Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

diferenta mp3 player-iPod

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Nicku13

Nicku13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.05.2006
Vreau sa stiu si eu care este diferenta dintre un iPod si un mp3player. Stie cineva?

#2
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005
Adica? I-pod'ul e un MP3 player...

#3
cosminlive

cosminlive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 27.01.2006

View PostNicku13, on Aug 14 2006, 16:08, said:

Vreau sa stiu si eu care este diferenta dintre un iPod si un mp3player. Stie cineva?

o mica recomandare : din cate stiu ipod-ul are acumulator . mp3 playerele au si baterii.
ipodul trebuie incarcat prin USB de la pc. in caz ca pleci la munte/ mare etc e mai convenabil sa-ti iei niste baterii decat sa cauti pe cineva cu pc sa-ti incarci acumulatorul de ipod
concluzie : mp3player CU BATERIE. din proprie experienta

#4
Nicku13

Nicku13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.05.2006
Am auzit ca pe iPod se aude mult mai bine ca pe mp3player. Asa o fi?

#5
freshness

freshness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 24.07.2006

View PostNicku13, on Aug 15 2006, 08:43, said:

Am auzit ca pe iPod se aude mult mai bine ca pe mp3player. Asa o fi?
In general asa e ..se aude mai bine ...

#6
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005
Din moment de si i-pod-ul e un mp3 player, nu vad sensul intrebarii. :huh: Diferentele sunt cele normale, dintre mp3 playere, pentru ca e firesc sa existe deosebiri... Dar, un I-pod si un mp3 player sunt unul si acelasi lucru.

#7
RaInInGmaN`

RaInInGmaN`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 09.10.2005
hahaha ce intrebare stupida.

un mp3 player presupune un dispozitiv care reda mp3,fie el cu memorie interna sau cd sau memory card sau mai stiu eu ce suport de memorie

iPod este o categorie de mp3 playere cu memorie interna facute de cei de la Apple.

#8
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005
In spiritul topicului, am si eu o nelamurire... care e diferenta dintre un automobil si un Mercedes clasa A? :death:

#9
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Omu care a auzit faza cu iPod-ul care nu se poate incarca numa la calculator nu stie ca exista incarcatoare de tot felul pentru iPod, chiar si in suportul de hartie igienica. Eh. Scump, dom'le, scump.

#10
SHARP

SHARP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 30.08.2004
iPod este un brand name al companiei Apple (pe romaneste este cam acelasi lucru ca Logan pentru Dacia...un model). Deci, practic, iPod este un mp3 player obisnuit.Diferenta: este cel mai renumit mp3player din lume, cu un succes foarte mare la public, vanzari pe masura si marketing excelent. Produse similare gasesti si la samsung, sony,lg etc.
Intr-adevar calitatea audio a acestui mp3 player este foarte ridicata, putine din produsele concurentei apropiindu-se de el.

#11
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005

View PostSHARP, on Aug 16 2006, 09:45, said:

Diferenta: este cel mai renumit mp3player din lume, cu un succes foarte mare la public, vanzari pe masura si marketing excelent.

Deci asta era diferenta... :death:
Nu-l mai ametiti pe saracul Nicku13 ca si-asa e in aer...
DIFERENTA E CA NU E NICI O DIFERENTA. I-pod e un mp3 player. PUNCT.

PS: Sunt si alte mp3 playere care au calitate audio similara, daca nu chiar egala cu acesta...

#12
SHARP

SHARP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 30.08.2004
"
Diferenta: este cel mai renumit mp3player din lume, cu un succes foarte mare la public, vanzari pe masura si marketing excelent.



Deci asta era diferenta...
Nu-l mai ametiti pe saracul Nicku13 ca si-asa e in aer...
DIFERENTA E CA NU E NICI O DIFERENTA. I-pod e un mp3 player. PUNCT.

PS: Sunt si alte mp3 playere care au calitate audio similara, daca nu chiar egala cu acesta..."

mda... si dacia berlina e la fel de masina ca si vw golf. punct.  :death:  :coolspeak:
I-am explicat ca tehnic iPod este tot un mp3 player obisnuit, insa mai este si cel mai bine vandut mp3 player, iar pe plan mondial este si cel mai cunoscut brand.
In ceea ce priveste concurenta...acum nu ca sunt eu fan sony, dar am avut ocazia sa compar 2 mp3-playere similare ca pret, sony si iPod....sincer sony suna chiar mai bine, sunetul si dotarile erau apropiate (ma rog in afara de calendarul, calculatorul etc. iPod-ului) dar castile sony erau o idee peste iPod. Deci nu sustin ca iPod-ul rupe concurenta, insa lumea il prefera.

#13
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005

View PostSHARP, on Aug 16 2006, 14:31, said:

I-am explicat ca tehnic iPod este tot un mp3 player obisnuit, insa mai este si cel mai bine vandut mp3 player, iar pe plan mondial este si cel mai cunoscut brand.

Si asta e diferenta? :death: Opreste-te pana nu devii la fel ca initiatorul topicului... stii tu cum... :deadtongue:
Asta ar fi fost diferenta, daca el s-ar fi referit la un model anume cand a spus "mp3-player", insa asa... :cursing:

PS: Dintre toate topicurile stupide pe care l-am vazut, asta e pe locul 1.

#14
SHARP

SHARP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 30.08.2004

View Poste_X_tas_Y_, on Aug 16 2006, 15:50, said:

Si asta e diferenta? :death: Opreste-te pana nu devii la fel ca initiatorul topicului... stii tu cum... :deadtongue:
Asta ar fi fost diferenta, daca el s-ar fi referit la un model anume cand a spus "mp3-player", insa asa... :cursing:

PS: Dintre toate topicurile stupide pe care l-am vazut, asta e pe locul 1.



tu chiar nu pricepi sau te faci ca nu pricepi ca sa poti sa acumulezi mai multe posturi?...eu incerc sa ii explic care sunt avantajele iPodului fata de restul mp3-urilor (RESTUL MP3 PLAYERELOR CA SI EL...CA SA NU MAI ZICI CA IL INDUC IN EROARE, )... iar tu ii dai ca baba cu "Doamne ajuta"

#15
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005

View PostSHARP, on Aug 16 2006, 16:06, said:

tu chiar nu pricepi sau te faci ca nu pricepi ca sa poti sa acumulezi mai multe posturi?...eu incerc sa ii explic care sunt avantajele iPodului fata de restul mp3-urilor (RESTUL MP3 PLAYERELOR CA SI EL...CA SA NU MAI ZICI CA IL INDUC IN EROARE, )... iar tu ii dai ca baba cu "Doamne ajuta"


Puiule, AVANTAJ nu e sinonim cu DIFERENTA! Cel care a initiat topicul a cerut DIFERENTE!  Fii on-topic macar...

La topicuri stupide, oameni pe masura...

Bye

#16
cercetasa

cercetasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 25.06.2006
Eu am un iPod shuffle de care sunt multumita .
Un prieten are un mp3 player no name care se auzea groaznic pana in momentul cand am pus castile de la iPod...in concluzie castile fac diferenta...(parerea mea). Partea proasta e ca o pereche de casti iPod casta cam 1.7 mil  :death:

#17
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,086
  • Înscris: 07.05.2004

View Poste_X_tas_Y_, on Aug 15 2006, 20:32, said:

In spiritul topicului, am si eu o nelamurire... care e diferenta dintre un automobil si un Mercedes clasa A? :death:

intrebarea trebuia sa fie" care e diferenta intre dacia lastun si A-Classe"

ipod-urile au design, functionalitate, calitate superioara. pana si la conversia a/d , filtre, etc stau mai bine. au suport fw (spre deosebire de cele "no-name")

singurul avantaj care l-asi vedea la "generice" e lipsa i-tunes-ului

#18
SHARP

SHARP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 30.08.2004

View Poste_X_tas_Y_, on Aug 17 2006, 11:14, said:

Puiule, AVANTAJ nu e sinonim cu DIFERENTA! Cel care a initiat topicul a cerut DIFERENTE!  Fii on-topic macar...

La topicuri stupide, oameni pe masura...

Bye

Vad ca tu continui cu jignirile insa logica ta a ramas tot la nivelul maimutei. Cand apar AVANTAJE nu cumva apar automat si DIFERENTE, "Puiule"?...ca dovada cele 2 posturi de deasupra acestuia (pe care te chinui sa-l intelegi si sunt sigur ca NU ai sa reusesti)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate