Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

Despre Aspiratoare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2345 replies to this topic

#1513
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
De asta ce parere aveti? Merita sa iau cu filtrare prin apa, sau nu merita bataia de cap?

Ca firma, nu stiu ce sa zic, aveti alte recomandari in aceiasi bani? http://www.emag.ro/a...M/?#new_reviews

#1514
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
Sa nu iei un aspirator la care nu se specifica puterea maxima de aspirare. Puterea consumată e doar de forma, nu se apuca nimeni să calculeze ce consum de energie va avea. În general dacă nu se specifica puterea de aspirare poți deduce ca îi cam mică...

#1515
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Mersi. Pana la urma l-am luat pe asta: http://www.emag.ro/a...9/pd/ER75TBBBM/
inainte sa vad mesajul tau. Insa nu stiu ce e cu puterea de aspirare, nu e specificata nicaieri, pe emag cel putin.

#1516
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
O sa vezi când o să-l folosești. Un aspirator bun ar trebui să aibă undeva în jur de 400w putere de absorbție.

Am găsit: 240w. Cam slăbuț. Dar ai posibilitatea returului dacă nu ești mulțumit de el.

#1517
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Mersi de info. De putere, nu stiu ce sa zic, nu mi se pare ca nu trage, sau ca sa explic mai bine, la prima aspirare in casa apa s-a înnegrit destul de mult, formându-se ca un mâl, dat fiind faptul ca fostul aspirator era stricat de vreo 3 saptamani. Deocamdată nu pot sa ma declar nici multumit, nici nemultumit.

#1518
klaus76ro

klaus76ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 10.09.2005

View Postincreatul, on 09 august 2015 - 21:48, said:

Mersi de info. De putere, nu stiu ce sa zic, nu mi se pare ca nu trage, sau ca sa explic mai bine, la prima aspirare in casa apa s-a înnegrit destul de mult, formându-se ca un mâl, dat fiind faptul ca fostul aspirator era stricat de vreo 3 saptamani. Deocamdată nu pot sa ma declar nici multumit, nici nemultumit.

ai grija sa speli foarte bine recipientul de filtrare dupa fiecare utilizare. in caz contrar, noroiul ala se va tot aduna acolo si va deveni foarte dificil de scos.

#1519
ciprianned

ciprianned

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 16.04.2007
Un aspirator bun , fara sac , cu putere o de aspirare ~ 1500 W pe la 300-350 ron ?

Multumesc .

#1520
Jericho22

Jericho22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 27.11.2013
Salutare,am si eu o problema cu un aspirator. Problema este ca aspiratorul nu aspira ci imi da afara tot praful. Solutii ceva?

#1521
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,853
  • Înscris: 12.05.2006
Sa ii pui filtru de evacuare?

#1522
quarelin

quarelin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 06.04.2015
Bună seara,

Poate cineva să- mi zică ceva despre aspiratoarele zelmer?
Am găsit un Zelmer 829.0 SP la Altex și nu știu cât este de bun...( cu filtrare prin apă)

Mulțumesc!

#1523
quarelin

quarelin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 06.04.2015

View Postquarelin, on 30 august 2015 - 21:40, said:

Bună seara,

Poate cineva să- mi zică ceva despre aspiratoarele zelmer?
Am găsit un Zelmer 829.0 SP la Altex și nu știu cât este de bun...( cu filtrare prin apă)

Mulțumesc!
este vorba despre acest aspirator :

http://www.altex.ro/...1600w-mov-negru

mulțumesc!

#1524
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Am luat eu din asta de la emag. Acum 1 luna, ceva mai scump.

E ok, ce sa zic, isi face treaba in casa si masina. Nu stiu ce pretentii are fiecare, trage bine...  Uita-te mai sus, exact despre el s-a discutat.

#1525
quarelin

quarelin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 06.04.2015
mersi fain de răspuns!

nu mă uitasem pe link...Posted Image

dacă ești mulțumit atunci este ok!
asta mă interesa pe mine ...să- mi răspundă cineva care îl deține...

o zi bună!

#1526
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
E ok, na, pentru mine. Cred ca conteaza si de pe ce aspirator vii, mie mi se pare laser pe langa cel pe care-l aveam inainte. Daca te tin buzunarele ia ceva din gama aproape profesioanala, nu mai ai treaba 10 ani cu un Karcher.

#1527
quarelin

quarelin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 06.04.2015
Am un bosch de vreo ...15 ani!
Își face și acum treaba, dar ...a îmbătrânit săracul!
Are și un miros de care nu scap deși l-am curățat, i-am spălat filtrele alea din burete...
Și la vârsta lui...
Adevărul este că nici nu l-am forțat, pt. că aspir mai mult pe parchet sau gresie ( câteodată și în mașină Posted Image )

și mă gändeam că a vnit vremea să- l...pensionez!

Așa că uitându- mă pe forum am hotărât să iau unul cu filtrare prin apă...căci mi se pare mai simplu la debarasat gunoiul, plus că este mai igienic, nu?
La un karcher m-am uitat și eu, dar este cam de 2 ori mai scump...și sincer nu-mi trebuiechiar așa...profesional...

deci, în concluzie, dacă am înțeles bine, îl recomanzi, adică ești mulțumit de el, nu?

Încă odată mulțumiri!

Edited by quarelin, 31 August 2015 - 14:34.


#1528
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Da, e ok, sunt multumit. PRO pot sa zic ca e mai silentios decat cel pe care-l aveam inainte, iar mizeria o debarasezi cum zici tu, dar in acelasi timp vezi si cat de curat e spatiul, daca galeata e full de mizerie, cred ca e cazul sa mai aspiri o data :))
CONTRA, e mare, greu, mai greu de depozitat s-ar parea. Filtrele necesita spalare, nu stiu la ce perioada.

#1529
quarelin

quarelin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 06.04.2015
Mulțumesc de răspuns!

Eu nu l-am văzut decât pe site, deci deocamdată nu prea știu cum arată...
Adică plasticul ce calitate are, filtrele dacă rezistă în timp la mai multe spălări, mă rog .... una este ceea ce vezi în poze și alta este când te uiți cu atenție la el...
De aceea îți mulțumesc mult pt. răspuns!
Poate reușesc azi să ajung să-l văd...

O zi bună!

#1530
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Calitatea pare ok. Cu placere si spor la cumparaturi!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate