Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Ajutor cu inregistrare audio

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
lucian_vlaicu

lucian_vlaicu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.06.2005
Salut, am nevoie de ajutor intr-o problema.

Am o placa de captura audio-video la care sunt conectate 4 microfoane pe cele 4 intrari audio. Am nevoie de un soft care sa imi inregistreze simultan de pe cele 4 canale intr-un format mp3....sau wav da asta e mai mare...


va multumesc

#2
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006

View Postlucian_vlaicu, on Jul 25 2006, 08:04, said:

Salut, am nevoie de ajutor intr-o problema.

Am o placa de captura audio-video la care sunt conectate 4 microfoane pe cele 4 intrari audio. Am nevoie de un soft care sa imi inregistreze simultan de pe cele 4 canale intr-un format mp3....sau wav da asta e mai mare...
va multumesc
mp3 nu stie de multicanal. Numai wav-uri poti face si eventual coda totul in DTS sau DolbyDigital cu un soft adecvat.
Uzual producatorul placii de sunet iti da si softul care face inregistrarea multicanal - dar nu sunt sigur ca se poate ce vrei tu - 4 canale SIMULTAN. Uzual placi audio din gama pro stiu sa faca asta (M-audio Delta de exemplu).

Edited by SuperDuper, 26 July 2006 - 01:13.


#3
KITZU

KITZU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 30.09.2003
Vad ca e un dublu post!

lucian_vlaicu vrea softul pe care probabil nu-l are.

Interesanta problema. Un multitrack stie sa faca asta: Cubase, Sonar desi nu sunt construite special pt asta. Poate si un soft de captura video(+audio) gen Adobe Premiere etc. Ma gandesc ca de fapt sunt 4 intrari mono si pot fi acoperite de 2 inregistrari stereo. Desigur e mai mult de lucru cu fisierele.
Ce am comentat mai sus se refera la format wave.

#4
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006

View PostKITZU, on Jul 26 2006, 01:51, said:

Vad ca e un dublu post!

lucian_vlaicu vrea softul pe care probabil nu-l are.

Interesanta problema. Un multitrack stie sa faca asta: Cubase, Sonar desi nu sunt construite special pt asta. Poate si un soft de captura video(+audio) gen Adobe Premiere etc. Ma gandesc ca de fapt sunt 4 intrari mono si pot fi acoperite de 2 inregistrari stereo. Desigur e mai mult de lucru cu fisierele.
Ce am comentat mai sus se refera la format wave.
Pana nu ne zice modelul de placa nu ma pronunt - oricum este EXTREM de improbabil ca el sa aiba o placa de captura video care sa aiba posibilitatea de inreg simultana a 4 piste sonore - de obicei sunt 2 intrari stereo comutabile (ori una ori alta).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate