Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Cel mai ieftin si mai bun CURIER !

- - - - -
  • Please log in to reply
242 replies to this topic

#145
Yws

Yws

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 07.12.2008
Atata timp cat nu ai valoare declarata la plic (asigurare pe marfa), nu ai sa vezi nici un fel de despagubire inapoi. Cand semnezi scrisoarea de transport, semnezi pe propria raspundere ( scrie mare "TERMENI SI CONDITII") ca anumitul continut nu creeaza nici un fel de prejudiciu atat pentru tine cat si pentru firma de curierat. Banii nu ii mai vezi inapoi, asta iti spun sigur.

Edited by Yws, 31 May 2010 - 17:01.


#146
dragos299

dragos299

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 02.06.2010
fan curier este dupa parea mea ce mai buna firma de curierat

#147
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Depinde in mare parte si de angajati cat de seriosi sunt.

#148
alcazd

alcazd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 12.10.2006

View Posttomaria, on 31st May 2010, 12:14, said:

Sunt suparata rau .....

Cine a mai avut probleme cu Urgent CURIER si pe ce sector de Bucuresti? Eu trimit colete la Piatra Neamt si de obicei mai pun si plicuri cu bani acolo.
In ultima saptamna din aprilie mi-a disparut din colet un plic cu 1625 lei, desi celelalte produse erau intacte si acum sambata un plic cu 3100 lei.

Ce ma sfatuiti sa fac? Nu mai stiu cu cine sa vorbesc .... ce sa mai fac ....

SA NU FOLOSITI URGENTUL NICIODATA
INTAMPLATOR , SAU NU , AM AUZIT DE POVESTEA ASTA, SI DACA TE INCALZESTE CU CEVA , ACEL CURIER A FOST DAT AFARA, SI I S A FACUT  SI DOSAR LA POLITIE. ESTE PERFECT ADEVARAT , EL A GRESIT , DAR NICI PORCEDURA FOLOSITA DE TINE NU A FOST TOCMAI CORECTA . ERA ASA GREU SA DECLARI BANII SI SA PLATESTI URIASA SUMA DE 1 % VALOARE DECLARATA ? ASTA E REGULA LA TOATE FIRMELE DE CURIERAT , TU AI VRUT SA O FENTEZI , AI PIERDUT BANII , IAR CURIERUL PAINEA. INTAMPLATOR, SAU NU, STIU CA AI CONTRACT CU URGENTUL DE CEVA TIMP, SI TOTUL A FOST OK, PINA CAND AI DECIS SA NU JOCI CINSTIT, IAR PENTRUA ASTA E TOT URGENTUL VINOVAT. OARE ??

#149
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Ieftin nu stiu, dar bun sigur este FAN COURIER, dupa numeroase alte incercari m-am oprit la FANCOURIER si sunt foarte multumit pana acum.v

#150
eu_bogdan

eu_bogdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.01.2010
Eu am descoperit pe unii cu care lucrez de vreo 3 luni. Am primit cu ei din Anglia cateva produse comandate si am inceput sa si trimit cu ei. Se numesc Sky Net si sunt tot o firma internationala ca DHL, dar au cele mai mici preturi. am trimis si cateva colete cu ramburs cu ei si am primit banii a doua zi dupa ce au livrat coletele. Mi se pare cea mai buna firma pe care am folosit-o, iar eu cred ca le-am folosit aproape pe toate.

#151
Marius_alexandru37

Marius_alexandru37

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.08.2010
Lucrez cu curierat de ceva vreme si am tot cautat o firma care sa isi respecte clientii.Am cautat la fel ca voi pe o gramada de forumuri pt ca nu stiam ce sa aleg si au fost persoane  care m-au ajutat in alegerea mea si acum as vrea sa dau si eu un sfat cuiva care e interesat. In opinia mea, cei de la Sprint Curier chiar stiu sa isi faca treaba.Sunt punctuali, suna inainte sa iti aduca pachetul ca sa verifice daca esti acasa,preturile sunt ok in comparatie cu serviciile oferite,si ceea ce mi-a placut cel mai mult este faptul ca iti poti verifica pachetul ca sa fi sigur ca primesti ce trebuie.Sper sa va fie de folos in cazul in care nu sunteti siguri de decizie.Bafta!

#152
alina_iulia

alina_iulia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.07.2010

View PostMarius_alexandru37, on 19th August 2010, 03:58, said:

Lucrez cu curierat de ceva vreme si am tot cautat o firma care sa isi respecte clientii.Am cautat la fel ca voi pe o gramada de forumuri pt ca nu stiam ce sa aleg si au fost persoane  care m-au ajutat in alegerea mea si acum as vrea sa dau si eu un sfat cuiva care e interesat. In opinia mea, cei de la Sprint Curier chiar stiu sa isi faca treaba.Sunt punctuali, suna inainte sa iti aduca pachetul ca sa verifice daca esti acasa,preturile sunt ok in comparatie cu serviciile oferite,si ceea ce mi-a placut cel mai mult este faptul ca iti poti verifica pachetul ca sa fi sigur ca primesti ce trebuie.Sper sa va fie de folos in cazul in care nu sunteti siguri de decizie.Bafta!
Asa e!:D si mie imi place cum lucreaza cei de la sprint curier.Chiar sunt o firma de incredere :thumbup:

#153
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
SRINT CURIER EXPRES mai nou.

#154
alina_iulia

alina_iulia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.07.2010
:) asa e, pardon : "sprint curier expres"

#155
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Postalina_iulia, on 24th August 2010, 18:51, said:

:) asa e, pardon : "sprint curier expres"
Detalii si aici.

#156
ElyB

ElyB

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.08.2009
Am lucrat si eu cu cateva firme de curierat. Intradevar sunt multumita de Sprint Curier Express, si de Fan Courier.

Dar sa nu lucrati niciodata cu UNION CURIER. Am avut niste experiente tare neplacute.

#157
alex2006best

alex2006best

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 21.02.2007
Am trimis un colet cu Urgent Curier.
Am AWB-ul, dar unde pot verifica statusul expeditiei?? Pe site nici urma de asa ceva..... :deadtongue:

#158
Danny08

Danny08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 27.05.2008
Fan Courier - este din punctul meu de vedere cea mai mizerabila firma de curierat. Un prieten al meu a sunat la ei ca nu mai venea coletul. Au spus ca ei nu vin si ca sa se duca el dupa pachet. A ajuns la firma si i-a gasit pe baieti jucand tenis. Au fost foarte indignati cand l-au vazut , deoarece le-a intrerupt jocul.
Lipsa de promptitudine este cartea lor de vizita. Daca vreti sa sunati voi de nenumarate ori la ei sau vreti sa mergeti personal sa ridicati un colet atunci apelati la ei. Eu va recomand orice alta firma de curierat mai putin Fan Courier.
Toate bune !

#159
alcazd

alcazd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 12.10.2006

View Postalex2006best, on 18th September 2010, 20:34, said:

Am trimis un colet cu Urgent Curier.
Am AWB-ul, dar unde pot verifica statusul expeditiei?? Pe site nici urma de asa ceva..... :deadtongue:
incearca din nou , se poate sa ai o surpriza :thumbup:

#160
vladser

vladser

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 16.08.2007
Salut, daca vreau sa trimit un colet cu Urgent Curier( ramburs) in cat timp imi vin banii de la destinatar la mine?Si cat m-ar costa sa expediez coletul?60Ron?De pe site nu pot afla nimic.

Edited by vladser, 05 December 2010 - 18:07.


#161
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005
Hai ca este amuzant. :rolleyes:

Useri proaspeti, cu cateva posturi ard de nerabdare sa laude (sau nu) unele firme.

Duelul curierilor on-line. :naughty:

#162
new_wen85

new_wen85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 26.02.2010
O firma serioasa  de curierat rapid nu cred ca exista in Romania deoarece conteaza personalul, si cum la noi omul, in cele mai multe cazuri, lasa de dorit.Dar se poate!
Fan curier este o firma scumpa si munca depusa nu se ridica la standardul firmei. Multumit de ei, desi de multe ori nu suna, lasa bilet lipit de interfon, in posta. Daca suni insista cu "nesimtire enorma"sa mergi sa ridici coletul, dar e de ajuns sa spui ca-i astepti si vin fara nici o problema.

In Arad o firma serioasa si ieftina e TCE. Parca ar fi din strainatate.Sper sa nu dezamageasca pe viitor.

Edited by new_wen85, 05 December 2010 - 19:49.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate