Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

Mallorca

- - - - -
  • Please log in to reply
910 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
cei care nu stiu inca unde sa petreaca ce a mai ramas din vacanta recomand Mallorca
si asta nu inseamna doar mare si plaja ci neaparat vizitarea insulei
adik neaparat o masina inchiriata asta inseamna pt 7 zile o masina ar costa cam 170-200 euro

agentiile de turism romanesc ofera locuri in zona sudica  S'Arenal , Canpastilla , playa de palma
care arata ca o "mamaia" la un nivel inalt
frumusetea insulei Mallorca consta in partea nordica si partea vestica
adica  port de pollenca ,  formentor, alcudia, portul Valdemosa si lantul de munti din vest  
plus celebrele cale din est  (si pesterile)

asadar  portocristo cu pestera dragonilor,  cap de formentor, pollenca,valdemosa,  alcudia , celebra fabrica de perle de la Manacor, celebra sosea LA CALOBRA (un fel de transfagarasan al lor), croaziere cu vapoare in jurul insulei sau pana in Ibiza sau Menorca  iar lista poate contiuna fff mult.

va astept cu intrebari, si va atasez si cateva fotografii!

Attached File  DSCF8888.JPG   102.48K   743 downloadsAttached File  DSCF8940.JPG   96.27K   784 downloadsAttached File  DSCF8964.JPG   80.66K   549 downloadstachment]Attached File  DSCF8988.JPG   54.41K   475 downloadsAttached File  DSCF8989.jpg   155.25K   835 downloads[attachment
137171:attachment]Attached File  DSCF8991.jpg   120.91K   526 downloadsAttached File  DSCF9031.JPG   70.3K   366 downloads[a
tachment=137174:attachment]Attached File  DSCF9203.JPG   86.43K   423 downloadsAttached File  DSCF9218.JPG   61.2K   460 downloadshment]Attached File  DSCF9244.JPG   130.67K   1018 downloadsAttached File  DSCF9244.JPG   130.67K   1018 downloads[attachment=13
179:attachment]Attached File  DSCF9478.JPG   63.09K   555 downloadsAttached File  DSCF9448.JPG   105.46K   499 downloads[atta
hment=137180:attachment]

Attached Files


Edited by me_and_myself, 07 May 2007 - 13:17.


#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
nimeni interesat de mallorca?
vad ca e citit de 160 de ori dar nici o intrebare.......

#3
georol

georol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 27.03.2006
n-ai auzit un pocnet ?

Tocmai ne-a cazut fata !

Si mai vrei sa te intrebe cineva ceva ??? dupa ce ne "oripilezi" cu pozele acelea.
Da' Mazare ? Unde e domne Mazare ?

#4
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006

View Postanimatorul, on Aug 14 2006, 13:46, said:

nimeni interesat de mallorca?
vad ca e citit de 160 de ori dar nici o intrebare.......

cat e sa inchiriezi o salupa sa te dai pe acolo?:ninja:

#5
1234

1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 05.05.2006
La anu' ma bate gandu' si pe mine sa dau o fuga pana acolo! Pozele sunt mai mult decat sugestive! Da' serviciile? Da' mancarea? Da' cazarea? Si pe la ce bani?

#6
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002

View Postblacatusu, on Aug 14 2006, 22:32, said:

cat e sa inchiriezi o salupa sa te dai pe acolo?:ninja:

Ca sa poti sa inchiriezi trebuie sa ai si permis... de condus barci :w00t:

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
serviciile sunt mult mai bune decat in romania, mancarea este de 2 feluri
ori tipic germana (pt ca sunt ffffffffff multi nemti acolo), adik  3-4 feluri de carnati, fripturi de toate felurile etc,  ori tipic mallorquina, adik  paella,  gambas si alte fructe de mare,
credeam ca e berea scumpa la ei, la terase,  1,5 euro paharul, dar cand am fost ieri in herastrau si am platit 60 de mii pe o bere, mi-am schimbat parerea,  preturile sejururilor le gasiti la agentii , la un hotel de 3-4 stele variaza intre  400-650 euro, cu demipensiune si transport cu avionul

#8
raluca2005

raluca2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 10.08.2005
Ceva meduze in Palma? S-a intors o prietena duminica de pe Coasta de azur si era plin: mici, rosii si inteapa rau. Nu puteai sa intri deloc in Mediterana, un amic de-al ei a facut o alergie foarte urata, i s-a umflat bratul si pieptul. Am auzit ca e plin si in Mallorca si eu mai plec si diseara deci ... super happy :(

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postraluca2005, on Aug 15 2006, 10:21, said:

Ceva meduze in Palma? S-a intors o prietena duminica de pe Coasta de azur si era plin: mici, rosii si inteapa rau. Nu puteai sa intri deloc in Mediterana, un amic de-al ei a facut o alergie foarte urata, i s-a umflat bratul si pieptul. Am auzit ca e plin si in Mallorca si eu mai plec si diseara deci ... super happy :(


am pe cineva plecat in alcudia, (adik in nordul insulei) si am vb ieri cu el,   nici urma de meduze

#10
raluca2005

raluca2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 10.08.2005

View Postanimatorul, on Aug 15 2006, 10:35, said:

am pe cineva plecat in alcudia, (adik in nordul insulei) si am vb ieri cu el,   nici urma de meduze

M-am mai linistit. Asta da, veste buna. Chiar ar fi fost sinistru sa nu pot intra in Mediterana. Sa speram ca nu sunt nici in sud, in Playa de Palma. Merci mult de vestea buna :). O sa va povestesc la intoarcere cum a fost.

#11
carinutza

carinutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 04.07.2006

View Postanimatorul, on Aug 14 2006, 22:46, said:

nimeni interesat de mallorca?
vad ca e citit de 160 de ori dar nici o intrebare.......

Prietene, Georol tocmai a explicat starea de no comment care ne-a cuprins. Eu una sunt innebunita dupa apa din aia limpede in toata gama de verde-albastru (ai vazut probabil despre ce vorbesc la topicul "imagini din concedii"). Cautam un loc bun pentru snorkeling si cred ca l-am gasit!  Ma gandeam ca Mallorca este mult prea aglomerata pentrul idealul meu de concediu : LINISTE, LENE, LETARGIE totala. Vazusem undeva si niste poze din Menorca si ma batea gandul ....dar cred ca incep sa ma conving ca e mai simplu in Mallorca.

#12
Andreiweb

Andreiweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 19.02.2003

View Postcarinutza, on Aug 15 2006, 13:43, said:

Eu una sunt innebunita dupa apa din aia limpede in toata gama de verde-albastru (ai vazut probabil despre ce vorbesc la topicul "imagini din concedii").

In sud (unde e zona mai turistica) nu e chiar asa limpede. De fapt e chiar tulbure pentru ca plaja e cu nisip, nu cu pietre. Pozele alea sunt facute la La Calobra (in vest) si acolo chiar e ca-n poveste.

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostAndreiweb, on Aug 15 2006, 15:54, said:

In sud (unde e zona mai turistica) nu e chiar asa limpede. De fapt e chiar tulbure pentru ca plaja e cu nisip, nu cu pietre. Pozele alea sunt facute la La Calobra (in vest) si acolo chiar e ca-n poveste.

poza cu apa turcuaz sunt facute in est, in cala figuera, e drept ca si in vest si nord e apa la fel

#14
leelloo

leelloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.08.2006
salutari!
eu plec in honeymoon la palma, la hotel el cid, pe 29 aug!
sper sa nu fiu dezamagita de nimik.
as vrea sa stiu cam ce cluburi merita frecventate, si cam ce scoruri sunt p-acolo.
si as mai vrea sa fac o tura pe la ibiza, dar am citit ca nu prea merita din cauza programului feribotului si alte chestii d-astea.
pls detalii cat mai multe, si despre car rent!

#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postleelloo, on Aug 22 2006, 12:45, said:

salutari!
eu plec in honeymoon la palma, la hotel el cid, pe 29 aug!
sper sa nu fiu dezamagita de nimik.
as vrea sa stiu cam ce cluburi merita frecventate, si cam ce scoruri sunt p-acolo.
si as mai vrea sa fac o tura pe la ibiza, dar am citit ca nu prea merita din cauza programului feribotului si alte chestii d-astea.
pls detalii cat mai multe, si despre car rent!


sal fii mai explicit

care Palma?
in capitala insulei????
ce statiune?

#16
vio_popescu2

vio_popescu2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 02.06.2005
Daca e "El Cid" din Playa de Palma, pe dinafara mi s-a parut super anul trecut, arata foarte luxos. Eu am stat la un hotel in apropiere, de 3*, unde cazarea si mai ales masa au fost super. Cred ca la El Cid e si mai bine.

Nu poti fi dezamagita decat cel mult de romani (agentia de turism, ghidul local care te ia sau te duce la aeroport), spaniolii stiu sa-si faca bine treaba, iar peisajul insulei e superb. Ce scrie pe site-ul hotelului e si in realitate. Merita sa-ti petreci acolo zilele linistite de pensie (sau luna de miere, de ce nu?), mai ales in Soller in nord sau in est la Porto Cristo.

Parca la feribot e cam aiurea, pleaca dimineata, vine dimineata, trebuie sa rezisti macar o noapte in Ibiza.

Am vazut rent-a-car, aveau Matizuri sau Fiat Punto la 25-30 euro/zi, merita inchiriat si facut turul insulei, de vizita Palma, sosele sunt foarte bune.

Excursia merita pe deplin, cred ca e cel mai exotic loc din Europa.

#17
leelloo

leelloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.08.2006

View Postvio_popescu2, on Aug 22 2006, 15:44, said:

Daca e "El Cid" din Playa de Palma, pe dinafara mi s-a parut super anul trecut, arata foarte luxos. Eu am stat la un hotel in apropiere, de 3*, unde cazarea si mai ales masa au fost super. Cred ca la El Cid e si mai bine.

Nu poti fi dezamagita decat cel mult de romani (agentia de turism, ghidul local care te ia sau te duce la aeroport), spaniolii stiu sa-si faca bine treaba, iar peisajul insulei e superb. Ce scrie pe site-ul hotelului e si in realitate. Merita sa-ti petreci acolo zilele linistite de pensie (sau luna de miere, de ce nu?), mai ales in Soller in nord sau in est la Porto Cristo.

Parca la feribot e cam aiurea, pleaca dimineata, vine dimineata, trebuie sa rezisti macar o noapte in Ibiza.

Am vazut rent-a-car, aveau Matizuri sau Fiat Punto la 25-30 euro/zi, merita inchiriat si facut turul insulei, de vizita Palma, sosele sunt foarte bune.

Excursia merita pe deplin, cred ca e cel mai exotic loc din Europa.



mersi frumos de informatii, despre acel El Cid este vorba. :coolspeak:
Abia asteptam sa ajungem acolo, va povestim cum a fost cand ne intoarcem!!
Oricum, orice fel de informatii despre insula si ce este interesant p-acolo sunt binevenite!!

#18
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,304
  • Înscris: 17.04.2006
Plec in vara la Mallorca - intrebari:
a fost cineva in zona Playa de Alcudia ??
am vazut niste poze si mi s-a parut ok, plaja linistita, apa mica si frumoasa, copacei pe plaja ( in anumite locuri - esential pentru mine ), priveliste minunata....dar cateodata una este in poze, alta la fata locului....
imi poate spune cineva cum este plaja, info., etc
noi stam in playa de palma dar vreau sa mergem si acolo, printre alte locuri si vreau sa-mi optimizez drumurile.

pentru rent a car - am carnet romanesc de 11 ani si nu o sa am credit card la mine, este o problema sa inchiriez masina ?
cum este traficul in insula, se circula lejer, probleme cu ceva hoti de prin masini/de masini inchiriate ???
recomanda cineva o companie de inchiriere - care ofera si asigurare cat mai completa pt. masina ??? vreau masina max. 2-3 zile.
cum este cu parcarile pe insula, exista destule, este inghesuiala, contra cost/moca, preturi ???

multumesc anticipat !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate