Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

"Viitor cu cap de mort" de Radu Cinamar

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#1
KyCround

KyCround

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 27.05.2006
Cititi va rog cartea "Viitor cu cap de mort" de Radu Cinamar. Descoperiri incredibile facute in Muntii Bucegi sunt tinute secrete de mai bine de 3 ani, descoperiri ce pot schimba soarta Romaniei si nu numai....
Aceasta este daca nu o carte senzationala, macar o lectura placuta pentru ce-i sceptici in privinta informatilor prezentate.

Mersi radu__________.

#2
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
cu conditia ca ce scrie acolo sa fie adevarat si nu o fictiune!

#3
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 14.06.2005
după aparenţe, pare Codul lui Da Vinci în versiune românescă, deci ficţiune

#4
fido_glc

fido_glc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 08.05.2006
mai shtii?!.. si codul lui da vinci are samburi de adevar.. dar sa nu intram in religie ca devine Hot Topic..

#5
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Au aparut fragmente din roman in reviste "serioase" precum Dracula sau in ziarul Libertatea. Eu cred ca asta spune multe...

#6
decibelus

decibelus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 16.08.2006

 krossfire, on Aug 12 2006, 06:56, said:

Au aparut fragmente din roman in reviste "serioase" precum Dracula sau in ziarul Libertatea. Eu cred ca asta spune multe...
intr-adevar dracula si libertatea nu sunt zone cu veleitati 'telectuale.
dar totusi, ce usor catalogam... asta spune multe.
atunci ar fi suficient ca dracula sa puna pe prima pagina e egal emcepatrat. ca sa-l aruncam pe einstein la gunoi. :death:
n-am citit cartea, n-o s-o caut, dar daca imi pica in mana...
prezentarea de aici e "interesanta"...

#7
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
La un punct revista Dracula se maturizase (am o cititoare prin casa), si incepusem si eu sa devin fan. Alec Macri demonstrase ca poate sa conduca si un ziar...iar apoi au revenit fantomele , spiridusii si altele...(erau si in acea perioada, dar se incerca o abordare stiintifica si o demolare a miturilor)

Edited by krossfire, 23 August 2006 - 13:19.


#8
skandal

skandal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,241
  • Înscris: 09.11.2003
Eu recomand calduros manualele de fizica si chimie.

#9
snakekaa

snakekaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 16.07.2006
KyCround, ma mir cum de nu te-a corectat nimeni pana acum, d.p.d.v. gramatical. "ce-i sceptici" este "cei sceptici". Cei, cele, nu ce-i, ce-le. Se scrie cu cratima in urmatoarea situatie:

"ce-i pe aici" = "ce este pe aici".

#10
VIFCOR

VIFCOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 17.08.2006
Nou a aparut no.3  Misterul din Egipt - primul tunel


acum niste disertatii la tema :     Ce se poate spune despre ... ?

     Cu un serch pe Google ,, RADU CINAMAR '' de curiozitate, am fost foarte placut surprins sa constat ca,
pe langa multitudinea siturile de e-shop mai se gasesc si forumuri unde se exprima  opinii vis-a-vis de
subiectele (faptele) prezentate in cartile publicate sub numele acestuia si se incearca o analiza si din
alte perspective asupra celor relatate de autor in volumele publicate , am gasit chiar si o referire a
celebrului Pavel Corut  intr-o emisiune TV postata pe site-ul you-tube.
   In urma lecturarii a diverse materiale si vizionarii mai multor documentare cu teorii si relatari pe aceste
teme am revelat o  alta concluzie privitor la o alta perspectiva din care poate fii privita seria lucrarilor
editate sub numele de Radu Cinamar - care poate fii pseudonimul nu al unei persoane anume,
ci a unei anumite grupari.
  Documentarile sunt facute prin prisma tehnica a unui inginer electronist, din punctul de vedere critic a unui
om cu o minte deschisa si asupra aspectelor paranormale si exoterice.
   Daca incercam sa analizam din acest unghi, se poate interpreta ca fiind un alt experiment social hranind
nevoia de spiritual a fintei umane incercand sa adoarma concentrarea prin abaterea atentiei de la
complexele lucrari ale maleficei societatii secrete  ce a cuprins intreaga planeta.
   Marea dezinformare care este una din uneltele de baza din multitudinea de manifestari diabolice
conform perceptului ,,ascuns la vedere''  cu o parte adevar invaluit cu patru dezinformare ce duce cu o
probabilitate covarsitoare la decredibilizarea idee care transpare - calea credintei combate maleficul .
   Plecind de la idea ca in noi salasuieste si binele si raul, lipsa binelui permite manifestarea intunericului.
   Inclin sa cred cu tarie ca este foate benefica indreptarea catre directia atingerii unui nivel de constiinta
ridicat in dauna fortelor oculte , dar nu trebuie scapat din vedere ca prin indrumarea spre o astfel de cale
se  slabeste  concentrarea asupra lucraturilor malefice, dar totusi trebuie marcat si efortul de combatere a
fenomenului si prin prisma planului material de infaptuire a accestora, nu lasate sa fi duse la indeplinire,
sa se desfasoare in voie, subversiv, manipuland masele pentru atingerea multitudini de scopurilor secrete.
   Din documentarile facute pana in acest moment as putea spune ca pot pune egal intre mai multe grupuri
care se stiu sub mai multe denumiri: Iluminatii, Francmasoni, Masoni, Sionisti, si nu in ultimul rand Evrei.
   In virtutea acestei catalogari pot fi acuzat de rasism anti-semitism sau mai stiu eu ce baliverne de shovin,
tin sa precizez cu tarie ca nu am resentimente fata de nici un fel de natie care are manifestari curate in
directia evolutiei noastre benefice ca specie in acest univers in care existam.  
   Unul din conceptele pe care le-am auzit pe vremurile dinainte de '89 cu privire la o anumita educatie care
se  primeste in familie evreiesti  (acum spun: poate doar o parte din ei) ca sa se urmareasca in relatiile
care le au, de contact comercial si de alta natura, interesul propriu material in dauna celorlalti,
atitudine perversa prin prisma unei gindiri puritane in directia acestui subiect, astfel asigurandu-si
suprematia decizitionala si bunastarea proprie si a familiei sale, neamului lor, se spune ca sunt cei mai buni
comercianti, mai popular zis sunt educati sa fie cei mai smecheriti, se deduce de aici ca li se face o educatie
care inoculeaza idea ca ei sunt poporul ales, natia predestinata si nimeni nu e mai presus de ei sa decida si
sa detina controlul asupra restului gloatei care in conceptul lor exista pentru a le servi lor si
bunastarii lor pe toate planurile, cucerirea fara conflict deschis prin prisma economica.
   Prin atragerea cit mai multor categorii in diverse societati secrete sub mirajul unei bunastari si avantaje
personale prin gasirea unei usi deschise si facilitarea unei solutii cind au o nevoie marunta in raport cu
planurile secrete ale Noi Oranduiri Mondiale, isi asigura uneltele, pionii care sa duca la indeplinire planurile
oculte si care sa fie in fata ochilor opiniei publice tapii ispasitori cind sunt demascati, inducand in eroare
fata de scopul actiunilor devoalate ( sunt luate in calcul aceste aspecte accidentale ) si cel mai important
devierea atentiei dinspre societatile lor secrete oculta-te catre alte concepte care sa nu aiba de a face cu
EI, scopurile si lucraturile lor.  
  Lumea nu realizeaza ca cea ce li se intampla zi de zi  poate fi de fapt participarea involuntara,
in necunostiinta de cauza, la experimente sociale-comportamentale la scara planetara, la conflicte artificial
create in scopul decimarii populatiei care le consuma resursele lor, acestia fiind buni doar in postura de
cobai in experimentele care le intreprind de diverse domenii.
   Prin ocultare sub masca actiunilor caritabile, confictelor in diverse locatii ale planetei se efectueaza o
gama diversificata de experimente de natura: tehnica, stiintifica, biologica, genetica, psihotronica, etc
in scopul imbunatatiri posibilitatilor de control al populatiei pe de o parte si pe de alta depistarea unor noi
modalitati de imbunatatire a rezistentei corpului fizic si capacitatilor tehnice si tactice in vederea unor
eventuale posibile calatorii intergalactice si asigurarea suprematiei in acel moment  in cazul contacului in
acea etapa cu alte specii de pe alte planete
  Oare se poate formula o concluzie finala deocamdata  ?      Nu cred.
  Sustin cu tarie asta din cauza faptului ca nu sunt cunoscute toate elementele care concura la aceasta si
in ce modalitate sunt impletite acestea si cum sunt disimulate, diverse actiuni in scopuri care nu au nici o
legatura cu evenimentele, motivul ascuns (daca) apare abia dupa multa vreme dupa ce a fost atins scopul
prin incredibile actiuni care au fost la vedere si intelese la momentul producerii doar de catre cei initiati in
decriptarea mesajelor ascunse ale acestora.
  Pacaleala cea mai mare a diavolului a fost sa faca in asa fel sa se creada ca EL nu exista.
  Incredeti-va in ce simtiti, intuiti involuntar cateodata, aveti la un moment dat o strafulgerare.
  Se pare ca elementele pozitive ies la suprafata in anumite momente pe care vi le puteti depista singuri,
si prin exercitii sa dezvoltati aceste manifestari asa cum in artele martiale practicantul ajunge sa atinga
un nivel prin exercitii indelungate, toate in ideea depasirii unor praguri atat fizice cit si mentale intr-o
modalitate ce pare imposibil de inimaginat, atat spre partea binelui cit si spre cea intunecata, schimbari ce
sunt lente in timp si mai greu de perceput de practicant.
La fortele benefice apare o putere de e cauta sa evite confruntarea cu oponetul tocmai din constientizarea
efectului devastator al calitatilor ce le detine fata de slabiciunile adversarului.
   O sugestie in acest sens este doumentarul SECRETUL (The Secret), puterea gandirii pozitive, gasibil
pe hub-uri cu oDC-ul, precum si altele in sensul acestei idei ce tin de natura exoterica, parapsihologica si
paranormala care trebuiesc receptate .  
  Nu ati observat ca atunci cind zici ca te concentrezi mai tare sa gasesti o solutie pare mai greu de
gasit si sunt momente cind esti relaxat iti vin ideile salvatoare.
  Nu trebuie scapat din vedere ca exixta tehnici psihotronice de inoculare mentala de idei care nu apartin
de fapt subiectului sau maselor pentru a determina, influenta la o (un) anume gen de actiune sau gandire
straina de modul normal (acum pot sa par paranoic , nu am o doza de scepticism, deasemenea am credinta
intr-o forta care ne guvermeaza existenta ca specie pe planeta aceasta si curiozitate de a descoperi cit mai
multe aspecte si fatete ale fenomenelor fizice si mentale cu care luam contact.
  Personal am avut revelatia unor evenimente ce tin de perceptii paranormale in anumite momente incarcate
de multa energie benefica ( cind simtiti o stare de bine ? atunci sunt mai probabile receptiile ).
  Un alt aspect deloc de neglijat ar fi Uniunea celor multi, fara angajamente satanice sau scopuri materiale si
nedorita de catre partea intunecata, in cimpul energiilor benefice, intr-o translucida transparenta a lucrarilor
infaptuite, cu constientizarea a cit mai multi din cei ce sunt in letargie din mediile in care gravitam fiecare
din cei care ne-am format o imagine mai exacta.  
  Se stie ca orice se intampla sau exista NIMIC NU E PERFECT si are puncte slabe ce trebuie gasite, intuite,
percepute si intreprins prin toate mijloacele care le simtim si sa exploatam aceste imperfectiuni pentru:
demontarea, dezvaluirea, blocarea desavarsirii maleficului de catre Armatele intunericului si cercetarea
drumului care ne indreapta spre Lumina , spre puritatea si curatenia sufletului  


                                                                                                                               [RO][B][RDS]McBEST

#11
VIFCOR

VIFCOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 17.08.2006
Nu va sfiiti sa sa exprimati, poftiti.

La citirea inversa RADU CINAMAR iese RAMANI.CU DAR , interesant nu ?
AICI sau aici alte detalii

O alta cutuma zice ca: ,, Atunci cind e creat raul, ACESTA CONTINE SAMANTA PROPRIEI DISTRUGERI '' ,
dar nu uitati, trebuie ajutata aceasta samanta de catre noi ceilalti, pasivitatea e daunatoare.
Un alt aspect deloc de neglijat ar fi Uniunea celor multi, fara angajamente satanice sau scopuri materiale si
nedorita de catre partea intunecata, ce urmareste invrajbirea.
Unirea in cimpul energiilor benefice, intr-o translucida, transparenta si puritate a lucrarilor infaptuite,
prin constientizarea a cit mai multi din cei ce sunt in letargie din mediile in care gravitam fiecare din cei
care ne-am format o imagine mai exacta de cum trebuie interpretate conjuncturile in care ne ducem
existenta zi de zi.
Cu siguranta puterile benefice se coaguleaza cind te increzi in ele, ganditi la asta.
Descretiti-va fruntile, simtiti si lasati-va innundati de harul si lumina benefica, ganditi pozitiv clipa de clipa.

Cu siguranta este un adevar pe langa diverse fictiuni
A se vedea cele 2 lincuri

Edited by VIFCOR, 02 January 2008 - 03:17.


#12
VIFCOR

VIFCOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 17.08.2006
O Intoxicare Mondiala !
Semne de Intrebare
Ceea ce vedem in jurul nostru e o intamplare sau e un mare scenariu ?
Avem argumente in acest sens ?

   Abia dupa ce am citit cartea lui RADU CINAMAR - Viitorul cu cap de Mort, unde se face printre altele
o foarte buna prezentare si dezvaluire a scopurilor malefice ale Masoneriei.
   Asa am inceput sa observ cu simt critic din alta perspectiva decit simpla informare toate materialele atat
cele video (documentare, interviuri, filme, etc), cit si documentele scrise prezente pe internet (hub-uri)
din presa si mass-media (relatari, reportaje).
  Se poate observa abundenta semnelor si gesturilor masonice, a multor personaje mai mult sau mai putin
importante (sefi de state si alte esaloane), care apar cu declaratii sau prezentari publice.  
  Prin scoaterea in vizorul opiniei publice a Masoneriei unul dinobiectivele urmarite este sa ne obisnuim
si acceptam chiar pana la nivel de subconstient a Raului cu toate mizeriile umane derivate, in scopul de
a introduce haos si vrajba in marea masa a populatiei pentru manipularea ei mai facila.

#13
VIFCOR

VIFCOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 17.08.2006
Imbraca bine unele realitati intr-o maniera SciFi.
Pe de alta parte pana nu am citit acest prim volum din cele 3, nu am priceput mare lucru din seria documentarelor gen ILUMINATII.
In urma lectura cartii, prin stilul adoptat de literatura captivanta pt cei cu inclinatii spre SF, MI-A FOST mult mai USOR, sa privesc si analizez mai multe documentare gen 911 si altele , sa-mi trezeasca un pic paranoicul , sa analizez stirile si prin prisma faptului ca e posibil sa aibe legatura cu ocultele planuri masonice, care in ultima vreme abunda de prezentare exacerbata a violentelor, catastrofelor si nenorocirilor poate chiar in scopul de a ne face sa ne obisnuim subtil cu satanicul, in dauna celor care aduc armonie, liniste si pace interioara

#14
ILoveMyBunny

ILoveMyBunny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 06.04.2007
Conspiratii,masonii,evreii--best seller

#15
apasha

apasha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 10.11.2007

 KyCround, on Jul 21 2006, 22:49, said:

Cititi va rog cartea "Viitor cu cap de mort" de Radu Cinamar. Descoperiri incredibile facute in Muntii Bucegi sunt tinute secrete de mai bine de 3 ani, descoperiri ce pot schimba soarta Romaniei si nu numai....
Aceasta este daca nu o carte senzationala, macar o lectura placuta pentru ce-i sceptici in privinta informatilor prezentate.

Mersi radu__________.
Nu tot ce zboara se mananca! Mai documenteaza-te.Cartea asta vad ca provoaca aceasi reactie ca documntarul/cartea "the secret"  :death:

#16
gnrmarius

gnrmarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 23.05.2006
E adevarat mie-n suta ce scrie in cartea asta, nu va faceti griji!

#17
VIFCOR

VIFCOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 17.08.2006

 gnrmarius, on Feb 8 2008, 01:51, said:

E adevarat mie-n suta ce scrie in cartea asta, nu va faceti griji!
Cineva pare in cunostinta de cauza.
Cred ca mai sunt si altii interesati, neinitiati in tematica
Poti sa detaliezi.....!

#18
VIFCOR

VIFCOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 17.08.2006
Descoperirea din Bucegi !

Cartile sunt de gasit in format electronic pe AICI
la nume utilizator - digibook ,
               parola - cartionline
E bine de citit prin prisma celor descrise in postul precedent

Asa, sa revenim la subiect, la care am ajuns cautand informatii despre un alt subiect ,
Proiectul Montauk (in relativa legatura cu topicul) care se dorea o continuare la Experimentul Philadelphia si ocupa si de modalitati de control al maselor cu ajutorul frecventelor radioelectronice si alte aspecte (paranormale) induse cu ajutorul emisiilor electromagnetice

Ce se scapa din vedere in comentarii din topic este ca publicatia (exoterica-SF)
a autorului RADU CINAMAR (citit invers RAMANI CU DAR,asta e alta istorie)
are 2 teme principale tratate si impletite intre ele, anume :

1. Stimularea mandriei de a fii locuitor in zona asta Carpatica (necesara de altfel) prin
faptul ca am fii coproprietari la '' Descoperirea din Bucegi"- care induce anumite orgolii.

2. Prezentarea intr-o maniera facila (pt cei cu mintea deschisa) a Protocoalelor Sionului,
devoalarea modalitatilor subtile de actiune diabolica a Masoneriei

Am constatat din pacate ca e usor pt unii sa produca elucubratii aberante slab documentate,in loc sa reuseasca sa patrunda sensurile subtile care sunt sugerate de toate acele randuri exprimate foarte pertinent (putin bulversant cred) si care cred ca sunt menite sa te puna pe ganduri.

Dar se pare ca e necesara atingerea unui nivel de perceptie pt a putea atinge
intelesul profund ce sa vrut a fi transmis prin intermediul acestor 3 prezentari epice ale autorului.
Sunt destul de interesante de altfel prin abundenta de informatii si totodata bulversante
prin densitatea informatiilor care sunt oferite prin prisma celor 2 planuri comlexe.
Cred ca '' Descoperirea din Bucegi" nu trebuie tratata mot-a-mo, cu toate ca poate fi reala,
incercati intr-o maniera mai putin patimasa, sa prindeti spiritul ce se desprinde din cele ce
sunt descrise acolo, e posibil sa avem un rol important dar pentru asta trebuie sa ne
intrebam (lucru stiut):
De ce nu folosim decit 10% din capacitatea cerebelului?
Ce modalitate ar fii pt accesarea unui procent mai mare ? Unii au raspunsuri.
Cu totii avem acum cunostinta de existenta paranormalilor, Care sunt ce?
Incercati sa va enumerati manifestarile para care le cunoasteti: vindecatori, prezicatori,
citirea gandurilor, vizualizarea de documente in seifuri si alte manifestari PSI.
Un lucru e clar nu tin de realitatea palpabila inca, cred ca sunt functii ale materiei cenusii
care se manifesta doar latent la unii si prin exercitii se atinge nivelul de control al acestor
capabilitati de care nu suntem pe deplin constienti, dar pana si faptul ca le cunostem este
un plus pt noi, ne fac sa dorim sa stim mai multe si cautam informatii , am convingerea ca
asta e calea catre o noua treapta in evolutia speciei din care facem parte.
Deci cite nu mai pot fi afirmate privitor la aceste aspecte virgine si cite tematici sunt atinse
simultan si complex (asa cum e si existenta noastra este) de catre RADU CINAMAR.
Parerea mea e ca este doar o umila incercare de indicare a unei intrari in aparent
impenetrabila sfera a manifestarilor para-psihologice un inceput ce poate fi considerat
punctul de plecare pentru cei avizi de cunoastere, trezirea dorintei de a stii mai multe
prin incercarea de a aduce la cunostinta cititorului a unor informatii.
Pe de alta parte e evident ca iti trebuie (daca apuci aceasta cale) un ghid pentru aceste
taramuri necunoscute, un antrenor initiat sa te indrume sa nu ajungi in abisurile intunecate,
un mentor care sa-ti lumineze calea, un Maestru spiritual. Ocoli-ti falsi profeti !
Am convingerea ca aceasta e perspectiva din care pot intelese demersurile autorului,
si relationarea dintre subiectele abordate.
Maniera pe care a ales-o autorul cred ca e una fericita deoarece e pe intelesul a unor
categorii cit se poate de largi de cititori, probabil cei initiati isi revad primi pasi parcursi
pe calea aceasta stravezie a explorarii limitelor fintei umane.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate