Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Masini de spalat vase (2005-2018)

* * * - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
5847 replies to this topic

#3781
lysander_mnd

lysander_mnd

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.08.2015
Salut. Ma ajutati cu o parere? Ne-am hotarat sa ne cumparam o MSV, dar nu stim ce model. Mentionez ca bucataria e destul de mica.
Avem 2 variante:
- scoatem un corp de bucatarie si o punem in acel loc, daca incape.(aici problema e ca avem 56 latime si adancime, iar inaltime 78 pana sub blat) -> din cate am cautat pana acum nu prea se gasesc. voi ati vazut asemenea modele?
- luam una pe care sa o punem sub centrala termica -> vestea buna e ca aici ar incapea cam orice model. vestea proasta e ca trebuie sa ii luam prelungiri de cabluri si sa le instalam (din cate am masurat, ne-ar trebui cam 4m de cablu). stiti daca se gasesc?

scuze pentru scrisoare, ajung si la intrebarea in sine. am vazut urmatoarele 3 modele, ce parere aveti?
http://www.emag.ro/m...x/pd/EXD62BBBM/
http://www.emag.ro/m...h/pd/EQQL7BBBM/
http://www.limexlead...019eu/9612.html

Bugetul este de aprox 1400 RON.

#3782
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
Cabluri sau furtune? Dacă te referi la furtunul e evacuare atâta vreme cât nu faci decât un cot și ii asiguri o panta suficientă nu ar trebui sa ai probleme

#3783
lysander_mnd

lysander_mnd

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.08.2015

View Postswtm, on 31 august 2015 - 19:02, said:

Cabluri sau furtune? Dacă te referi la furtunul e evacuare atâta vreme cât nu faci decât un cot și ii asiguri o panta suficientă nu ar trebui sa ai probleme

scuze, ai dreptate, ma refeream la furtune. mersi de raspuns. ai vreo recomandare pentru o MSV?

#3784
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
Eu am un finlux la care soția nu vrea sa renunțe. Cum a fost sub 600 lei aș zice sa nu te arunci după una scumpă, mai bine sa te uiți după o garanție cat mai mare.

#3785
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,853
  • Înscris: 12.05.2006
Eu stiu ca modelele incorporabile au 81cm inaltime. Mai scunde nu stiu daca gasesti...
Ai putea eventual sa reglezi picioarele la mobila cu 3 cm....

#3786
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Ia-ti de 60cm

#3787
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
Ia-ti de 60cm :)

#3788
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012
Da de 60 cm :-)

#3789
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011

View Postlysander_mnd, on 31 august 2015 - 16:05, said:

avem 56 latime si adancime, iar inaltime 78 pana sub blat) -> din cate am cautat pana acum nu prea se gasesc. voi ati vazut asemenea modele?
Bugetul este de aprox 1400 RON.
Sunt masini compacte ce se potrivesc spatiului tau. Dezavantajul e ca sunt de 6 seturi (practic jumatate dintr-o msv):
http://www.electrolu...acte/ESF2300OW/

#3790
GEORGE1976

GEORGE1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 13.05.2008
Legat de inaltimea masinii ,sunt multe modele carora le poti scoate capacul superior si mai castigi vreo 5 cm , informatii gasesti pe net de inaltimea totala si apoi suni si intrebi daca e detasabil capacul apoi scazi si vezi ce rezulta.
Pe site-uri straine gasesti si cu specificitatea asta, capac mobil.

#3791
kpk1

kpk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,485
  • Înscris: 18.05.2004
In fisa tehnica, standard, au 82cm cele incorporabile si 85cm cele individuale. Au picioare reglabile asa ca mai pot urca ceva.

#3792
GEORGE1976

GEORGE1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 13.05.2008
Sau legat de inaltilea mobilei poti face altceva, ii pui picioare reglabile, da e mai complicat, ridici mobila si intra masina si nu ai nimic la vedere.😉

#3793
cristineo

cristineo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 27.12.2008
Dintre cele trei msv alese de tine iti recomand Ariston pentru garantia de 5 ani, volumul de 13 seturi, temperatura maxima de spalare de 70 grade,
nivel de zgomot redus (49 db fata de 52 si 54 db la celelalte doua) si nu in ultimul rand pretul, care e mai mic pe alte site uri decat cel pe care l-ai afisat tu (da-i un search pe google)

#3794
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
Cum se rezolva la Whirlpool codul de eroare F4 ?
:)

#3795
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

View Postcutler, on 05 septembrie 2015 - 14:52, said:

Cum se rezolva la Whirlpool codul de eroare F4 ?
:)
Pompa infundata/blocata sau senzorul de presiune murdar/defect

#3796
anna_76

anna_76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 21.03.2014
Buna ziua,

Ma intereseaza sa modific putin mobila de bucatariept a face loc unei msv..
Are cineva incorporabila in masca de la chiuveta?
Ce dimensiuni ar trebui sa aibe masca pt a intra o msv de 60cm?
Multumesc
Ana

#3797
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,853
  • Înscris: 12.05.2006
ideea e sa gasesti un model cu inaltime redusa.
Poti gasi fie ceva independent care sa o bagi sub chiveta (de exemplu asa, de la diversi producatori) sau variante construite special pentru incorporare (exemplu aici) - personal mi se pare interesanta varianta de 60x60 cm  - are dimensiunea similara cu un cuptor, iar capacitatea usor mai mica fata de o masina de 45 cm standard.

#3798
diana_i_d

diana_i_d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 13.10.2009
Buna,
Trebuie sa aleg si eu o MSV pentru 2 persoane (si a 3a pe drum :) ). M-am gandit ca cele mai bune caracteristici pt noi ar fi: 12 seturi, complet incorporabila (am dat deja comanda de mobila pt ea), 60 cm, posibilitate incarcare la jumatate. Ce altceva ati mai recomanda? Bugetul e undeva in jurul a 1500 RON, dar nu ma supar daca gasesc mai ieftina :) aveti ceva sugestii de modele? De asemenea, atunci cand ma hotarasc la cateva modele as vrea sa merg intr-un showroom sa le vad si fizic, in afara de Flanco de la Unirii ce alt showroom mai mare stiti?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate