Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Reclamele TV si copiii

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
boboc

boboc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.10.2005
Salut

Am observat ca atunci cand se dau reclame la televizor, baiatul meu (1 an si 6 luni) le urmareste cu atentie, iar dupa terminarea lor se intoarce la activitatea obisnuita.
Ma gandesc ca sunetul e de vina. Mi se pare ca este mai "catifelat" decat in filme sau emisiuni obisnuite.

As vrea sa-i rog pe cei care au experienta in prelucrari audio sa-mi dea sfaturi despre cum as putea depista cauza acestei atractii, sa determin ce tehnici folosesc cei care fac reclame. Am la dispozitie programul Audacity (luat de pe SourceForge).  

Multumesc anticipat

#2
KITZU

KITZU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 30.09.2003
Nu cred ca e vorba de ceva ascuns, prelucrat. Reclamele ma capteaza si pe mine la 39 de ani :) din motiv ca sunt melodii gen Ghita sau Macarale :) adica simple, usor de retinut. Memoria e ajutata de recitarea pe o melodie. Lucrul asta e folosit si de preoti. Cauta melodii pentru copii si vezi daca e tot asa de atras. Impactul vizual e de luat in seama.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate