Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

Despre Aspiratoare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2345 replies to this topic

#1315
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
Ai perfecta dreptate, DanT, nu-s din hartie. Acum am cautat pe net, si Miele zice ca un material textil special, daca am inteles bine, cu bruma mea de engleza...

Quote

Made from a special fleece, it boasts nine layers of filtration to give you the peace of mind that even the smallest particles are captured effectively – yet it’s strong enough that the larger particles won’t damage its finer layers.


#1316
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 11.08.2007
S-au blocat tevile de la aspirator,mai exact tuburile telescopice,ca sunt 2 si intra unul in altul si nu reusesc sa le desfac,parca s-au vidat...exista o metoda sa le desfac?
Ca prin forta nu reusesc,tot trag de un capat si de altul dar nu se desprind unul de altul!

#1317
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,853
  • Înscris: 12.05.2006
nu sunt din cele cu manson sau buton pe ele ? Ai incercat sa tii o mana pe manson si sa tragi de teava cu cealalalta ? sau sa impingi de buton & sa tragi de teava simultan ?

#1318
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 11.08.2007
Nu au nici un buton sau manson,sunt pur si simplu 2 tevi bagate una in alta la capat...parca s-au sudat intre ele asa de fixe sunt.

#1319
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
ciocaneste usor in jurul imbinarii cu un lemn si apoi scoate-le prin rasucire, in timp ce tragi de ele

Edited by aeon, 16 February 2015 - 15:50.


#1320
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 11.08.2007
Am incercat si asa..nici un efect Posted Image Posted Image



Gata am reusit...s-a enervat nevasta-mea si a dat cu ele de dusumea si s-au desfacut..s-au indoit dar au iesit...Posted Image

Edited by gigoto, 16 February 2015 - 16:37.


#1321
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
...de unde si vorba " daca nu reusesti incearca cu un ciocan mai mare!"Posted Image

#1322
alexxxz

alexxxz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 26.11.2009
buna ziua, recomandati mi si mie un aspirator pt casa de 160 mp, actualul aspirator s-a ars ma gandeam la Karcher MV3 dar mi se pare puterea de absortie mica 210 mbar, si e fabricat in Romania.
o variant mai era Karcher t7 dau t10 dar filtrele costa mult , peste buget.

#1323
LittleJo

LittleJo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 15.12.2006
Iti trebuie pentru santier sau pentru casa locuita? Vrei cu saci sau fara? Casa e cu etaj sau pe un singur nivel? Buget?

#1324
alexxxz

alexxxz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 26.11.2009

View PostLittleJo, on 03 martie 2015 - 10:00, said:

Iti trebuie pentru santier sau pentru casa locuita? Vrei cu saci sau fara? Casa e cu etaj sau pe un singur nivel? Buget?

pt casa, aspirator calsic si durabil, dar puternic, casa cu etaj, max 500 ron

#1325
alexxxz

alexxxz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 26.11.2009

View Postcavalionut, on 08 decembrie 2014 - 21:08, said:

salut, am achizitionat recent un karcher mv3, intrebarea mea este daca se poate folosi fara sac in permanenta, adica doar sa curat filtrul acela dupa cateva utilizari? mentionez ca il folosesc doar in casa, nimic special. multumesc.

salut , cum trage karcher mv3, vreu si eu sa mi cumpar dar inca am dubi de puterea lui.

#1326
alexxxz

alexxxz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 26.11.2009
ma puteti lamuri si pe mine, la karcher se da puterea de absorti in mbari 210 mbari, la  majoritatea se da puterea in wati 300-400 w putere de aspirare. cu se face transformarea ? cat inseamna 24.4 mbar in wati?

#1327
god

god

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 12.07.2006
Tot prin specificatiile de la Karcher am gasit urmatoarea chestie poate te ajuta: Vacuum 244/24.4 mbar/kPa. Max intake 1300 watts. Airflow rate 61 l/s

#1328
MariaPetrescu

MariaPetrescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.03.2015
Esti o persoana curioasa? Iti place sa testezi noi produse aparute?Eu folosesc un aspirator conceput pentru performante de lunga durata. Ei bine, noua gama de aspiratoare eficiente energetic de la Philips ofera rezultate excelente de curatare, filtrare si igienizare gratie tehnologiilor sale unice, PowerCyclone si AirflowMax, concepute pentru performante maxime. Incercati si voi aspiratorul Philips Performer Expert FC 8725/09.

Nu mai deschide topice aiurea. Ai unul la importante.

Edited by ggelu, 18 March 2015 - 23:30.


#1329
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
Maria, eu sunt curios de ce naiba ne poluezi topicul cu o reclama de doi bani?! Posted Image

#1330
romikatm

romikatm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 14.02.2008
Asta-i vreo roboata?
Ca vad ca nu raspunde la interpelari,isi debiteaza doar textul incarcat pe hard.
Unde-i moderatoru' cu aspiratoru'',sa faca putin curat pe aici???!!!

Ai dreptate . Mea culpa.

Edited by ggelu, 19 March 2015 - 10:04.


#1331
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postgigoto, on 16 februarie 2015 - 16:32, said:

Am incercat si asa..nici un efect Posted Image Posted Image



Gata am reusit...s-a enervat nevasta-mea si a dat cu ele de dusumea si s-au desfacut..s-au indoit dar au iesit...Posted Image
Data viitoare da cu WD 40 la imbinare si prin rotire (e nevoie de 2 persoane) se desfac. Dai de mai multe ori cu WD 40 .Eu asa le desfac. Am facut de 2 ori operatia asta.

#1332
cr1st1an

cr1st1an

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 06.04.2006
Sunt în căutarea unui aspirator, buget 600 lei. Am văzut asta: http://www.flanco.ro...0-albastru.html, din păcate nu menționează puterea de aspirare. Aveți careva idee dacă ar fi o achiziție bună sau nu?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate