Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Logitech Z-5500 si placa ideala! ;)

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
Buna ziua...


      Am  un sistem audio Logitech Z-5500 si acesta are intrare Optica... Am o placa de sunet Audigy 2 ZS fara Front panel.

  As vrea sa spunetzi cateva pareri despre Audigi 2 NX, ce parere avetzi? este mai performanta ca ZS? sau nu? :D ca ma bate gandu sa imi iau una !

#2
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
Am gasit tot eu caracteristicile la amandoua , iar Audigy 2 ZS pare a fi mult mult mult mai buna ca NX.

Acum urmatoarea mea intrebare ar fii.... de unde naiba cumpar si eu un front panel pentru audigy 2 ZS?? ca pe front panel exista mufa de Optical in si out!

#3
bAd

bAd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 01.07.2003
daca nu gasesti panelul ala, sa ai in vedere la upgrade sa ai pe placa de baza digital out (optic sau coaxial)
eu am testat intrarea optica de pe z5500 cu un ps2, si a functionat perfect (5.1)

#4
KITZU

KITZU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 30.09.2003
SPDIF ai si pe conectorul de pe placa- fara acesta nu ai cum sa legi bay-ul extern :)  dar optic chiar nu stiu. Nu ai sa gasesti separat e cumparat, poate facute de terte firme.

#5
Lup

Lup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 11.05.2004
daca folosesti conexiunea optica ... semnalul sonor va fi pur indiferent de ce placa de sunet folosesti. Placa de sunet converteste semnalul digital la analog . in cazul digital-digital placa de sunet face legatura intre calculator si boxe si atat. Concluzia : indiferent ce placa de sunet vei folosi sunetul va fi acelasi (repet ... doar la legatura optica) .

#6
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004

View Postpickone, on Oct 25 2006, 08:07, said:

Buna ziua...
      Am  un sistem audio Logitech Z-5500 si acesta are intrare Optica...
Z-5500 are si intrare coaxiala(SPDIF) , cu aceeasi calitate ca si cea optica.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate