Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 

Ce boxe sa aleg?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
andu_

andu_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 31.08.2006
Salutare baieti! Am si eu o problema: vreau sa imi iau niste boxe si nu stiu ce sa aleg.Am 2 variante: fie Sony ss-mf 450, fie jamo s 406.Am de gand sa le folosesc pe un amplificator de 30 W (pe tranzistori).In principiu vreau ceva care sa sune bine;nu bubuiala sau inalte prea stridente.Vreau sa aiba un nivel sonol egal pe toate frecventele,si sa redea cat de cat frecvente joase.Momentan am un sistem 5.1 care nu ma multumeste deloc. Suma disponibila ar fi cam 6-7 miliaone.Stiu ca la banii astia nu ar trebui sa fac pretentii,dar vreau doar sa sune bine la un volum nu foarte mare.Astept sfaturile voastre.

#2
pownee13

pownee13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 31.03.2005
daca te gandesti la jamo din metro nu.
un prieten are sony si la cat ai tu statia sunt suficiente , el are 2x100 si le cam arunca afara la 3/4

#3
andu_

andu_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 31.08.2006
ok, dar pe viitor intentionez sa imi iau si o statie mai puternica...ceva de genul 2x75-100 W.Din punct de vedere calitativ sunt mai bune sony decat jamo?Adica suna mai bine sau sunt prea puternice pt ce statie am eu?merci

#4
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Spre bucuria urechilor mele ascult frecvent o pereche de JBL E20. Au 60W de caciula si costa in jur de 7 mil perechea. Folosite cu o statie Pioneer 2x45 acopera excelent o camera de 35-40 metri patrati cam la jumatate din volum...celelalte motive prezentate de voi nu am avut ocazia sa le ascult, insa eu sunt fermecat de aceste JBL-uri :).

#5
Lup

Lup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 11.05.2004
Sony sunt printre cele mai slabute boxe de pe piata . De jamo nu prea stiu nimic . Bine ... acum depinde si de pretentiile tale. Daca esti un audiofil infocat nu iti recomand sony ... depinde si de buget.

#6
andu_

andu_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 31.08.2006
Intr-adevar, am constatat si eu: boxele Sony care se vand la noi sunt slabe rau.Dif-ul de bas e prea mic si la volum mare se misca ca naiba.Basul aproape lipseste.Nu isi merita banii sub nici o forma.Am gasit niste boxe jamo, nu cele de la metro (s406) ci unele mai mari s 408.Le-am probat si suna impecabil chiar si la volum mare.Nici pe departe nu se compara cu sony sau jamo s 406.Am dat un acont si astept sa imi vina comanda.  :D Sincer vi le recomand

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate