Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vodafone Romania extinde servicii...

Executare silita (Orange)

ITgalaxy, firma serioasa?

Salut,spuneti-mi si mie va rog sa...
 Salut,spuneti-mi si mie va rog sa...

USB 2.0 mort

RCS-RDS - Fiber Power la țara.

AMD Radeon HD8670D
 Ideologia liberala - inamic natur...

Extindere arie wireless

DIGI Mobil si DIGI NET Mobil (3G)...

Soft adaugare Intro ?
 Recomandare auto, buget 7000 Eur.

Pc se stinge/restarteaza

MacBook Air - problema.

Rds la tara

Forumul Softpedia folosește "cookies" pentru a oferi utilizatorilor o experiență completă. Vezi detalii sau închide mesaj (x)

Cu masina, spre Grecia

• Please log in to reply
12946 replies to this topic

Dodo03

Dodo03

Junior

• Grup: Members
  • ID membru: 154,179

View Postleoangi, on 25 august 2014 - 01:16, said:

Da, dar sa pui punctele intermediare recomandate de Bela!

Nu mai gasesc postarea si peste 6 ore plec. Se poate sa le mai actualizeze cineva?Posted Image

cornelussv

cornelussv

Junior

• ID membru: 773,432
  • Locație: Suceava

View PostDodo03, on 01 septembrie 2014 - 07:44, said:

Nu mai gasesc postarea si peste 6 ore plec. Se poate sa le mai actualizeze cineva?Posted Image

Asta e traseul pe care merg eu, cu plecare la ora 0.00 la noapte. Daca faci traseul pe GPS, pune intai punct intermediar (in cazul in care nu te duce din start) Makaza. Apoi ai de pus doar inca doua, dar in sensul asta: primul la Maglizh, unde vezi ca am pus eu pe traseu, si al 2 lea la Gurkovo, unde vezi ca am pus eu pe traseu. Daca le pui in ordinea inversa, iti tot cauta alte trasee. In rest, daca vrei prin orase si nu pe centuri (Stara Zagora si Haskovo) iti adaugi puncte in oras.

https://www.google.r...7!1m0!3e0?hl=ro

Drum bun si sejur maxim!

LE: si sa nu uiti ca dupa Kardjali, GPSul te duce pe drumul vechi, dar tu vei urmari indicatoarele de Makaza, pe drumul nou.

Edited by cornelussv, Today, 12:05.

OvidiuNS

OvidiuNS

Active Member

• Grup: Senior Members
  • ID membru: 605,051
  • Locație: Bucuresti

View Postcornelussv, on 01 septembrie 2014 - 12:02, said:

Asta e traseul pe care merg eu ...

L-ai cam lungit cu trecerea directă de pe DN6 pe DN5, de după Maglij.
Poţi să-l scurtezi cu vreo 7 km şi ceva dacă treci prin Tulovo, adică aşa. Drumul prin Tulovo e bun (în ce priveşte asfaltul), n-are rost să mergi până la intersecţia DN6/DN5.
Când n-am treabă în Kazanlâk, eu merg de fiecare dată prin Tulovo.

Sănătate şi drum bun !

Edited by OvidiuNS, Today, 12:16.

Oxigen1234

Oxigen1234

Member

• ID membru: 701,474
Makaza e nashpa in weekend. Sambata 30.08 dupa pranz am stat de la 15.45 pana la 17.10 (85 minute) la coada dinspre Grecia spre Bulgaria, era coada vreo 5 km, inca 2 curbe inainte de ultimul tunel si erau deschise 2 ghisee. Dinspre BG spre GR nici o masina. Niste romani nesimtiti se bagau inainte (B-...-EYE). Prin Alexandropouli ajungeam repede si fara atatia nervi.
Apoi dupa vama am prins politie in BG - pana in Kardjali stateau la linia continua, radare langa Harmanli si Stara Zagora, apoi s-a intunecat si politia s-a dus acasa, am recuperat.
Sambata 23.08 la 5 dimineata nu era nici o masina in vama.
Timpul Google Maps e cel corect (nu iGO) - Ruse-Makaza se face in 5h30 mergand aproape legal.

Edited by Oxigen1234, Today, 14:04.

AdrianHH

AdrianHH

Active Member

• ID membru: 171,154
  • Locație: Voluntari
Nu bag mana in foc,dar pe Alexandroupoli nu cred ca "bateai" timpul din Makaza+85 min vama.Poate la limita.Plus carburantul ars.
Acum,ramane la latitudinea fiecaruia daca prefera sa arda carburantul+oboseala din condus vs sa stai pe loc la coada.
Un lucru pare clar,in weekend ziua ai sanse sa prinzi coada mica,medie,mare sau f mare la Makaza.Ori o iei pe alta parte(cu "penalizarile" de rigoare),ori stai la coada,ori ...varianta trei : ajungi noaptea/f de dimineata/in timpul saptamanii.

Edited by AdrianHH, 2 minutes ago.

Reclamă

Bun venit pe Forumul Softpedia!

6 user(s) are reading this topic

2 members, 2 guests, 2 anonymous users

terente7, AdrianHH