Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Fier de calcat, ce marca?

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#1
miki3

miki3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 05.02.2006
Din experienta proprie ce marca de fier de calcat sa aleg intre: Siemens, Brown, Philips si Rowenta?
Aveti ceva din marcile acestea, ce puteti sa-mi spuneti, cum se comporta in timp?

#2
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
Sfatul meu e sa nu alegi Philips. Fiare de calcat nu am avut de la ei dar am un TV care s-a stricat dupa o luna. Eu zic Siemens.

#3
miki3

miki3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 05.02.2006

 raducutzzu, on Sep 18 2006, 21:50, said:

Sfatul meu e sa nu alegi Philips. Fiare de calcat nu am avut de la ei dar am un TV care s-a stricat dupa o luna. Eu zic Siemens.


Raducutzzu, imi pare rau de ghinionul tau cu tv Am si eu un tv Philips de vreo7 ani si functioneaza si acum impecabil, asa ca e Kestie de noroc zic eu.

Mai astept pereri cu privire la fierul de calcat ideal.

#4
teo0

teo0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 07.02.2006
eu am bosch si-i ok, un preten are rowenta si-i la fel.
de calcat sunt la fel, in ceea ce priveste fiabilitatea nu cred ca-s probleme cu niciuna din marcile enumerate de tine mai sus. (vezi popularul fier de calcat produs de electromures ce functioneaza ok si-n prezent)

#5
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006

 miki3, on Sep 18 2006, 21:31, said:

Din experienta proprie ce marca de fier de calcat sa aleg intre: Siemens, Brown, Philips si Rowenta?
Aveti ceva din marcile acestea, ce puteti sa-mi spuneti, cum se comporta in timp?

Cred ca te referi la Braun. Brown... in niciun caz!

#6
delsim

delsim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 17.03.2006
si Tefal sunt ok.
Si eu acum trebuie sa-mi iau si ni stiu ce sa aleg intre Braun, Tefal, Philips. Asa ca astept cu nerabdare raspunsurile pe care le vei primi.

#7
SisterRay

SisterRay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 10.09.2005
Eu am Philips care are deja 3 ani de utilizare si inca se tine bine.

#8
Merlin

Merlin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 02.07.2003
Tefal Aquaspeed 130 e super. Il am de 2 ani si functioneaza foarte bine  :coolspeak:

#9
m3gistus

m3gistus

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 37
  • Înscris: 24.01.2006
Tefal Turbo Pro 700. Il am de un an. E super.

#10
tavio

tavio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 09.05.2006
Tefal - Supergliss  :coolspeak:

#11
Alexms

Alexms

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.09.2006

 miki3, on Sep 18 2006, 20:31, said:

Din experienta proprie ce marca de fier de calcat sa aleg intre: Siemens, Brown, Philips si Rowenta?
Aveti ceva din marcile acestea, ce puteti sa-mi spuneti, cum se comporta in timp?

Am dat de acest topic acuma din greseala. Caut niste informatii tehnice despre un fier de calcat.  pe google  am am gasit acest topic  si am vazut ca cineva face comparatie intre un fier de calcat si un televizor (U crazy Man!!!   :ciocan: :wallbash:   :frust: ) E ceva de genu  o comparatie intre telefonia pe rmTelecom si internetu (tot de la rom telecom)  Tot de la aceeasi firma. Internetu e varza in schimb cu telefonia nu am avut niciodata probleme.Deci Nu mi  indicat sa imi pun telefon fix pentru ca  ii varza internetu?? in fine;  Eu Miam luat un fier de calcat de Philips Azur excel 10 acuma 10 ani. Cei drept atunci am dat ceva bani  pe el inca miam facut rate. pana azi dimineata nu am avut nici o problema cu el.  si acuma incerc sa il desfac sa vad cei pot face. Insa Partea nasoala este ca nu stiu sa il desfac, am scos toate suruburile care se vad, insa nu stiu unde are clemele la "carcasa", Asa am dat  si de acest topic in timp ce cautam infrmatii tehince> Nu vreau sa il rup. Daca nu pot sa ii fac ceva sa mearga si daca il rup  Tot pe Filips ma duc pentru ca daca mai dau un ban atunci stiu ca inca cel putin 10 ani o sa ma mai tina
:peacefingers:

#12
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006
Siemens 2400W!cu jet 80+30g si talpa din "granit" (ce draq o fi ala?) ...

#13
FelixTheCat

FelixTheCat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 24.10.2006
Eu iti recomand un tefal de 2400W. Dar depinde in ce buget vrei sa te incadrezi, pt ca asta ar costa in jur de 2-2.5 mil

#14
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,170
  • Înscris: 09.07.2005
Ce talpa trebuie sa aiba un fier ca sa pot calca pantalonii de costum direct si sa nu le dea luciu ?
Vreau sa cumpar asa ceva  :rolleyes:

#15
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,170
  • Înscris: 09.07.2005
Ce marca ati recomanda dintre Platinium, Westwood , Vortex , Rohnson , Louis Axton si Ufesa ?

#16
pownee13

pownee13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 31.03.2005
ia ce vrei e acelasi lucru cu alta firma. ai grija sa nu fie spart rezervorul de apa.

#17
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,170
  • Înscris: 09.07.2005
Hmm, am luat azi un Platinium si cand pun apa in el curge ..Asta inseamna ca e spart ?
In mod normal n-ar trebui sa curga apa din el pe langa talpa pe acolo,nu ?
Nu ma pricep ..Sa ma duc sa il schimb ?

#18
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

 miki3, on Sep 18 2006, 20:31, said:

Din experienta proprie ce marca de fier de calcat sa aleg intre: Siemens, Brown, Philips si Rowenta?
Aveti ceva din marcile acestea, ce puteti sa-mi spuneti, cum se comporta in timp?

matiz

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate