Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Vacanta în nordul Moldovei - Bucovina

- - - - -
  • Please log in to reply
330 replies to this topic

#163
deaq

deaq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 25.10.2005
marti plec eu la poiana izvoarelor, au niste camere care nu sunt disponbile(am intrebat de camera din varf cu geamurile in triunghi si au zis ca inca nu e in circuit) dar piscina functioneaza la fel si sauna, de astea am intrebat. Daca nu te grabesti o sa vin cu niste detalii si poze duminica sau luni.

Bafta

#164
itiberius

itiberius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 01.12.2007

View Postdeaq, on 17th January 2010, 15:59, said:

marti plec eu la poiana izvoarelor, au niste camere care nu sunt disponbile(am intrebat de camera din varf cu geamurile in triunghi si au zis ca inca nu e in circuit) dar piscina functioneaza la fel si sauna, de astea am intrebat. Daca nu te grabesti o sa vin cu niste detalii si poze duminica sau luni.

Bafta

Salut,
Astept sa ne dai ceva detalii calde despre cazare, masa, personal etc.
Daca vii si cu ceva preturi la mancare e perfect! :OK:
Sejur placut si ne-auzim pe duminica-luni!

#165
cristianhanu

cristianhanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 17.08.2007
are ideie cineva cand incep serbarile zapezii la vatra dornei, eventual un program? am cautat pe net dar nu am gasit nimic  :confuzzled:

#166
Ari

Ari

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 26.02.2006

View Postsummer_girl, on 5th November 2009, 10:37, said:

mie nu mi-a placut la bradul desi am stat la 3 stele erau conditii de 2. genu de hotel vechi comunist


Din informatiile de pe internet rezulta ca ar fi proaspat renovat . Sa inteleg ca nu prea ? In afara de acest complex Brad-Calimani, nu sunt prea multe optiuni de cazare in Vatra Dornei. Poate Hotel Carol - a fost cineva de curand ?  

Cat despre pensiuni, intradevar casa Bucovineana are poate cel mai bun restaurant din statiune.

#167
Ari

Ari

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 26.02.2006

View Postcristianhanu, on 17th January 2010, 22:02, said:

are ideie cineva cand incep serbarile zapezii la vatra dornei, eventual un program? am cautat pe net dar nu am gasit nimic  :confuzzled:


Serbarile zapezii incep in week-end-ul acesta si dureaza 4 saptamani (in week-end evident) cel putin asa isi doresc cei de la V.Dornei . Informatia o am de la o receptionera - de verificat .

#168
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
pt Ari'
eu ma duc la hotel bradul duminica 31 ianuarie si stau o saptamana acolo. daca nu e prea tarziu pt tine o sa fac un review cand vin sau chiar o sa scriu din saptamana mea de concediu. imi este un pic teama sa nu fie f frig. poate intr-o saptamana nu or sa mai fie -25 de grade celsius! si sper sa fie zapada....

#169
deaq

deaq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 25.10.2005
Tocmai m.am intors de la Vatra Dornei, Pensiunea Poiana Izvoarelor.

Pensiunea este super ok, personal amabil, mancare buna (pt ca s.au cerut preturi: ciorbe 7-8ron, gratar pui 12 porc 14ron/100g, pes(h)te aproape toate felurile intre 6-9ron/100g, ganituri 6-9ron, bere 5ron, vin 24ron, apa 3ron etc)

Camerele de 3 stele au vedere in spate, 4 stele vedere in fata, in rest toate au frigider(cu bauturi, alune, ciocolata) baie in camera (iar pt wc au forme de hartie sa le pui peste colac)
La piscina de dimineata pana la 22.30 iar sauna de la 17 la 22.30, restaurant pana la 22.30

Zona este superba, de la sosea se merge inca vreo 800m pe drum de piatra.

Daca plecati din Buc sa o luati pe la bacau-falticeni-gura humorului-vd, drum super bun(eu am prins codul galben cu viscol si zapada media 50km/h am facut 11 ore  :deadtongue: ) la intoarecere am venit pe la bistrita-sighisoara(am stat o seara acolo)-brasov-buc dar pe aici drumul este mult mai prost.

Daca mai doriti ceva info da.ti pm sau ceva.

Bafta
vedere in spate
Attached File  DSC_1766.JPG   369.13K   118 downloads
vedere in fata
Attached File  DSC_1786.JPG   202.38K   134 downloads
vedere din lateral
Attached File  DSC_1960.JPG   390.11K   140 downloads
piscina
Attached File  DSC_1976.JPG   221.46K   136 downloads

#170
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
sunt la vatra dornei, vremea este superba este soare si frumos, statiunea este plina. stau la hotel bradul cu mic dejun dar nu e stralucit. mic dejunul este saracacios, serviciile sunt proaste dar este cald in camera. in rest, la receptie, restaurant, baza de tratament, piscina este frig de crapa pietrele. pacat de pozitia pe care o are hotelul (in parc, la baza pârtiei) ca tot un hotel ceaușist rămâne chiar dacă a fost cosmetizat.... la micul dejun fix in valoare de 8 ron ai: 4 feliute de salam ordinar, 1 cubulet de margarina, 1 cutioara de gem de caise si o cana de ceai care nu se poate bea si evident pâine.... la micul dejun suedez in valoare de 25 ron ai 4-5 farfurii cu ceva mezel, cascaval, salata de vinete, ceva roșii si cremvuști. halal hotel de 3 stele! in turcia si la un hostel ai micul dejun de 10 ori mai bogat decât ce găsești aici la bradul. camerele sunt de 2 persoane si cum e cazul nostru, cu un copil peste 15 ani căruia i-am platit bilet intreg de adult  au inghesuit intr-o camera ff mica un pat pliant. este curat in camera, cald si are si prosoape albe si pufoase. vatra dornei este ff frumoas, sunt  multe locuri unde poti manca mult mai ieftin decat la restaurantul hotelului.... 2 cofetarii bune si in rest schi, patinaj, saniuțe...

Edited by criss_65, 02 February 2010 - 13:52.


#171
AdCrys20

AdCrys20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 01.05.2007
Imi puteti spune si mie, va rog frumos, 2 sau 3 pensiuni in Colibita ( lac ) ?

P.S. Suntem un grup de 12 persoane, putem face rost de reducere pentru 1 saptamana ?

#172
Ari

Ari

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 26.02.2006

View Postcriss_65, on 2nd February 2010, 13:49, said:

sunt la vatra dornei, vremea este superba este soare si frumos, statiunea este plina. stau la hotel bradul cu mic dejun dar nu e stralucit. mic dejunul este saracacios, serviciile sunt proaste dar este cald in camera. in rest, la receptie, restaurant, baza de tratament, piscina este frig de crapa pietrele. pacat de pozitia pe care o are hotelul (in parc, la baza pârtiei) ca tot un hotel ceaușist rămâne chiar dacă a fost cosmetizat.... la micul dejun fix in valoare de 8 ron ai: 4 feliute de salam ordinar, 1 cubulet de margarina, 1 cutioara de gem de caise si o cana de ceai care nu se poate bea si evident pâine.... la micul dejun suedez in valoare de 25 ron ai 4-5 farfurii cu ceva mezel, cascaval, salata de vinete, ceva roșii si cremvuști. halal hotel de 3 stele! in turcia si la un hostel ai micul dejun de 10 ori mai bogat decât ce găsești aici la bradul. camerele sunt de 2 persoane si cum e cazul nostru, cu un copil peste 15 ani căruia i-am platit bilet intreg de adult  au inghesuit intr-o camera ff mica un pat pliant. este curat in camera, cald si are si prosoape albe si pufoase. vatra dornei este ff frumoas, sunt  multe locuri unde poti manca mult mai ieftin decat la restaurantul hotelului.... 2 cofetarii bune si in rest schi, patinaj, saniuțe...

Am fost si eu la Vatra Dornei - hotel Bradul - maxim 2 stele cu multa bunavointa. Frig in restaurantul hotelului - am stat imbracati - am fost nevoiti sa cheltuim bonurile valorice (8RON/zi) . Am preferat o cina in locul micului dejun scarbos ..... In rest ce sa spun oribil - se face curatenie in camera numai daca ceri si asta pe un ton categoric, altfel ..... poti sa astepti mult si bine . ma intreb cum de nu da faliment . La Casa Bucovineana am mancat foarte bine la preturi foarte rezonabile. In rest schi, saniute,patinaj .

#173
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
pt Ari'
peste tot in vatra dornei poți manca mult mai bine și mai ieftin decât la hotel bradul.eu am ajuns in bucuresti, dar am lasat statiunea aseara ff plina, cu concerte, gratare, muzica, distractie, deh,  ca la serbarile zăpezii....
o seară bună

Edited by criss_65, 06 February 2010 - 21:39.


#174
FlorinAndrei

FlorinAndrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 08.10.2007

View PostAdCrys20, on 4th February 2010, 19:20, said:

Imi puteti spune si mie, va rog frumos, 2 sau 3 pensiuni in Colibita ( lac ) ?

P.S. Suntem un grup de 12 persoane, putem face rost de reducere pentru 1 saptamana ?

Salut,

Am trecut in vara lui 2007 pe la lacul Colibita (stateam in Vatra Dornei si exploram imprejurimile).
Atunci nu am retinut vreo pensiune anume, dar acum, la o cautare cu Google am gasit cateva in acea zona:
http://www.lacolibita.ro/

http://www.viaromani...na_Lacului.html

http://www.pensiuni-...relor-1163.html

http://www.tabern.ro...print/3935.html

http://www.pensiuni....-Sebastian.html

http://www.bun-venit...arnaveanca.html

Ar mai fi si altele, ramane sa va decideti la una din ele.

Succes mai departe,

spam.spam

#175
ozzy1777

ozzy1777

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.04.2008

View Postcriss_65, on 6th February 2010, 21:36, said:

pt Ari'
peste tot in vatra dornei poți manca mult mai bine și mai ieftin decât la hotel bradul.eu am ajuns in bucuresti, dar am lasat statiunea aseara ff plina, cu concerte, gratare, muzica, distractie, deh,  ca la serbarile zăpezii....
o seară bună
Pensiunea Cris Vatra Dornei
Peisaj, cazare, conditii bune dar totul se duce draqului din cauza patronilor. Va sfatuiesc cu multa caldura sa evitati aceasta pensiune pt. ca aveti 100% sanse sa va stricati week-end-ul. Cand iti e lumea mai draga apare unul dintre patroni, in special cel de sex feminin si zice ca nu se pune alta muzica decat cea de la pensiune, ca nu tb. sa te misti ca se cutremura sala de mese, dar in schimb ai voie sa respiri. Cautati in alta parte!!!!!!

#176
phee2k9

phee2k9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 14.10.2008
Pentru cei care cunosc manastirile Putna si Voronet, ma pot ajuta cu niste informatii ? mai precis.. cum e pe acolo, unde ne-am putea caza ( suntem un grup de 6 persoane.. ) ?

Multumesc,
Alex

#177
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009
Buna Ziua,

Pentru cei care au fost in zona, daca imi poate spune cineva cum este la pensiunea Casa Calin din localitatea Vama si daca este OK ca baza de vizitat zona.

Multumesc anticipat.

#178
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,946
  • Înscris: 03.08.2008
De pensiune nu pot sa spun nimic, dar de la Vama poti sa ajungi foarte usor la Vatra Dornei, la Voronet, Gura Humorului, Manastirile Sucevita, Moldovita Putna.

#179
costi25

costi25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 11.03.2010
La jumatatea lunii iulie vom fi un grup mai mare, cam 15-20 de familii, inca mai negociem, care dorim sa ne cazam in Campulung Moldovesc sau cat mai aproape, intr-un we doua nopti. As dori daca puteti, niste recomandari de cazare cu servicii rezonabile.
Multumesc anticipat!

#180
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009
Salut,

Tocmai ce am venit de la Vama unde am stat la pensiunea Casa Calin. Pentru cei care cauta un loc de stat in zona nu ezitati - cred ca este cea mai frumoasa pensiune la care am stat in tara.

Sanatate,

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate