Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Logitech x-530 mufare

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
katox

katox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 08.10.2006
Mi-am luat un sistem Logitech x-530. E ok , adika super. Am o placa de baza Asus K8N cu 6 mufe la audio. Am vazut ca forumul e plin despre Logitech-ul asta dar as vrea un sfat mai clar.
Mufele de la sistem sunt doar 3 una roza , una neagra, una verde. Acum eu le-am bagat conform codului de culori si pe placa de baza dar se aude doar boxele Front left, right si subwoofer-ul celelalte nu se aud .

Si ia fiti atenti aici. In boxa din mijloc prind un fel de radio, se aude ca si cand as avea radio pe ea , ceva in rusa sau bulgara nu stiu ce limba e.

Va rog ajutati-ma ca astept de 2 ani sa-mi iau sistem de boxe.
Multumesc. :worthy:

Am gresit . Si in boxele din fata se aude radio. Ma enerveaza gorzav.

#2
robertino1

robertino1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 08.06.2003
Pai ca sa fii sigur ca ai bagat cele trei mufe unde trebuie, da drumul la testul din placa de sunet cu ajutorul caruia vezi daca functioneaza taote boxele sau cate una pe rand. Astfel, introduci semnal pe fata dreapta si incerci in mufa verde, de exemplu, taote cele trei jack-uri pana cand auzi semna sonor in boxa fata dreapta. SI tot asa. Despre radio..nu stiu ce sa zic. Dar din cate stiu eu de mic, un circuit oscilant e format dintr-o bobina si un condensator, la care atasezi o antena si o impamantare. DAca ai si un difuzor ai mari sanse sa fie acordat pe frecventa pe care emite un post de radio.

#3
katox

katox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 08.10.2006
Multumesc. Am rezolvat. Si am descoperit si de unde e radioul.
daca scot mufa de la net nu se mai aude .
Dar totusi nu inteleg fenomenul

MULTUMESC NCA ODATA.

RESPECT.

#4
robertino1

robertino1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 08.06.2003

 katox, on Dec 5 2006, 22:47, said:

Multumesc. Am rezolvat. Si am descoperit si de unde e radioul.
daca scot mufa de la net nu se mai aude .
Dar totusi nu inteleg fenomenul

MULTUMESC NCA ODATA.

RESPECT.

Pai fenomenul e unul FOARTE simplu. Cand eram mai mici, intindeam cate un cablu (cat gaseam noi de lung) intre doua blocuri. De la un capat al acestei antene radio aduceam un fir in casa pe care il conectam la una din bornele unei casti telefonice. Borna cealalta o legam la o impamantare (calorifer), intre cele doua borne legam o dioda simpla si gata Radio Romania Actualitati. Cu cat era antena mai lunga cu atat sunetul era mai puternic. :D  ACUM poate intelegi ..."fenomenul".

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate