Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cu masina, spre Grecia

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
13199 replies to this topic

#12493
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,316
  • Înscris: 28.04.2006
Dar pentru Sarti via Makaza cate tool-uri sunt?

Merci.

#12494
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005

View Postbela, on 30 iulie 2014 - 14:59, said:

Dar pentru Sarti via Makaza cate tool-uri sunt?

Merci.
2 tolls Iasmos si Mousthenis...4.80EUR total

In ceea ce priveste numele topicului, cred ca e OK. Pentru ca tind sa cred ca peste 80% dintre romani ce merg in Grecia in vacanta se opresc in Salonic, Halkidiki sau Thasos. Poate pana in Volos, dar sunt f putini.
Deci in ceea ce priveste drumul spre GR, Bulgaria ocupa cea mai mare parte din traseu.

Iar eu tocmai m am razgandit. La dus, voi merge prin Makaza. Prind vineri ora 17 Sofia...deci probabil cea mai aglomerata ora si zi.

Edited by RoVal1972, 30 July 2014 - 15:19.


#12495
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,316
  • Înscris: 28.04.2006

View PostRoVal1972, on 30 iulie 2014 - 15:05, said:

2 tolls Iasmos si Mousthenis...4.80EUR total

Iar eu tocmai m am razgandit. La dus, voi merge prin Makaza. Prind vineri ora 17 Sofia...deci probabil cea mai aglomerata ora si zi.

Merci de info. Ti-ai facut traseul prin Makaza?

#12496
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005

View Postbela, on 30 iulie 2014 - 15:34, said:

Merci de info. Ti-ai facut traseul prin Makaza?
Da. Ce mi da Google cu traversare Haskovo. (Ruse - Byala - Veliko Tarnovo - Nikolaevo - Stara Zagora - Dimitrovgrad - Haskovo - Kardzali - Makaza).
O sa alimentez la Rompetrol, dupa caz (Radanovo, Veliko Tarnovo, Stara Zagora sau Kardzali). Vigneta am rezolvat o deja. O iau astazi de la unul din colegii de pe forum. Sunt sigur ca o sa ajung mai repede in port, deci voi prinde rasaritul in port, daca nu dorm... Posted Image

Edited by RoVal1972, 30 July 2014 - 15:58.


#12497
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

View Postbela, on 30 iulie 2014 - 12:39, said:

... va rog sa imi confirmati daca aceasta este ruta optima catre Sarti ...

E cel mai bun drum, @bela. Poate, cel mult, să tranzitezi Haskovo prin centru, din ce spune şi @Tyby. În rest, e ok. N-are rost să mergi pe piatră cubică şi prin Nova Zagora numai ca să prinzi cca. 30 de km de autostradă, pt. că pe DN6 (între Gurkovo şi Maglij) poţi merge ca pe autostradă (dar, evident, să fii atent la flash-urile de pe sens opus).


Sănătate şi tcb !

#12498
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,316
  • Înscris: 28.04.2006
Multumesc Ovidiu si ceilalti. Intr-adevar aveam notat sfatul lui Tyby cu traversatea dar din graba am inteles exact invers. Ramane acum sa ma hotarasc la care OMV din Ruse opresc pt vigneta. Numai bine!

#12499
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Mey, farmecul acestui topic consta in faptul ca  deja  1000 la 100 din  informatii sunt  disponibile  si tot ne  mai  gândim dar  cum o sa  luam benzina, dar  de  unde  vigneta, daca or fi  radare,................OMG! E doar  din  cauza  nerabdarii de a pleca, nu mai avem stare, vrem sa  stim si ultimul detaliu.
Off topic:
Am vazut in filmul Operatiunea Monstrul cred, ceva  similar. Când  Oct. Cotescu stia TOATE detaliile  povestilor lui Marin Moraru dar  tot il punea  sa le  mai  zica, samd. SI  toata  lumea  radea la film chiar  dac a il vedea  pt a 5 a oara.Eu cred ca l-am  vazut de  10  ori. Si prin Bulgaria am trecut de mai multe  ori.
Sa fiu al  dreaq'  daca am  intrat  vreodata  pe  vreun thread ca sa aflu  cum se  ajunge la Hamburg sau Frankfurt sau Milano.  Dar aici intru cu  placere.
E si compania selecta.Posted Image Posted Image

Edited by sanddy1964, 30 July 2014 - 18:02.


#12500
paultt

paultt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,771
  • Înscris: 05.08.2007

View Postonisoru, on 29 iulie 2014 - 21:49, said:

Atat la ducere, cat si la intoarcere am platit la Gazprom si Lukoil cu euro!

Ok. Sincer, credeam ca am inteles gresit..

View Postbela, on 30 iulie 2014 - 08:52, said:

Sincer, m-as mira sa fie mai convenabil decat cel la plata cu cardut dar, cine stie...

Nu poate fi nici macar aproape de plata cu cardul, mai convenabil in nici un caz. Plata cash, intr-o moneda diferita de cea a tarii in care te afli este cea mai costisitoare varianta (oriunde, nu doar in BG).

#12501
dldraver

dldraver

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.11.2011
Buna  seara  tuturor  de pe  acest  sait  foarte   bine  informat  pt  cei  care merg in concediu .
Am o rugaminte  pt un ajutor,  plec  in  grecia,  in  regiunea   Neos Marmaras, Halkidiki, Grecia , din  Iasi.
Google ma  indruma   pe  acest  traseu
Nr. 1=  <  Giurgiu -  Ruse - Veliko  Tarnovo - Gurkovo- Dimitrovgrad-Kardzhali - Makaza  spre  komotoini -  sithonia  >.
Eu acum 2  ani  am  fost  in  Nei  Pori  prin
Nr.2=   Sofia - Sandanski- Seres - Salonic- Nei Pori
Daca   merg  pe  traseul  . pe  primul  trase  fata de traseul  al-2 lea  este o diferenta  de 70 de km la Neos  Marmaras.
Pe care traseu  ma  sfatuiti  sa merg ?
Va  multumesc  pentru  intelegere si  drumuri bune si libere  colegi   de pe stati cb .

#12502
hepea

hepea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 20.02.2006

View PostRoVal1972, on 30 iulie 2014 - 15:05, said:

2 tolls Iasmos si Mousthenis...4.80EUR total

4.8E dus-intors?

#12503
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003
Iar sunt inundatii in regiunea Gabrovo.
Asteptam si alte noutati!!

#12504
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
am ajuns asta seara in sf. ioan (dincolo de volos)
am luat din volos motorina cu €1.289 (mai devreme luasem din macedonia cu €1.06)

#12505
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postdldraver, on 30 iulie 2014 - 19:16, said:

Nr. 1=  <  Giurgiu -  Ruse - Veliko  Tarnovo - Gurkovo- Dimitrovgrad-Kardzhali - Makaza  spre  komotoini -  sithonia  >..
pe primul traseu prin MAKAZA, cred ca se ajunge mai repede  si e mai putin aglomerat. Adica ajungi f repde pe  autostrada la greci si de acolo ma  rog, ai ceva de  mers pana in Sithonia dar  esti ca si ajuns.
Când intri pe la KULATA ai mult de  mers pe  Grecia pana in Sithonia, plus o portiune  f f aglomerata de  autostrada de la Salonic in Halkidiki.
Plus ca la Makaza daca ajungi  când e  aglomeratie  te  mai  poti odihni cat stai la coada ca de la IASI ai parcurs deja 1000km pana acolo. Asta daca il faci  dintro bucata.
Mie  stii de ce  mi-e  urat la  drumul asta pe  Sofia? La traseul Sofia-Kulata si tigania de centura din jurul Sofiei.Posted Image
De la Komotini mergi pe  autostrada cu  130+Posted Image  pana la Asprovalta  sau  unde e  ramificatia spre  Sithonia. Nu ai treaba cu politie, radare,  chestii socoteli-mergi linistit, intro ora  esti f f aproape de destinatie.
Platesti  taxa de  autostrada insa, deci vei decarta 7-8 euro credPosted Image .
Vezi ca pe langa Xerres  se mai dau cu radaru  niste cetateni cu un jeep de politie si  stau si la dunga  continua.Posted Image

Edited by sanddy1964, 31 July 2014 - 08:18.


#12506
optzeci

optzeci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 10.08.2010

View PostTIC, on 30 iulie 2014 - 22:19, said:

Iar sunt inundatii in regiunea Gabrovo.
Asteptam si alte noutati!!

Ar fi util de aflat daca a trecut azi cineva pe acolo. Eu plec la noapte si m-ar ajuta sa stiu.

Daca nu a trecut nimeni, va voi spune eu daca sunt probleme cu drumul, dupa ce ajung in Thassos.

#12507
Muale

Muale

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 11.10.2006
Acum plec din Salonic spre Buc, trec pe la Makaza.
Sper sa fie totul ok, sa nu fie probleme de la ploi.

#12508
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005

View Posthepea, on 30 iulie 2014 - 22:08, said:


4.8E dus-intors?
Nu. Doar dus.

#12509
optzeci

optzeci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 10.08.2010

View PostMuale, on 31 iulie 2014 - 09:15, said:

Acum plec din Salonic spre Buc, trec pe la Makaza.
Sper sa fie totul ok, sa nu fie probleme de la ploi.

Daca ai cum sa postezi cand ajungi acasa pe seara, ceva informatii despre starea drumurilor, daca sunt afectate de inundatii si exista din nou vreo deviere, te rog frumos sa o faci.

Multumesc anticipat!

#12510
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005

View PostTIC, on 30 iulie 2014 - 22:19, said:

Iar sunt inundatii in regiunea Gabrovo.
Asteptam si alte noutati!!
Pe accuweather arata soare de azi pana duminica. In toata regiunea Veliko - Stara Zagora - Gabrovo.
In Sofia arata furtuna cu ploaie azi si maine.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate