Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 

Creative MegaWorks THX 5.1 550

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006
Salut, Creative MegaWorks THX 5.1 550,am auzit ca e un sistem foarte bun dar... vreau sa aud si parerile voastre daca le-ti ascultat sau daca le aveti spuneti-mi si mie cum se aude!??

#2
Lup

Lup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 11.05.2004
Mergi pe logitech Z 5500, e cu mult mult peste si are acelasi pret.

#3
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006

View PostLup, on Sep 9 2006, 15:00, said:

Mergi pe logitech Z 5500, e cu mult mult peste si are acelasi pret.
Serios??: Priveste aici:
Logitech Z-5500: 1.649,00 LEI (16.490.000 lei vechi) TurboZone
Creative MegaWorks THX 5.1 550:1.395,00 LEI (13.950.000 lei vechi)TurboZone
Si diferenta de putere (subwoofer) este de: Logitech :188W
                                                               Creative:150W

#4
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
Creative-ul NU are 500 W. Dacă vă uitați pe cutia sistemului, scrie 500 W "Total Burst Power" :) ceea ce la Z-5500 înseamnă.. ăăă.. 1010 W ! :w00t:
Am ascultat Creative-ul, care se aude super bine! La volum maxim are fidelitate & CLARITATE - incredibile! :rolleyes: Cu puterea stă cam prost, am apreciat-o cam pe la 200 W (dar nu se auzeau 2 satelitzi :lol: :nonobad:). Mai accept și alte aprecieri.
Concluzii:
    - bass "curat".
    - putere acceptabilă, suficientă pentru o sufragerie de cca. 50 mp.
    - super claritate, mai ales la volum maxim!
    - plajă vastă de frecvențe redate, îmi place cum se simt "acei mici" Hz.. :x

I LOVE CREATIVE 550T 5.1 ! (nu am ascultat Z-5500 prea tare, dar, oricum are un subwoofer prea.. "grosolan" :blink:, față de acest Creative... :huh:)

Îmi mai place că subwoofer-ul Creative are difuzorul poziționat cu "fața" în jos => bass uniform, în toată încăperea.

Edited by BadBoyBlue, 10 September 2006 - 02:09.


#5
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006

View PostBadBoyBlue, on Sep 10 2006, 03:05, said:

Creative-ul NU are 500 W. Dacă vă uitați pe cutia sistemului, scrie 500 W "Total Burst Power" :) ceea ce la Z-5500 înseamnă.. ăăă.. 1010 W ! :w00t:
Am ascultat Creative-ul, care se aude super bine! La volum maxim are fidelitate & CLARITATE - incredibile! :rolleyes: Cu puterea stă cam prost, am apreciat-o cam pe la 200 W (dar nu se auzeau 2 satelitzi :lol: :nonobad:). Mai accept și alte aprecieri.
Concluzii:
    - bass "curat".
    - putere acceptabilă, suficientă pentru o sufragerie de cca. 50 mp.
    - super claritate, mai ales la volum maxim!
    - plajă vastă de frecvențe redate, îmi place cum se simt "acei mici" Hz.. :x

I LOVE CREATIVE 550T 5.1 ! (nu am ascultat Z-5500 prea tare, dar, oricum are un subwoofer prea.. "grosolan" :blink:, față de acest Creative... :huh:)

Îmi mai place că subwoofer-ul Creative are difuzorul poziționat cu "fața" în jos => bass uniform, în toată încăperea.
Asta mi-a placut si mie la el!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate