Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

LOGITECH sau ALTEC LANSING ?

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005

View PostBadBoyBlue, on Aug 12 2006, 16:17, said:

Imi pare rau k tu ai incredere in "sursa"... Mint! ;)
Shi 550T se aude mai bine..  :w00t:

Sper ca sunteti constienti de faptul ca deja deveniti penibili...

De ce sa nu pun mai baiatule Genius-ul in aceeasi oala cu Logitech-ul? Tu chiar ai mintea atat de ingusta incat odata ce ai auzit un sistem care ti-a placut ai impresia ca e Dumnezeul sistemelor audio? Jesus!
Ai vazut ce pret are afara un sistem d'asta "bengos" Logitech Z-3000? In .de e sub 100 Eur... Si cum spuneam, cat dai atata face. Si Genius-ul sa stii ca are aproximativ acelasi pret cu asta...
Si nu e vorba numai de PUTERE!!!! Dar cum nu cred ca ai auzit de soundstage, de textura, de atac si alte chestii similare... nu are rost sa discutam.
Be a happy Logitech user! :) Si scuteste-ne pe noi, restul, de aberatii... intr-o zi vei posta pe forum ca ti-a cazut tavanul in cap din cauza unui sistem Logitech... :death: sau ca ti-ai spart geamurile... :deadtongue:

A, si inca ceva, ca incepator ce esti, nu cred ca stiai ca valoarea RMS nu e cea mai relevanta daca vrei sa afli puterea reala a unui sistem audio... dar asa-i romanul. Intereseaza-te de SPL. Am avut placerea sa ascult niste boxe care duceau MAXIM 5W... dar daca dadeai potentiometrul peste 2W nu mai puteai sta in casa... Asta pentru ca erau niste boxe adevarate, super-sensibile, care creeau un SPL puternic.

Vorba National Geographic: Think Again!

#38
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006

View Poste_X_tas_Y_, on Aug 12 2006, 16:29, said:

De ce sa nu pun mai baiatule Genius-ul in aceeasi oala cu Logitech-ul?

Be a happy Logitech user! Si scuteste-ne pe noi, restul, de aberatii ... intr-o zi vei posta pe forum ca ti-a cazut tavanul in cap din cauza unui sistem Logitech... sau ca ti-ai spart geamurile...

A, si inca ceva, ca incepator ce esti, nu cred ca stiai ca valoarea RMS nu e cea mai relevanta daca vrei sa afli puterea reala a unui sistem audio... dar asa-i romanul. Intereseaza-te de SPL. Am avut placerea sa ascult niste boxe care duceau MAXIM 5W... dar daca dadeai potentiometrul peste 2W nu mai puteai sta in casa... Asta pentru ca erau niste boxe adevarate, super-sensibile, care creeau un SPL puternic.

Vorba National Geographic: Think Again!
Ok, ok.. mă retrag. Nu mă dau mare deloc, dar nu apreciez Genius-urile.. :( Sorry pentru ofensă. Mă amăgeam și eu singur că Z-2300 sunt reușite... Iar eu mă referam EXCLUSIV la boxe de calculator, de până la 1ooo RON .. și 2.1..  -_-

Altec Lansing rullz :w00t: Happy?! :deadtongue:
Consideri că aberez pentru că ai un creier care se simte biped. :angry:

Bine că ai trecut tu de faza "începător".. mulțumește-i lui Dumnezeu pentru asta! Dar nu ne face pe noi să
ne simțim inferiori.
Bănuiesc k acel SPL te face sătul.. sau, cel puțin.. te va face să uiți că ți-e foame.. :peacefingers:

Vorba mea: Restart yourself.. born again! ;)

#39
crysti_91

crysti_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 22.06.2006
Altec Lansing ....ce e asta mah...nici nu am auzit de ea(glumeam).Si despre logitech au si ei cate ceva foarte bun si deasta multi tin cu "ei" .De ex la boxe au z5500 care este un sistem superb dar nu toate boxele lor sunt asa.La tastaturi au dinovo aia etc

#40
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005
Nu te-a fortat nimeni sa apreciezi altceva decat ceea ce vrei tu... Mi-am spus doar punctul de vedere... Spuneai intr-un alt post ca nu iti este suficienta puterea Altec-ului, dar nu stii ce SPL are... Adica ce nivel de presiune sonora poate atinge (asta te intereseaza pe tine in final, PUTEREA). Recomandat ar fi sa le asculti pe amandoua, pentru a putea lua o decizie... pentru ca valoarea RMS nu inseamna neaparat un SPL ridicat.

Nu voi mai posta pe topicuri in al caror nume intra "Logitech". :) Crazy people 'round here... :lol:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate