Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Masini de spalat vase (2005-2018)

* * * - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
5847 replies to this topic

#3817
dan22y

dan22y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.01.2006

View Postrocada, on 22 septembrie 2015 - 15:51, said:

Mai bine faci un efort si "faci rost de spatiu"  pt una de 60.

Din pacate, nu prea pot :(

View Postabru, on 23 septembrie 2015 - 10:36, said:

Si eu am ales de 45, de vreo 3 ani si nu imi pare rau. Cei 15 cm mai bine ii faci altceva. Nu spal chiar in fiecare zi cu ea. In caz ca am musafiri spal de doua ori.
Eu prefer un sertar mai mare cu 15 cm sau un Jolly de 15 cm decat o masina mai mare.

Mare diferenta nu cred ca e intre cele puse de tine. Alege garantia cea mai mare sau firma care iti place mai mult.

Pai a ramas Beko, astazi a sosit. 24luni de la emag, insa daca ma inscriu pe beko.ro intra in promotia de 5ani.

View Postswtm, on 23 septembrie 2015 - 11:07, said:

Am avut de 45 și acum de 60. Utilizatorul (soția) zice ca cea noua sa fie de 60. Eu decid giumbușlucurile tehnice.
Asa si la mine cu tehnica... :P

#3818
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
Beko m-am decis și eu.

#3819
robertxtr

robertxtr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 08.04.2013
Buna ziua,
(offtopic)ca de inceput vreau sa va spun ca am reusit cu ajutorul sfaturilor de pe acest forum sa imi cumpar o saltea de calitate, de care sunt f multumit.
(ontopic)Momentan m-am mutat  intr-un apartament gata mobilat, care din pacate nu a fost dotat cu MSV. Initial nu am simtit nevoia, dar acuma  parca ne este tot mai "greu" sa spalam, sotia si gateste destul de mult. Am vrut sa cumparam una de 45 de cm, dar din cate am mai cictit pe aici, ar fi bine totusi sa luam una de 60. Bugetul ar fi undeva pe la 2000 ron(+ - 200lei). Ceva recomandari/sfaturi? Multumesc

#3820
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Bosch.....e cea mai buna, si daca nu ma insel acum au si niste promotii!

#3821
robertxtr

robertxtr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 08.04.2013
ca brand ma gandeam Bosch-Hotpoint-Electrolux . Poate o sa iau un model cu pretul in jur de 1800 si sa prelungesc garantia cu 2 ani cu inca aprox 250 ron.

#3822
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
Beko, are 5 ani garanție. În + mai fac mult și pentru alții. Mai nasol cu termenul de livrare

#3823
dan22y

dan22y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.01.2006
Mi-a ajuns si mie msv Beko, de la emag si i-am facut extinderea de garantie pe site la Beko. Deci 5 ani garantie. De montat saptamanile viitoare da apara si mobila de bucatarie.

#3824
brawnie

brawnie

    Ing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,395
  • Înscris: 25.09.2008

View Postrobertxtr, on 30 septembrie 2015 - 18:52, said:

ca brand ma gandeam Bosch-Hotpoint-Electrolux . Poate o sa iau un model cu pretul in jur de 1800 si sa prelungesc garantia cu 2 ani cu inca aprox 250 ron.
Bosch...am una din 2010! - Nu am nici un repros de facut...Cand ii va suna ceasul urmatoarea va fi ...ai ghicit...tot Bosch.

Edited by brawnie, 06 October 2015 - 23:52.


#3825
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011

View Postswtm, on 01 octombrie 2015 - 09:41, said:

Beko, are 5 ani garanție. În + mai fac mult și pentru alții. Mai nasol cu termenul de livrare
Pana la urma am renuntat la Beko (nu mai era disponibila) asa ca am luat un Electrolux. Pare un pic mai bunicica

#3826
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
Stie cineva daca exista si dimensiuni atipice? Ma intereseaza latimea acesteia. Mobila de bucatarie nu a fost prevazuta cu spatiu pentu astfel de masina si m-am gandit sa inlocuies un spatiu existent cu o masina de spalat. Latimea vreau sa fie mai mica. Stiu, sunt masinile compacte, sunt o solutie, dar inainte vreau sa ma asigur daca nu cumva exista modele mai inguste, pe care  sa le icadrez in spatiul meu de aproximativ 40 cm.

#3827
rbvm

rbvm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 16.02.2009
45 de cm e lățimea minimă. Atipicele sunt cele de 5-6 seturi, unde se micșorează înălțimea și cred că lățimea e undeva la 50 și ceva de cm.
O zi cu spor!

#3828
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007
O situatie interesanta e ca Whirlpool e deasupra lui Bosch in clasamentele de vanzari ale magazinelor online, desi la cat e de laudat pe aici Bosch pentru fiabilitate ar trebui sa fie invers :)

Edited by AMDG, 12 October 2015 - 11:04.


#3829
rbvm

rbvm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 16.02.2009
Prețurile, dom'le, prețurile....

#3830
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postrbvm, on 12 octombrie 2015 - 11:07, said:

Prețurile, dom'le, prețurile....
  Nu vorbim de Bosch vs Miele, vorbim de Bosch vs Whirlpool :)

#3831
rbvm

rbvm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 16.02.2009
Știu, dar la aceleași caracteristici, Bosch-ul e ceva mai scump. Așa că cei care au un buget limitat, dar totuși au pretenții, aleg Whirlpool. Ca să nu mai spunem că unora le-a rămas înrădăcinată ideea că Whirlpool e cel mai cel.

#3832
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008

View PostAMDG, on 12 octombrie 2015 - 11:04, said:

O situatie interesanta e ca Whirlpool e deasupra lui Bosch in clasamentele de vanzari ale magazinelor online, desi la cat e de laudat pe aici Bosch pentru fiabilitate ar trebui sa fie invers :)
Asta in Romania. In vest care este situatia?

#3833
bigf2

bigf2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 20.01.2009
Am o problema care se pare ca nu are rezolvare! Am o masina de spalat vase Beko incorporabila si dupa cinci ani in care nu a avut nici o problema a iceput sa curga apa din ea undeva prin fata pe la usa. Am dus masina la servis si concluzia a fost ca nu are nimic. Am adus-o acasa si la fel curge nu mult dar curge. Am luat legatura cu servisul si au zis ca poate este problema la scurgerea unde e legata. Am verificat nu este infundata curge ok. Am vorbit cu un alt servis si au zis sa verific inclinatia sa fie mai jos in spate . Am facut si asta si tot curgre. Daca ma puteti ajuta cu o sugestie sau ati mai intalnit ceva similar va rog sa ma ajutati. Multumesc!

#3834
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
In Ro Dacia-i peste toti. Asta o face cea mai buna masina?!
In alta ordine de idei, am spart pusculita si am luat un electrolux pana la urma. Asta probabil e cea mai naspa raportata la vanzari.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate