Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

canton

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
rhad000

rhad000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 07.04.2005
salut! am fost acum 1 zi la domo si un tip de acolo mi`a recomandat un sistem canton movie 60 cx; treaba e sa ca nu prea am auzit de aceasta firma iar tipul de acolo a ridicat`o in slavi; pusa la un ampl sony str-de598 cica se aude fara nicio distorsiune; partea e ca vreau sa`mi iau un sistem bun... dar stau si ma gandesc la aceasta firma. cine a auzit ceva de ea? am aflat ca e germana dar nimic mai mult niste teste pe ele niste review`uri nimic. cine ma poate ajuta?

#2
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Vezi aici: http://www.canton.de/en-home.htm

Sunt destul de tari.

#3
rhad000

rhad000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 07.04.2005

 johnny bravo, on Nov 13 2006, 22:35, said:

Vezi aici: http://www.canton.de/en-home.htm

Sunt destul de tari.
am vazut si eu site`ul dar oricine isi promoveaza produsul ca sa`l vanda; ma intereseaza daca are cineva si`mi poate spune cum se aud, ce calitati si defecte au samd. thanks

#4
P90

P90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 04.09.2006
Nemti tata!!! :D  Este o firma foarte buna, face parte din sectia HI-FI. Deci parerea mea e sa iei asa ceva daca ai ocazia. Suna de n ori mai bine decat paraiturile astea de calculator, Logitech, Creative si alte baliverne. Important e sa ai si un receiver de calitate si un DVD cat de cat bun. Daca vrei sa le cumperi pt. a le folosi la calculator este inutil.
Numai bine si succes! :peacefingers:

#5
rhad000

rhad000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 07.04.2005
am un reciever sony str-de598 si un dvd tot de la ei; stateam in dubii ce boxe sa iau sa le pun pe sistem ca si asa vin sarbatorile...; si zici ca sunt mai bune decat turnurile alea de la sony sau samsung?

#6
P90

P90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 04.09.2006

 rhad000, on Nov 14 2006, 09:32, said:

si zici ca sunt mai bune decat turnurile alea de la sony sau samsung?
FOARTE SIGUR!
Asta e firma AUDIO, nu de electrocasnice ca Sony sau Samsung.
P.s. : Receiver-ul tau e foarte slab, deci ar trebui sa il schimbi si pe ala. Este lipsit de putere. Scrie in manual la el 6x100 watti si el are 180 w consum => Nu are mai mult de 20 watti pe canal.

#7
BJ

BJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 26.11.2002
Eu caut modelul 100 cx dar mai astept sa-l vad la un pret decent aici. E prea mare agitatia sa-l aduc din DE aici.
Modelul 60 cx, asemanator celui 6 cx doar ca satelitul centru are 2 dif.-uri, e la un pretz in DE de ~200 euro deci aici cel de 8-10 mil. e acceptabil. Boxele se aud suuper cu un amplif. bun, basul activ e la el acasa si se preteaza brici ptr. apartament unde acustica e dictata de mobila, pat, sifonier,etc. M-am jucat si cu modelul 25 xl care are bass reflex, e de putere mai mare si "eram la Mall" pe canapea acasa dar si pretul e tot sus.
Preturile produselor Canton sunt putin in scadere in ultimul an ptr. ca au lansat modele noi insa nu cu mult ceea  ce ma "oftica". Oricum inainte de a le cumpara fa un test nu la volum mare cum imediat fac vanzatorii, vezi daca-ti place caci aprecierea e subiectiva, testeaza basii, inaltele si sa stii ca daca pune o sursa stereo la amplif. gen radio, CD,  basii or sa se auda mai slab dar aste e problema de amplif. asa ca recomand ca sursa un DVD.
Bafta

#8
rhad000

rhad000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 07.04.2005

 P90, on Nov 14 2006, 17:30, said:

FOARTE SIGUR!
Asta e firma AUDIO, nu de electrocasnice ca Sony sau Samsung.
P.s. : Receiver-ul tau e foarte slab, deci ar trebui sa il schimbi si pe ala. Este lipsit de putere. Scrie in manual la el 6x100 watti si el are 180 w consum => Nu are mai mult de 20 watti pe canal.
iar dintre canton, infinity si jbl care crezi ca s`ar clasa mai bine?

 BJ, on Nov 15 2006, 11:27, said:

Eu caut modelul 100 cx dar mai astept sa-l vad la un pret decent aici. E prea mare agitatia sa-l aduc din DE aici.
Modelul 60 cx, asemanator celui 6 cx doar ca satelitul centru are 2 dif.-uri, e la un pretz in DE de ~200 euro deci aici cel de 8-10 mil. e acceptabil. Boxele se aud suuper cu un amplif. bun, basul activ e la el acasa si se preteaza brici ptr. apartament unde acustica e dictata de mobila, pat, sifonier,etc. M-am jucat si cu modelul 25 xl care are bass reflex, e de putere mai mare si "eram la Mall" pe canapea acasa dar si pretul e tot sus.
Preturile produselor Canton sunt putin in scadere in ultimul an ptr. ca au lansat modele noi insa nu cu mult ceea  ce ma "oftica". Oricum inainte de a le cumpara fa un test nu la volum mare cum imediat fac vanzatorii, vezi daca-ti place caci aprecierea e subiectiva, testeaza basii, inaltele si sa stii ca daca pune o sursa stereo la amplif. gen radio, CD,  basii or sa se auda mai slab dar aste e problema de amplif. asa ca recomand ca sursa un DVD.
Bafta
ms pt sfat  :D

#9
P90

P90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 04.09.2006

 rhad000, on Nov 15 2006, 20:25, said:

iar dintre canton, infinity si jbl care crezi ca s`ar clasa mai bine?
Deci depinde ce modele de la JBL si Infinity. Daca este vorba de modele de dupa 2000 sunt slabe si scumpe si nu merita banii si Canton ii peste acestea. Daca e vorba de modele din '90 sau mai vechi sta altfel treaba, fiindca sunt modele reusite si suna foarte bine si trebuie ascultate de tine daca vrei sa cumperi pt. ca daca ti-as da un sfat as fi probabil subiectiv.
Succes!  ;)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate