Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

am o problema cu drive-ul de la placa audio

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
catamot2004

catamot2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 26.10.2006
mi-am luat acum cateva zile sistemu de la genius SW-HF5.1 5000 am placa de sunet on-board Realtek ALC880 problema este ca setez sistemu sa se auda 5.1 dar dupa ce inchid calc si il deschid pierde setarile spatele devine swboofer-ul si si invers si de fiecare data tre sa scot mufa ca sa ii fac setarea cine ma poate ajuta plss poza care am pus-o asa tre sa fie normal sper sa ma ajute cineva

Attached Files



#2
aba1011

aba1011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 28.10.2006
am si eu aceiasi problema

#3
rafaello5

rafaello5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 15.09.2006
Incearca sa umbli si prin setari de auditie acolo sa vazi daca e vreo diferenta.Asa a patit-o un prieten care ma pus sa ii setez placa.Numai ca la el se intampla sa nu ii recunoasca ca avand 5.1 si mai apoi a luat-o razna si inversa sub-ul cu boxa centrala.Trebuie sa  mai umbli pe acolo in setari de auditie si dai pe windows media player o melodie si incearca sa modelezi fiecare canal in parte izolandule(le inchizi pe celelalte ca sa vezi ce se aude pe fiecare in parte).Ar mai fi o solutie sa schimbi mufa care iese de la placa audio si intra in amplificatorul tau(alea resu si negru sa le pui invers ) ptr cele centrale su sub.Incearca asa.
La prietenul meu nu s-a intamplat nimic (adica nu s-a mai auzit la un moment dat nimic pe sub) si a trecut pe 2.1 si se aud bine merci toate boxele normal dar nu la fel de spatial ca la 5.1 :peacefingers:

#4
vasiliuadrian

vasiliuadrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 08.06.2006
Si eu am cam aceiasi problema, adik semnalul din boxa centrala mi-l duce in subwoofer (placa audio on board REALTEK AC'97). Separe ca cea mai sigura si simpla solutie pentru remedierea problemei este achizitionarea unei noi placi audio. Daca stiti alte medode, astept si eu pareri.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate