Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Amplituner 5.1 marca CAT, model: AVS-2017

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
aibo

aibo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.11.2006
Amplituner 5.1 marca CAT, model: AVS-2017
230 V, 50 Hz. Frecventa: 20 Hz - 20.000 Hz
5x 60 W (FR, FL, RR, RL, CEN)
1x 80 W (SW)
AUX 1: Analog Stereo-/Video Eingang (3 Canale).
AUX 2: Analoger Stereo-/Video-Eingang (3 Canale)
Digital 1: Optic digital Audio-/analog Video-Eingang (1x Toslink, 1x Chinch)
Digital 2: Coaxial digital Audio-/analog Video-Eingang (2x Chinch)
SCART-Eingang/ -Ausgang (Video Ausgang)
Audio-Ausgang/ Audio Eingang,
6-Canale (FL, FR, RL, RR, CEN, SW)
Subwoofer Activ
TUNER:
- FM
- AM ( 75 Ohm)
Decoder: 5.1 Dolby Digital Decoder
DTS Decoder
Pro Logic II Decoder ( Filme/Musica )
Radio: Digital PLL Synthesizer Tuner, cautare automata sau manuala a posturilor de radio
RDS (Radio Data System)
Dimensiuni ca. 43x6,8x35 cm
* disponibile si p negru si p argintiu

Pretul este undeva intre 300 - 350 Ron

are cineva ? a ascultat cineva cum merge ? astept pareri !

Va Multumesc !!!

#2
soulraven

soulraven

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 17.04.2006
si pe mine ma intereseaza modelul asta, eu l-am ascultat si este super, se aude super bine. cand am vrut sa imi iau nu l-am mai gasit. se gasea inainte la Xdata in brasov, dar nu il mai au de mai bine de un an, pe unde se mai gasesc?vreau si eu.......

#3
P90

P90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 04.09.2006
http://forum.softped...howtopic=184670

#4
aibo

aibo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.11.2006

View Postsoulraven, on Nov 26 2006, 12:40, said:

si pe mine ma intereseaza modelul asta, eu l-am ascultat si este super, se aude super bine. cand am vrut sa imi iau nu l-am mai gasit. se gasea inainte la Xdata in brasov, dar nu il mai au de mai bine de un an, pe unde se mai gasesc?vreau si eu.......



Modelul se gaseste la Selgros si costa aprox: 2 600 000 lei ... problema este ca nu gasesc pe net modelul respectiv ... mai grav pe sitele official cica www.cat-sound.com ... la sectuinea manuale sub acest cod de model CAT-2017 apare alt produs fata de ce am vazut eu in Selgros ... acum sunt putin bagat in ceata ...
ce stiu si eu este ca am un prieten ce are un CAT-2009 daca nu gresesc si suna bine chiar foarte bine ... nu am avut de ce sa ma plang ... cred ca ma incumet si am sa il cumpar curand ...

#5
aibo

aibo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.11.2006

View Postsoulraven, on Nov 26 2006, 12:40, said:

si pe mine ma intereseaza modelul asta, eu l-am ascultat si este super, se aude super bine. cand am vrut sa imi iau nu l-am mai gasit. se gasea inainte la Xdata in brasov, dar nu il mai au de mai bine de un an, pe unde se mai gasesc?vreau si eu.......



Problema este ca nu gasesc pe net modelul respectiv ... mai grav pe sitele official cica www.cat-sound.com ... la sectuinea manuale sub acest cod de model CAT-2017 apare alt produs fata de ce am vazut eu in Selgros ... acum sunt putin bagat in ceata ...
ce stiu si eu este ca am un prieten ce are un CAT-2009 daca nu gresesc si suna bine chiar foarte bine ... nu am avut de ce sa ma plang ... cred ca ma incumet si am sa il cumpar curand ...

#6
Fixxxxxer

Fixxxxxer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.03.2007
Salutare,

A auzit cineva cum suna modelul respectiv? AVS2017? Isi merita banii? (care sunt foarte putini dealtfel)

#7
simocris

simocris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 01.03.2006

View PostFixxxxxer, on Apr 23 2007, 10:42, said:

Salutare,

A auzit cineva cum suna modelul respectiv? AVS2017? Isi merita banii? (care sunt foarte putini dealtfel)

de sunet daca nu ai cine stie ce cunostinte suna ok(ati auzit vreun amplif care sa sune nasol?chiar de ar suna,probabil ca ati da vina pe difuzoare)dar la capitolul fiabilitate amplificatoarele "CAT" stau foarte prost, inca de la modelele vechi 907,intampina probleme tehnice de toate tipurile.

#8
mihaita84ro

mihaita84ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.08.2007
salutare tuturor....!!!!.... :D ..am si eu un amplituner 5.1 , marca CAT,model:: AVS-2017....se aude ff bine....sunt multumit de el....dar vreau sa cumpar si eu un subwoofer de 80 de wati reali pt statia mea...cine ma poate ajuta??  :rolleyes: va multumesc...astept raspuns..... :console:

#9
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,007
  • Înscris: 28.10.2006

View Postmihaita84ro, on Aug 7 2007, 18:04, said:

salutare tuturor....!!!!.... :D ..am si eu un amplituner 5.1 , marca CAT,model:: AVS-2017....se aude ff bine....sunt multumit de el....dar vreau sa cumpar si eu un subwoofer de 80 de wati reali pt statia mea...cine ma poate ajuta??  :rolleyes: va multumesc...astept raspuns..... :console:
Parca iesirea de sub a acestui amplificator NU este amplificata, sau ma insel eu? Stiu sigur ca are o iesire neamplificata de SUB.
SUB-uri de marca, cu amplificare se gasesc, de ex. la MediaGalaxy, dar cam costa! Daca are iesire amplificata, mai bine iti faci unul.
Vezi si pe teleafiliere_spam ceva dif-uri si boxe. Uite AICI.

Edited by viceroy56, 07 August 2007 - 19:05.


#10
devilish666

devilish666

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.02.2007
la selgros e numai 237 lei da fuga e german deci tre sa mearga bn eu ma duc sa-mi iau

#11
mihaita84ro

mihaita84ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.08.2007
salutare din nou....mersi pt sfaturi......dar la statia mea CAT avs-2017  am si subwoofer cu amplificator  si am si o mufa care scoate subwoofer fara amplificare.....asa ca nu conteaza de care imi cumpar.....stau si ma gandesc ca in barlad este un magazin care vinde subwoofer cu amplificator la un pret acceptabil ...cred ca am sa-l iau pe ala facut gata...... :rolleyes:

#12
q_acdc

q_acdc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 16.07.2007

View Postaibo, on Nov 26 2006, 02:02, said:

Amplituner 5.1 marca CAT, model: AVS-2017
230 V, 50 Hz. Frecventa: 20 Hz - 20.000 Hz
5x 60 W (FR, FL, RR, RL, CEN)
1x 80 W (SW)
AUX 1: Analog Stereo-/Video Eingang (3 Canale).
AUX 2: Analoger Stereo-/Video-Eingang (3 Canale)
Digital 1: Optic digital Audio-/analog Video-Eingang (1x Toslink, 1x Chinch)
Digital 2: Coaxial digital Audio-/analog Video-Eingang (2x Chinch)
SCART-Eingang/ -Ausgang (Video Ausgang)
Audio-Ausgang/ Audio Eingang,
6-Canale (FL, FR, RL, RR, CEN, SW)
Subwoofer Activ
TUNER:
- FM
- AM ( 75 Ohm)
Decoder: 5.1 Dolby Digital Decoder
DTS Decoder
Pro Logic II Decoder ( Filme/Musica )
Radio: Digital PLL Synthesizer Tuner, cautare automata sau manuala a posturilor de radio
RDS (Radio Data System)
Dimensiuni ca. 43x6,8x35 cm
* disponibile si p negru si p argintiu

Pretul este undeva intre 300 - 350 Ron

are cineva ? a ascultat cineva cum merge ? astept pareri !

Va Multumesc !!!
Final Tda 2030  si sub-ul pe tranzistoare :naughty:  Daca tu spui 5X60 w ! personal nu cred, mai degraba 5X18w si 10 la suta distorsiuni) :nonobad:

#13
mihaita84ro

mihaita84ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.08.2007
salutare tuturor ..din nou...cine ma poate ajuta si pe mine??  :rolleyes: mi-am cumparat si eu un difuzor woofer EUROTEC,,SCRIE PE EL CA SCOATE 1200 W,PE 4 OHM....deci 120 w RMS,,8 inch,, vreau sa fac o cutie de  subwoofer... :mellow:  dar imi trebuie  niste calcule de fabrica ,ca sa iasa un sunet cat mai bun.....cine ma ajuta??  eventual si niste poze daca se poate.....va multumesc.....bft :mellow:

#14
mihaita84ro

mihaita84ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.08.2007
Subwoffer auto cu putere maxima de 1200W. Diametru: 8" Putere Maxima: 1200W Difuzor de frecvente joase (woofer): Placat cu titaniu Kapton Voice Coil. Magnet de strontiu. Raspunsul in frecventa: 42Hz - 5000Hz; Sensibilitate (1W/m): 88 dB Impedanta: 4 Ohm Contine un singur difuzor! ... cine ma ajuta?? :rolleyes:

#15
johnnyXplod

johnnyXplod

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.12.2007
ehe am luat si eu o skula dinasta la SSSSSuuuuuuuuuuuuuper oferta de la Selgros, reducere 75% :)))))))) cu 50 de ron si sincer is destul de multumit, mai ales de pret. . .  singurul defect e ca volumul ii afisat de la -80(min) pana la 0 (max)...... in rest e OK, deocamdata :)))))

Attached Files



#16
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,384
  • Înscris: 08.12.2006

View PostjohnnyXplod, on Dec 27 2007, 20:21, said:

. . .  singurul defect e ca volumul ii afisat de la -80(min) pana la 0 (max)...
:lol:
ăsta nu e defect, ci o chestie absolut normală...

#17
mariusee

mariusee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 17.01.2007

View PostjohnnyXplod, on Dec 27 2007, 20:21, said:

ehe am luat si eu o skula dinasta la SSSSSuuuuuuuuuuuuuper oferta de la Selgros, reducere 75% :)))))))) cu 50 de ron si sincer is destul de multumit, mai ales de pret. . .  singurul defect e ca volumul ii afisat de la -80(min) pana la 0 (max)...... in rest e OK, deocamdata :)))))
si eu am cumparat unul de la selgros cu 50 ron ,numai ca la mine volumul incepe de la -40 e normal?

#18
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,384
  • Înscris: 08.12.2006

View Postmariusee, on Dec 29 2007, 21:47, said:

si eu am cumparat unul de la selgros cu 50 ron ,numai ca la mine volumul incepe de la -40 e normal?
Atâta timp cât la -40 nu se aude nimic, să spunem că e normal. În definitiv nu (prea) contează ce scrie lângă buton, ci ce se întâmplă când îl învârți, dacă la minim nu se aude nimic se poate spune că e bine :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate