cineva ce dracu se intampla?

Cand am plecat de acasa volumul nu functiona, se auzeau extrem de incet......acum se aud unele canele....merge si subwooferul....a disparut zgomotul de fond....what the fuck?

#3
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
Revin, am 2 canale care nu se aud.....acum ascult muzica 3.1.....la naiba.

Incep sa cred ca nu mai este vina mea si ca e o problema de fabricatie....chiar nu inteleg ce se intampla.

Cablurile nu sunt de vina, le-am verificat....satelitii functioneaza si ei.....problema tine de partea electronica...undeva la intrare, sau la iesire...naiba stie.

Chiar nu are nimeni o idee?

#4
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
Du-te cu ele la garanție, spune-le că le-ai pus la televizor (nu le spune că nu l-ai scos din priză! :w00t:), și că nu s-au mai auzit.. :huh: Vei fi revoltat (că doar vin sărbătorile :P) deci ți le vor schimba! :angry: Teoretic.. :notangel:

Dacă îți vor zice să le lași la ei, le ceri altul în schimb (dacă vezi vreunul în stoc)! Altfel, mai bine 3.1, decât deloc..

Tu încearcă! Nu mai ai nimic de pierdut.. :peacefingers:

#5
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
Asta o sa si fac....cam nasol e ca eu sunt in Bacau momentan...si le-am adus din Bucuresti.....deh.....sa am si eu ceva sunete de Sarbatori.....Imi vine sa le arunc pe geam. Culmea....sunt luate din banii castigati aici pe forum.....Asta e. Ironia sortii.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate