Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Metode de îndreptat părul

- - - - -
  • Please log in to reply
206 replies to this topic

#37
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
La mine tot procesul de spalare/ tratament/ uscare natural/ indreptare, dureaza 5 ore. Ar trebui sa fiu nebuna sa stau 5 ore in fiecare zi sa fac treaba asta, asa la 3-4 zile, cel mult, e ok.

Edited by Jaqueline, 02 February 2007 - 20:27.
raspuns la flame


#38
Ayame

Ayame

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,624
  • Înscris: 23.02.2006
La mine dureaza o ora,spalat,  uscat si indreptat sau coc, ma scol la 6 dimineata pentru a ma spala, aranja si prepara micul dejun. din luna aprilie ma voi scula la 5...brrrr!
Cumpara-ti uscator de par  cu perie care si-l indreapta si usuca in acelasi timp plus ca am bigudiuri la curent, 3-5  minute dureaza ca sa-l onudleze  sa fie gata pentru coc.

La mine aranjatul dureaza 20 -25 min.

Edited by Ayame, 25 January 2007 - 11:55.


#39
Irys

Irys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 26.12.2005
:quietsign: Gata, gata, hai sa terminam cu Circul. Dom'ne cum gasesc si eu un thread pe care vreau sa postez, cum ultimele x posturi sunt total offtopic despre o cearta personala. Eu le-as sterge pe toate. Ma rog.

Ce vroiam eu sa intreb: tot mentionati aici despre Keratina. Sa inteleg ca e buna pt par in general, nu? Nu doar pt indreptat, ca eu taman de indreptat nu am nevoie. Unde gasesc Keratina asta si cu ce se mananca, ca sa zic asa?  :w00t:. Vreau cat mai multe detalii despre Keratina!

Edited by Irys, 31 January 2007 - 21:26.


#40
amma

amma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.09.2006
Mi-am luat Keratin Fluid de la Londa (9 ron) pentru ca era laudat pe diverse forumuri. L-am aplicat si pe parul proaspat spalat si dupa balsam si pe par uscat. Nu am vazut niciun efect. Poate la un par degradat ajuta, mie mi s-a parut frectie la picior de lemn.



#41
Irys

Irys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 26.12.2005

View Postamma, on Jan 31 2007, 21:45, said:

Mi-am luat Keratin Fluid de la Londa (9 ron) pentru ca era laudat pe diverse forumuri. L-am aplicat si pe parul proaspat spalat si dupa balsam si pe par uscat. Nu am vazut niciun efect. Poate la un par degradat ajuta, mie mi s-a parut frectie la picior de lemn.
Oh, pai daca-i asa nu merita. Merci pt feedback oricum. Altcineva cu alte produse mai performante?

Edited by xella, 03 February 2007 - 22:36.


#42
alexutzaaaa

alexutzaaaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.04.2006
si eu am o problema cu parul... e foarte cret... si foarte des.. si firul foarte gros... si simt ca nu ma avantajeaza sa il tin desfacut ,,,,
mi-am cumparat de vreo 2 luni o placa remington profesionala.. super adevarat.. cam scumpa totusi.. am luat o la 40 de euro din germania.. da vine intr o super geanta speciala cu cleme si pieptan.zic astia ca e salon kit..  ce pot sa zic.. mi l indrept camo data pe saptamana.. adica cand are pretenu meu chef sa ma rasfete :) astept sa ajunga si la noi in tara faza cu indreptatul parului permanent.. pt ca am innebunit de cate ori am vazut la tv in special pe euforia la emisiunea glow cum aratau aceasta tehnica... cica era in jur de 300 de euro si dureaza cam 6 luni... poate se face si la noi prin saloanele mari.. da eu nu am tupeu sa ma duc sa intreb :P deci daca afla cineva sper sa ma anunte si pe mine...

Attached Files


Edited by Jaqueline, 07 February 2007 - 00:47.
corectat de k si tz


#43
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
de unde anume cumparati voi placile astea mult laudate remington? eu am avut rowenta si nu e cine stie ce. am parul des, si cret..si chiar daca e simpatic foc asa, tot il mai vreau drept din cand in cand. si nu sta. chiar si facut la salon, mai mult de 12 ore nu ma tine. iar daca stau afara..si e oricat de putin vant..in 3-4 ore..welcome back creti..

#44
AndraLuiza

AndraLuiza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.04.2007

View Postloredannas, on Sep 24 2006, 19:21, said:

Fierul de calcat???????????  :nonobad:  
si eu am parul ondulat si il indrept foarte usor cu o placa Philips cu ceramica. Eu am luat-o de la Domo.Costa 250 RON, acum parca s-a mai ieftin. Dupa ce te speli pe par, trebuie sa-l lasi sa se usuce complet, apoi treci la treaba. La mine dureaza cam 30 min toata operatiunea, iar rezultatul este similar cu cel de la coafor. Important sa folosesti keratina si o solutie speciala care se aplca pe par inainte de a folosi placa. O gasesti la orice salon si nu costa extraordinar de mult. Dupa ce ai indreptat parul folosesti niste cristale lichide pentru ca parul sa stea cat mai mult drept(Eu folosesc Semi di Lino, costa cam 70 RON, nu le gasesti in comert doar la saloane. Poate ti se pare scump, dar un tub te tine cam 1 an). Cremele de indreptat parul nu au nici un efect. Cred ca le-am incercat pe toate. Multa bafta!!!



Keratin de la Londa este bun?

Edited by Jaqueline, 19 April 2007 - 21:56.


#45
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007
Eu folosesc un "ceramic flat iron" de la firma Rusk. Este foarte bun.
Daca doriti,vizitati web site-ul companiei la linkul de mai jos.

http://www.rusk1.com...-flat-irons.asp

Attached File  engirons_ire2558.jpg   8.84K   47 downloadsAttached File  engirons_ire2562.jpg   9.2K   35 downloadsAttached File  engirons_ire2558.jpg   8.84K   25 downloads

Edited by Nefersetty, 23 April 2007 - 04:24.


#46
cori05

cori05

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.05.2007
Eu folosesc placa ionica de la Bio Ionic (www.bioionicproducts.ro) si mi se pare cea mai buna de pana acum, ca celellate spun ca au ceramica si au un strat de ceramica si nu toata placa de ceramica. Dupa ce ma spal imi usuc parul cu un uscator ionic antiincretire tot de la ei, apoi usor cu placa imi fac tot parul si iese super.

alexutzaaaa, exista in romania indreptatul permanent dupa metoda japoneza si nu e daunator deloc din cate am citit asa ca ...

#47
Desiree

Desiree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 18.01.2006

View Postgeorgiana22, on Jan 24 2007, 19:24, said:

acum cateva luni cautam si eu innebunita o solutie pt a avea par drept.... pana la urma mi-am cumparat o placa de par remington cu tripla protectie teflon+ceramica+tourmaline si sunt extraordinar de multumita de ea... trebuie sa va spun ca am mai incercat si alte placi dar nici una nu a dat un rezultat asa bun ca asta... pe mine ma face sor-mea in 30 de min si iese super desi eu am un par ingrozitor ... intr-adevar folosesc si eu inainte de a ma indrepta keratina si uneori o alta solutie cumparata dintr-un salon...

asa ca nu incerca faza cu fierul!!!!!!! si nici cu indreptatul permanent ... am inteles ca e groaznic pt par ...


De unde pot sa cumpar keratina?

#48
chilling

chilling

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 15.04.2007
cine are par drept il vrea cret...sine il are cret il vrea drept :P asta e de cand se stie :proud:
in legatura cu indreptarea permanenta a parului...tine 6 luni.se face la un salon din bucuresti unde este un chinmez.nefiind din buc.nu pot da date exacte.e acelasi procedeu ca la incretirea parului,se foloseste aceasi solutie doar ca nu se folosesc bigudiuri :) problema e ca arde parul si dupa un timp cand creste inapoi parul cret se vede cam urat cret la radacina si drept in rest.deci nu e rpea recomandabil.o placa buna si un fixativ care sa ii faca o fixare lejera si cred ca e bine pentru o zi,2. :calich:   cat despre fierul de calcat :nonobad: e o prostie...imaginati-va numai pozitia in care trebuie stat sa faceti acest lucru :lol:

#49
alberta

alberta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 09.01.2007
hai ma ca faza cu fierul eu cred ca e o gluma proasta. Cum sa iti intinzi parul cu fierul ?? Nu mi-ar fi trecut prin cap asa ceva nici in cea mai disperata situatie. Si de ce fier de calcat cand exista placa speciala ptr. par ???  :o

#50
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
si-a intins careva permanent parul? unde, cum, cat tine, cat costa, cat dureaza va rog

#51
pretty_woman

pretty_woman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 16.06.2007
nu-s de ce sunteti asa de incantate de a va intinde parul...eu una mi-am intins parul de cateva ori,dar paraca tot onduleurile mele sunt mai trendy..:)

#52
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007

View Postchilling, on Jun 19 2007, 02:14, said:

in legatura cu indreptarea permanenta a parului...tine 6 luni.se face la un salon din bucuresti unde este un chinmez.nefiind din buc.nu pot da date exacte.e acelasi procedeu ca la incretirea parului,se foloseste aceasi solutie doar ca nu se folosesc bigudiuri  problema e ca arde parul si dupa un timp cand creste inapoi parul cret se vede cam urat cret la radacina si drept in rest.deci nu e rpea recomandabil.

Asa este. Metoda asta o folosesc negresele cind vor sa-si intinda parul lor foarte cret.Solutia se numeste "hair-relaxer" si este adevarat,dauneaza parului intr-o oarecare masura,in special daca stilistul nu se prea pricepe.
Dar acum vreo 3 ani a aparut metoda japoneza de "relaxare" a parului The Yuko System,care contrar metodei de mai sus care este formulata pentru special pentru parul negreselor,cea japoneza este formulata pentru parul tuturor celorlalte femei.

Daca vreti sa cititi articolul,iata link-ul.

Tuesday, January 13th, 2004
Japanese Hair Straightening
by: Damien R. von Dahlem

http://www.hair-news...ky20040113.html

Mai jos sint citeva quotes din blogs despre indreptarea parului:

" Hi there, I've seen an ad in Brazil Today (Brazilian newspaper) about hair  straightening supposed

to last a year and done without any  chemicals. The hairdresser is from Japan (her name is

Yasuyo)  and you can find her at Bibbo, located at Union Square. Phone  number: (415)421-2426 _________________________________________________________________________

" My sister in law just had a permanent hair straightening process  done called Yuko

System.
  It is pretty pricy, but she swears by  it.  Supposedly, not only does it NOT damage

hair, but it makes  it healtier.
  It explains the process &  also lists where you can get it done.  

It is pretty expensive &  you do have to go in for touch ups when your hair grows out. As a

former hair straightener, I can tell you that if you have  really thick & curly/coarse hair, with most

strighteners you  will still have to use the blow dryer &/or curling iron to get a  smooth, straight

look. Good luck! now loving my curls "

http://www.yuko-usa.com/

http://www.yuko-london.com/


_________________________________________________________________________

" The process is generically called Japanese straightening or  thermal reconditioning.  It's

been around for about two years  and it leaves hair smooth, soft, healthy looking.  It cannot be

used on certain types of hair including highlighted hair
, so be  sure to get a consultation

from a stylist who is experienced  with the process.  It does indeed last until new hair growth,

and depending on how fast your hair grows, this means from 6 -  9 months.  I have had it done

every six months for the last 1.5  years and I am a big fan.  It is not cheap -- depending on

length, texture of hair, initial process can run about $500.   Check out Festoon on MLK/Rose in

Berkeley, or in SF. anonymous "








Edited by Nefersetty, 21 June 2007 - 14:37.


#53
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Imi poate recomanda si mie cineva o placa de intins parul? Ca vreau sa-mi iau una zilele astea, si chiar nu ma pricep. Parul meu natural e foarte putin ondulat.

#54
geo_dingy

geo_dingy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 21.06.2007
No no no...fara fier de calcat.Iti deteriorezi parul in ultimul hal.Daca tii la parul tau incearca sa iti stilizezi frizura... inainte sa apelezi la placa.Pentru ca orice s-ar spune, si placa arde parul...depinde ... tehnologia a avansat mult..poate se inventeaza o placa mai nedaunatoare firului de par...incearca sa iti aranjezi parul astfel incat sa iti placa.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate