Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Botez

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Aveți idee de o locație în București pentru un botez? Nu trebuie să fie ceva foarte mare (vin aproape numai persoane foarte apropiate), eventual un separeu sau ceva asemănător...

Aștept informații de la cei care s-au mai ocupat de organizarea unor astfel de evenimente (preferabil și niște tarife orientative)...

Fericitul eveniment o să aibă loc în septembrie, cel mai probabil pe 16 (cel mai târziu pe 23!)

#2
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
"Persoane foarte apropiate" pot fi si 50.
E cam tarziu pt o rezervare ... Menu-ul de botez este intre 20-35 euro in functie de restaurant si de ce varianta de menu alegi. Fiind putini invitati, nu o sa te lase sa aduci tu bauturile, ceea ce e un lucru f important . Eventual vei putea aduce bauturile spirtoase.
Sunt tot felul de site-uri ("degeaba") pt mamici / bebelusi unde au topicuri speciale pt restaurante pt asemenea evenimente.
Cauta pe Google :"restaurant nunta" sau "restaurant botez" si vei gasi sute de restaurante.
Am facut si eu asemenea cautari, dar problema era ca restaurantele care-mi placeau erau rezervate atunci cand vroiam eu (se rezerva cu un an inainte).
In al doilea rand, parerile forumistilor sunt subiective. Ce i se pare unuia super, poate sa fie o carciuma de cartier in care tu nu ai sta nici macar la o cafea. La fel si ce vezi in poze . Vezi mese ornate frumos, dar pe dinafara, cand mergi sa vezi "locatia"  poate fi  o simpla "baraca" pe o straduta unde ajungi doar cu GPS.
Eu am sunat la zeci de restaurante, care sunt ocupate pana la sfarsitul anului .
Chiar daca tu vrei un separeu, pt putini invitati, restaurantul daca este rezervat pt o nunta (chiar si mica) o sa te refuze, pt ca nimeni nu vrea sa-si amestece invitatii si muzica.
Mi-am amintit ! Cauta pe Google hotelurile de 2-3 stele ! Au restaurante mici si cochete, si in primavara erau libere . Si preturile sunt convenabile.
Iti doresc succes !

#3
Digibrain.

Digibrain.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 28.06.2006

 inside_spy, on Aug 7 2006, 18:40, said:

Aveți idee de o locație în București pentru un botez? Nu trebuie să fie ceva foarte mare (vin aproape numai persoane foarte apropiate), eventual un separeu sau ceva asemănător...

Aștept informații de la cei care s-au mai ocupat de organizarea unor astfel de evenimente (preferabil și niște tarife orientative)...

Fericitul eveniment o să aibă loc în septembrie, cel mai probabil pe 16 (cel mai târziu pe 23!)

Tu ai copil?  :o

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate