Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Despre Zugrăveli

- - - - -
  • Please log in to reply
1669 replies to this topic

#1243
dulamaa9

dulamaa9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 17.08.2007
Hristos a Înviat! Ce marca de lavabilă recomandati pentru o renovare? Mulțumesc.

#1244
DoruStoica79

DoruStoica79

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 20.11.2015

 dulamaa9, on 02 mai 2016 - 20:33, said:

Hristos a Înviat! Ce marca de lavabilă recomandati pentru o renovare? Mulțumesc.
Adevarat a Inviat! Prietenii mei au folosit vopseaua premium Aeria Gold all-inclusive si sunt foarte multumiti; acopera bine din prima mana si se curata usor, cu detergent obisnuit, fara prea multa insistenta.

#1245
ciprianned

ciprianned

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 16.04.2007

 IngN, on 15 aprilie 2016 - 10:24, said:

Când spui sa dai culoare pe tavan banuiesc ca te referi la culoarea alb, alte culori pe tavan mai rar sa vezi. Inainte de a da orice alta culoare se prefera sa se dea o mana de alb inainte pt ca pe alb ¨prinde mai bine¨ culoarea.


Cum sa iasa muchiile in valuri???, a tencuit bucatarul, frizerul sau soferul? Poate te salveaza o bagheta alba la imbinarile tavanului cu peretii.
Da , asta era solutia , sa dau o fasie de 5 cm intre tavan si pereti . Pana la urma am dat toata camera intr-o culoare .

#1246
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,292
  • Înscris: 13.01.2011

 crisstonne, on 09 aprilie 2016 - 00:21, said:

Care este cea mai buna firma, cu ioni de argint ?

Nu stiu daca este cea mai buna, dar pentru mine Kober zertifikat + este o revelatie, de departe una din cele mai bune ,,lavabile " folosite pina acum, usor de aplicat si de catre un incepator, putere mare de acoperire a petelor, vopselurilor vechi, chiar si a zonelor nou reparate, daca au fost desprafuite si date cu amorsa.

Este si parfumata :P toata casa miroase a nou, a curat.

Attached Files


Edited by crisstonne, 12 May 2016 - 22:46.


#1247
mateitasian

mateitasian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 22.12.2014
sa știi ca este buna, chiar foarte buna. Asa de parfumata era si Aplalux acu câțiva ani... 3-4 zile mirosea casa a parfum  :)

#1248
cipsBV

cipsBV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 03.11.2006
Salutare. Vin si eu cu o intrebare...din motive economice este posibil sa se combine doua tipuri de lavabil? Spre ex. prima mana kober zertificat iar a doua ceva de la san marco Multumesc.

#1249
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,292
  • Înscris: 13.01.2011
Nu le amesteci cind sint lichide.
Daca dai un strat cu o marca, se usuca, apoi dai alt strat cu alta marca de lavabila, nu se intimpla nimic grav.

#1250
danywjh

danywjh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.06.2011
Salut...ce sa aleg intre aplalux si oscar total???am inteles ca aplalux da un alb imaculat ..un alb mai pronuntat...in schimb cei de la dedeman imi recomanda oscar total...locuinta este construita in acest an..ce imi recomandati?? Multumesc

#1251
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

 Quantum, on 26 mai 2016 - 08:17, said:

Scrieti va rog un clasament personal cu cele mai bune 3 lavabile ca intensitate a albului
si apoi un top 3 cu cele mai intense lavabile colorate
(vorbim numai de calitate, nu conteaza pretul)


#1252
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,626
  • Înscris: 06.03.2005
http://www.kraftpain...portelan-1.html

Eu am folosit din asta alba cu portelan, ultra-alb mat, orice alt obiect alb pare galbui in comparatie cu peretii.La alta locatie am folosit Kober cu Ag, mata, alba dar nu atat alba si de stralucitoare, nu reflecta atata lumina ca asta Kraft.Camerele par mai luminoase din cauza lavabilei.

#1253
ciucky82

ciucky82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.06.2008
Buna ziua! Cine imi poate spune cu ce as putea vopsii un perete placat cu panouri 3D din trestie de zahar?

#1254
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Daca as fi in locul tau, as da cu un pistol toata suprafata cu vopsea 1, apoi as da cu trafalet cu suprafata tare (putin flexibila, cu floci mici, sau din burete) cu vopseaua 2 (in asa fel incat sa nu acopere golurile si neregularitatile). Ar iesi ceva haios in doua culori.
Sau in loc de trafalet as folosi pensula lata aspra (tinand cont de sensurile impletiturii).

#1255
Andruta19

Andruta19

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 27.03.2016
Aeria Gold este o vopsea de un alb imaculat, iar peretele capata un aspect matasos dupa aplicare. Eu zic ca este cea mai alba vopsea din tot ce am vazut pana acum

#1256
adadia

adadia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.06.2010
Trebuie sa zugravim casa si nu vreau vopsea. Mesteri care sa zugraveasca cu var nu mai exista se pare,  asa ca incerc o varianta de mijloc. Am citit  diverse site-uri de specialitate si am gasit  ceva despre vopsea de var - Fresco. La continut spune :  apă, materiale de umplere, var, liant pe bază de dispersii. Va rog sa-mi spuneti ce parere aveti despre acesata vopsea sau sa-mi recomandati ceva asemanator. Mi-ar fi utille cat mai multe informatii. Multumesc.

#1257
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
As dori o recomandare pentru o vopsea pentru casa scarii. Am vrea o zona cam de 1 m inaltime deasupra treptelor, de pe care sa se poata sterge usor urmele de roti de bicicleta.
Preferabil sa se poata aplica peste lavabila actuala de 2 lei, si sa nu fie clasica vopsea pe baza de ulei.

#1258
adadia

adadia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.06.2010
Chiar toti vindeti vopsea ? Ca vad ca nu-mi da nimeni nici un sfat.  Ce spuneti despre Fresco, Rofix .. vopsele ecologice, pe baza de var  ? Au var in compozitie ?   Se lucreaza greu cu ele, se pot intinde cu rola ? Multumesc.

Edited by adadia, 13 July 2016 - 19:57.


#1259
mateitasian

mateitasian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 22.12.2014
fresco nu prea merge peste vinarom

ce are vinaromul de nu vrei?

pt cel cu casa scarii : cauta o vopsea cu latex

#1260
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,292
  • Înscris: 13.01.2011

 adadia, on 13 iulie 2016 - 19:55, said:

Chiar toti vindeti vopsea ? Ca vad ca nu-mi da nimeni nici un sfat.  Multumesc.

Sau nu vrem sa ne intoarcem in Evul mediu  :)
Baga un link, uite ca apare la o cautare.

Attached Files


Edited by crisstonne, 14 July 2016 - 00:00.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate