Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Casti A4Tech AH-810

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
tymon

tymon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 27.08.2006
Sper sa nu va para o intrebare prosteasca. mi-am cumparat acum cateva ore niste casti cum sunt cele din titlu. dar problema este ca se aud foarte tare in afara. pe casti, in exterior au o zona care are aspect de boxe, adica au un plastic cu gaurele, cum se intalnea pe la boxele mai vechi, sau mai ales pe la boxele de masina. culmea este  ca am impresia ca se si aude pe acele "boxe" din exterior. si pur si simplu nu le vad rostul. eu mi-am cumparat castile pentru a asculta noaptea si pentru a nu se auzi in afara, si acum ma gandesc sa le duc inapoi.
se poate opri de undeva acele boxe? sau doar am eu impresia ca se aude pe acolo?

Edited by tymon, 18 October 2006 - 15:15.


#2
trident

trident

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 15.01.2006
Mi-am luat si eu niste casti la fel, si ai dreptate se cam aude prin gaurele alea :) insa la cat de putin am dat pe ele cam e de inteles :P

#3
KITZU

KITZU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 30.09.2003
Exista 2 tipuri de casti: inchise sau deschise. Primele le folosesc de regula DJ-ii ca sa pregateasca melodiile fara sa se auda si respectiv sa fie izolati fata de "zgomotul" ambiental (muzica din discoteca). Al doi-lea tip sunt pntru a asculta la un nivel pina la cel de discoteca in urechi si afara sa se auda ca un mic radio :) adica e o mare diferenta de dB in locul respectiv. In plus cele deschise respecta mai mult asemanarea cu  sursa de semnal inregistrata. Desigur cel mai corect se va auzi tot pe boxe dar, nu orice boxe. O pereche de casti bune trebuie sa fie de la o firma recunoscuta ca producatoare: AKG, Senheiser, Beyer-Dynamic nu de gen Panasonic, Sony si niciodata A4Tech, Gembird, Genius :) iar pretul e pe masura caracteristicilor tehnice (nu gama de frecvente 20-20000Hz care uneori e scrisa ca si cum ar fi respectata si nu e).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate