Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Cum vreti sa fie nunta perfecta?

- - - - -
  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#109
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,151
  • Înscris: 07.02.2003
Trebuie sa fie variata, nu merge cu un gen & stuff, trebuie sa ai si pentru dans, trebuie sa ai marsurile, un vals macar etc...

#110
obnoxious

obnoxious

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 01.03.2006
Am fost la vreo 6 nunti in ultimile 2 veri. Nunti fara mari pretentii, dar cu muzica ok.

Oamenii au folosit solutia cea mai la indemana: orchestra restaurantului si un calculator adus de acasa.
Cred ca asta ar fi cea mai buna idee si detaliez de ce:

orchestra canta hore si sarbe, adica ceea ce stie toata lumea sa danseze si daca unii nu stiu se invata pe loc foarte usor.
nu se uita nimeni ca dansezi prost (ca mine :confuzzled: ), majoritatea vor doar sa se simta bine.
cam 10-15 melodii au fost din anii 70-80, ceva rock'n'roll si latino

cam o treime din timp s-a mancat deci muzica nu a prea contat.

pe la sfarsitul nuntii au fost cateva melodii pentru cei care le aveau cu dansurile populare - nu mai tin minte numele dansurilor. atunci am ramas masca la o demonstratie de dans facuta de oameni intre 40 si 60 de ani.

la una dintre nunti seful formatiei a trecut pe la mese si i-a pus pe cativa dintre meseni sa cante niste melodii ale lui Liviu Vasilica. A iesit un "karaoke" foarte tare. Tipul chiar reusea sa faca atmosfera fara sa fie prea insistent si zgomotos.

Oricum trebuie sa tii cont de media de varsta de la nunta. De obicei sare bine de 30 de ani, uneori chiar de 40, depinde aici de proportia rude/prieteni/colegi

Eu personal pentru nunta as lua formatia restaurantului plus un calculator de acasa si as aduce pe cineva gen Directia 5 sau Taxi pentru un moment mai special.

#111
duduletz

duduletz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 24.03.2007
Are careva un playlist de nunta?Cu melodii care se pun de obicei la nunta?
Thks

#112
demonroses

demonroses

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 24.03.2007
printre altele,balade rock,ceva gen Guns'n'Roses,The Rolling Stones  :notangel:

#113
cris_bostina

cris_bostina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 12.05.2007
Ce pot sa va zic eu e ca la nunta mea anul trecut am avut DJ...

Dupa ce acum 5 ani la nunta nasilor a fost acelasi DJ si anul trecut inainte de nunta noastra au facut nosii botezul cu acelasi DJ...

A iesit super si de fiecare data si de asta l-am si vrut...omul e profesionist..e destul de in varsta dar are si alte ajutoare ca nu a fost singur la nunta...plus ca  a venit cu toata aparatura lui iar playlistul l-a facut singur, eu am avut cateva cerere speciale...plus o surpriza din partea tatalui meu care mi-a dedicat melodia "Zece" a lui Chilian...a fost singurul moment in care mi-au dat lacrimile...e o melodie superba...

In alta ordine de idei,  muzica a fost absolut pe toate planurile...de la populara la muzica lenta, de la muzica veche la muzica noua, din toate genurile ca sa impace pe toata lumea...si 3-4 manele sa nu se supere nimeni...atat.
Ce conteaza cel mai mult e ca playlistul sa fie bine asamblat pentru ca unele melodii suna ciudat unele dupa altele...deci playlistul se face cu cap..
Daca DJ-ul este bun, totul e ok...Important este sa nu luati vreun amator cu un calculato si atat...la fel ca formatia, acesta trebuie sa aiba aparatura, calculator performant, amplificatoare etc...

#114
Geo^

Geo^

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 06.12.2005
....asa e mai indicat ... dar cine-si poate permite ... pana la urma urmei iei ceva sa-ti placa si sa iasa bine

#115
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007

 Geo^, on Jul 5 2006, 07:45, said:

ce muzica sa se asculte la nunta ca sa impaci pe toata lumea?

cu ce muzica(pe genuri) incepe continua si se sfarseste nunta?


naste din berceni, nazdravanii din galati, fratii peste si ghita coada, odeon, azur.....asta la capitolul clasici..oldies but goldies <_<

ptr tineret:

sorinel pustiu, adi de vito normal, guta,salam you name it -_-

#116
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005
are cineva nr. de telefon al lui guță?

#117
MissTrouble

MissTrouble

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 28.03.2007

 Fr3ak, on Dec 9 2007, 02:57, said:

are cineva nr. de telefon al lui guță?

hauleo frumosule, da tu nu stii ca si-a facut sait? ntz ntz ntz http://personal.nicolaeguta.ro/  :fear:

#118
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005
0744.597.887 ... Pentru moment, abonatul nu este disponibil... :|

#119
fullmoontonight

fullmoontonight

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.11.2009
DJ? e "party" sau e nunta? eu una sunt de parere ca macar la o nunta sa faci ceva deosebit fata de timpurile actuale.

#120
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

 fullmoontonight, on 3rd February 2011, 14:30, said:

DJ? e "party" sau e nunta? eu una sunt de parere ca macar la o nunta sa faci ceva deosebit fata de timpurile actuale.

tocmai, când toți își cheamă lăutari la nuntă, eu chem DJ, ca să fiu deosebit  :rolleyes:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate