Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Steaua in Champions League

- - - - -
  • Please log in to reply
1440 replies to this topic

Poll: Ce va face Steaua in Champions League? (221 member(s) have cast votes)

Ce loc va ocupa Steaua in grupe?

  1. Locul 1 - calificabil in optimile Champions League (16 votes [7.24%])

    Percentage of vote: 7.24%

  2. Locul 2 - calificabil in optimile Champions League (79 votes [35.75%])

    Percentage of vote: 35.75%

  3. Locul 3 - calificabil in UEFA Cup (93 votes [42.08%])

    Percentage of vote: 42.08%

  4. Locul 4 (33 votes [14.93%])

    Percentage of vote: 14.93%

In ce faza a cupelor europene se va opri Steaua?

  1. Grupele Champions League (Locul 4 in grupa) (33 votes [14.93%])

    Percentage of vote: 14.93%

  2. Se va califica in UEFA Cup (Locul 3 in grupa) (83 votes [37.56%])

    Percentage of vote: 37.56%

  3. Optimile Champions League (Locul 2 sau 1 in grupa) (43 votes [19.46%])

    Percentage of vote: 19.46%

  4. Sferturile Champions League (31 votes [14.03%])

    Percentage of vote: 14.03%

  5. Semifinalele Champions League (8 votes [3.62%])

    Percentage of vote: 3.62%

  6. Finala Champions League (23 votes [10.41%])

    Percentage of vote: 10.41%

Vote Guests cannot vote

#1243
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005
cernea a iesit din poarta pentru a-l ajuta pe nicolita, care avea toate culuarele blocate. SIMPLU.[altfel nu se intorcea sa paseze la portar]

problema mare a stelei a fost ca i s-au blegit toate atacurile in preajma careului de 16m. n-avem atacanti... :nonobad:  -_-

#1244
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005

View Postiulian.dronca, on Nov 1 2006, 23:59, said:

Ma asteptam la mai mult de la portarul care a scos de doua ori mingea de pe linia portii.
Nu avea ce sa caute in afara cadrului portii.
Daca de exemplu pierdea mingea unul din jucatori el trebuia sa fie la post.

Nu contest prin asta jocul excelent al portarului de pana atunci.
Iulian, Cernea nu are nici o vina la gol! Uita-te la mai mult faze de presing al atacantilor pe centru si vei vedea ca portarul iese pe scurt sa degajeze...asa se face :(

#1245
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View Postbubalus, on Nov 1 2006, 23:59, said:

adica?...ce nu e corect...
raportat la numarul ocaziilor, victoria realului e cat s epoate de normala si de meritata....
Trebuie sa recunoastem ca Real a avut 3 ocazii monumentale din care o ratare dintr-un metru cu poarta goala, dar sincer as fi preferat un gol din ocaziile acestea decat un autogol a unui inconstient care isi trimite mingea in poarta goala unde portarul merge la plimbare.

#1246
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View Postiulian.dronca, on Nov 1 2006, 23:59, said:

Nu avea ce sa caute in afara cadrului portii.
Tu te-ai uitat unde se ducea Ruud van Nisterloy la pasa lu' Nicolita? Exact pe centrul portii unde se afla Cernea.

#1247
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

View Postiulian.dronca, on Nov 1 2006, 23:59, said:

Ma asteptam la mai mult de la portarul care a scos de doua ori mingea de pe linia portii.
Nu avea ce sa caute in afara cadrului portii.
Daca de exemplu pierdea mingea unul din jucatori el trebuia sa fie la post.

Nu contest prin asta jocul excelent al portarului de pana atunci.

Cernea o iesit din poarta ca sa il ajute pe Nicolita sa ii fie mai usor spre centru portii era mai periculos daca pasa ca era acolo un jucator de la Real care putea intercepta mingea deaia o iesit el in lateral ca altfel nu ar fi iesit din poarta :) s-o dus cu un scop anume nu s-o dus sa stranga monezile aruncate de spanioli :P
Si Nicolita nu prea avea cum sa piarda mingea numa chiar daca facea o gafa monumentala o primit o pasa simpla si trebuia sa deie tot o pasa simpla din pacate nu s-o uitat unde o pasat ;)

#1248
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View Postcrz, on Nov 2 2006, 00:01, said:

Iulian, Cernea nu are nici o vina la gol! Uita-te la mai mult faze de presing al atacantilor pe centru si vei vedea ca portarul iese pe scurt sa degajeze...asa se face :(
Atunci cum explici ca nici macar nu a fugit dupa minge? De ce nu a facut o alunecare cum fac jucatorii de camp sa scoata mingea sa nu ajunga in aut? Era distanta prea mare?
Chiar daca nu prindea mingea trebuia sa fuga dupa ea. Asa era normal. Nu sa stea spectator.

#1249
Jax

Jax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 25.09.2002
Apărarea noastră a jucat bine, păcat că s-au cam înnecat atacurile. Dică nu prea a arătat mare lucru, Oprița la fel. Bănel a muncit foarte mult, păcat că și-a încununat eforturile cu un gol... în poarta noastră. Cernea, dintr-un ilustru necunoscut, a ajuns un soi de erou, făcîndu-ne să ne simțim ca pe vremuri la CE sau CM, cînd mai aveam o echipă.
Meciul se poate spune că a fost împărțit în două: pînă la autogol si după autogol.  :rolleyes:

LE: și Cernea poate că a greșit la faza autogolului dar nu i se poate imputa. În momentele alea nu cred că gîndești foarte multe variante, faci tot ce crezi ca să iasă bine.

Edited by Jax, 02 November 2006 - 00:07.


#1250
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View PostImDrunk, on Nov 2 2006, 00:03, said:

Cernea o iesit din poarta ca sa il ajute pe Nicolita sa ii fie mai usor spre centru portii era mai periculos daca pasa ca era acolo un jucator de la Real care putea intercepta mingea deaia o iesit el in lateral ca altfel nu ar fi iesit din poarta :) s-o dus cu un scop anume nu s-o dus sa stranga monezile aruncate de spanioli :P
Si Nicolita nu prea avea cum sa piarda mingea numa chiar daca facea o gafa monumentala o primit o pasa simpla si trebuia sa deie tot o pasa simpla din pacate nu s-o uitat unde o pasat ;)
Daca el nu a fost in stare sa scoata (sau macar sa incerce) sa prinda mingea lui Nicolita cum ar fi putut scoate un sut al unui jucator spaniol care prin absurd ar fi recuperat mingea si ar fi sutat spre poarta?

View Postkill_them_all1000, on Nov 2 2006, 00:02, said:

Tu te-ai uitat unde se ducea Ruud van Nisterloy la pasa lu' Nicolita? Exact pe centrul portii unde se afla Cernea.
Cernea s-a dus lateral.

#1251
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View Postkimi, on Nov 2 2006, 00:00, said:

problema mare a stelei a fost ca i s-au blegit toate atacurile in preajma careului de 16m. n-avem atacanti... :nonobad:  -_-
Atacanti avem dar prea putini. In Romania treci cu un atacant de niste fundasi amarati dar cand dai de o echipa ca Lyon sau Real cam greu le dai gol cu un atacant. Si am mai spus chestia asta in alt post: 1 atacant de-al nostru in jumatatea adversa inseammna doi jucatori de-ai lor dupa el, 2 atacanti inseamna 3 jucatori de-ai lor in permanenta cu ei. Astfel in atacurile adversarilor nostri ei vor avea un om in minus in atac pentru ca nici un antrenor nu risca sa lase un eventual duel 2-2 daca se pierde mingea aiurea.

#1252
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Pai n-avea cum sa alerge dupa minge. El mergea spre flancul stang al Stelei, iar mingea a fost data in dreapta sa. In situatii d-astea e imposibil sa te intorci si sa fugi (pentru ca dureaza mult pana iti opresti corpul din deplasare si incepi accelerarea in directia opusa).

N-avea ce sa apere, pentru ca daca Banel dadea mingea unde era Cernea se rezolva f siplu faza.




Priviti acest clip, este graitor. Ar trebui sa il vada si Banel... :confuzzled:

Edited by crz, 02 November 2006 - 00:13.


#1253
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View Postiulian.dronca, on Nov 2 2006, 00:09, said:

Cernea s-a dus lateral.
Iti bati joc de mine sau esti greu de cap? Daca Ruud se ducea pe centrul portii tu ai fi vrut Cernea sa stea tot acolo pentru a primi mingea? E logic sa iasa la scurt.

#1254
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

View Postiulian.dronca, on Nov 2 2006, 00:09, said:

Daca el nu a fost in stare sa scoata (sau macar sa incerce) sa prinda mingea lui Nicolita cum ar fi putut scoate un sut al unui jucator spaniol care prin absurd ar fi recuperat mingea si ar fi sutat spre poarta?

Ca sa traga spaniolii la poarta trebuia sa piarda Nicolita o minge banala cea ce era cam greu :D
In fine nu are rost sa ne lungim io am zis si repet parerea mea ii ca Cernea o jucat foarte bine si ca nu are nici o vina dupa mine vinovatu ii Nicolita ca el nu s-o uitat unde o pasat si asta ii o mare prostie la fel o facut si Dica azi din primu minut pana in ultimu el cand pasa era cu capu in pamant habar nu avea unde si cui paseaza  :cursing:

#1255
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View Postkill_them_all1000, on Nov 2 2006, 00:11, said:

Iti bati joc de mine sau esti greu de cap? Daca Ruud se ducea pe centrul portii tu ai fi vrut Cernea sa stea tot acolo pentru a primi mingea? E logic sa iasa la scurt.
Stai linistit ca eu doar incerc sa discut. Scuze ca nu inteleg asa de bine.
Hai fara suparare.
Ziceam doar ca Cernea era in lateral nu pe centru unde se ducea jucatorul de la Real.

Edited by iulian.dronca, 02 November 2006 - 00:17.


#1256
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
iulian tu te faci ca nu intelegi ? cred ca ti-a explicat fiecare user de pe forum-ul asta cum a stat treaba. termina ca esti enervant.

oricum vorba lui olaroiu...

Am pierdut, dar am pierdut onorabil...

#1257
Jax

Jax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 25.09.2002

View PostReKo, on Nov 2 2006, 00:14, said:

oricum vorba lui olaroiu...
Am pierdut, dar am pierdut onorabil...
:peacefingers:

#1258
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View PostReKo, on Nov 2 2006, 00:14, said:

iulian tu te faci ca nu intelegi ? cred ca ti-a explicat fiecare user de pe forum-ul asta cum a stat treaba. termina ca esti enervant.

oricum vorba lui olaroiu...

Am pierdut, dar am pierdut onorabil...
Nu ReKo.
Dar chiar daca par enervant pentru majoritatea userilor in spiritul libertatii de exprimare si de gandire da-mi voie sa am si eu parerea mea chiar daca nu corespunde cu a ta.

#1259
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

View PostReKo, on Nov 2 2006, 00:14, said:

Am pierdut, dar am pierdut onorabil...

:coolspeak:

#1260
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006

View PostReKo, on Nov 2 2006, 00:14, said:

iulian tu te faci ca nu intelegi ? cred ca ti-a explicat fiecare user de pe forum-ul asta cum a stat treaba. termina ca esti enervant.

oricum vorba lui olaroiu...

Am pierdut, dar am pierdut onorabil...
macar cu asta sa ramanem, ca am jucat onorabil  :mellow:

Edited by Mr.Jinx, 02 November 2006 - 00:21.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate