Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Terenul din fata blocului

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,942
  • Înscris: 02.09.2005

View Postabancor, on Aug 3 2006, 16:45, said:

La mine in actul de proprietate scrie ca am drept de folosinta pentru o cota indiviza de x% din terenul blocului, adica y mp, pe toata durata existentei constructiei. Asta nu inseamna ca e al meu, ci ca toti locatarii blocului au dreptul de a utiliza acel teren. Aici cred ca depinde de ce incadrare juridica avea acel teren la momentul cind s-a inceput vinzarea apartamentelor, dupa 1989.

Aici faci o confuzie.... Terenul din jurul blocului nu e terenul blocului, e domeniu public.... Adica asta inseamna ca e pentru oricine, nu numai pentru locatarii acelui bloc.... singurul teren care apartine locatarilor este cel de sub bloc....

#20
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004

View PostBocacio Junior, on Jul 27 2006, 17:56, said:

joaca-te linistit ... nu e terenul lor. dar in fata blocului la mine, ghici ce a facut ala de la partier? A ingradit si a pus vita de vie, rosii, castraveti :))...cica vrea sa faca sera si i-am zis ca asta nu-i dau voie, nu vreau sa ies din bloc intr-un cort.

uite unul dintre efectele negative ale comunismului  :death:

ontopic: terenul fix din fata blocului de imparte la cate apartamente sunt in cladire, nu?

#21
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,942
  • Înscris: 02.09.2005

View Postbrebe85, on Aug 7 2006, 16:00, said:

ontopic: terenul fix din fata blocului de imparte la cate apartamente sunt in cladire, nu?


nu se imparte la nici un apartament, e domeniu public....

#22
Ciprian81

Ciprian81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 13.07.2006
e domeniul public, deci poti linisit sa faci ce vrei!

cei care au in cap albinute de genul " terenul din jurul blocului e al meu" sau... " locul asta de parcare e al meu", trebuie rezolvati doar cu politia sau primaria!!!  :death:

#23
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004

View Postjericho, on Aug 7 2006, 16:03, said:

nu se imparte la nici un apartament, e domeniu public....

pai daca ma uit pe actul casei (acum nu pot verifica) parca scrie ca am vreo 2 mp.  :huh:

#24
Ciprian81

Ciprian81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 13.07.2006
e domeniul public! doar daca nu ai platit pt. el... dar spatiul din jurul blocului e domeniu public!

#25
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004

View PostCiprian81, on Aug 7 2006, 16:28, said:

e domeniul public! doar daca nu ai platit pt. el... dar spatiul din jurul blocului e domeniu public!

ok, ok. ai andarstend

#26
Digibrain.

Digibrain.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 28.06.2006
Si de ce e Bogumil ala care are teren in jurul blocului si-l foloseste? Eu am vreo 5-6 sute de mp in jurul blocului si sincer daca as avea 3 mii nici nu va imaginati ce iese. :P Asa ca... Stati linistiti! De ce sa dai cateva mii in plus sau chiar zeci de mii pentru spatiu verde undeva in provincie cand poti avea in oras? :P Si chiar asa o sa si fac cand voi avea 3 mii (in plus :D )

#27
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006

View Postbrebe85, on Aug 7 2006, 16:26, said:

pai daca ma uit pe actul casei (acum nu pot verifica) parca scrie ca am vreo 2 mp.  :huh:
Ala e terenul pe care e blocul  ;)
Terenul public e accesibil oricui(de aici si denumirea :public)  :lol: , iar orice teren, in cazul in care cineva nu are un act de proprietate pe el, e public  :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate