Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Peugeot 307 SW

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
crash_the_bone

crash_the_bone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 07.03.2006
Nu-mi place deloc. Mi se par slabute Peujeourile, chiar deloc nu-mi plac nu au nici un element sa-mi placa. Dar faci cum vrei tu! :deadtongue:

#20
misusumi

misusumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 04.06.2006

 crash_the_bone, on Jun 6 2006, 22:08, said:

Nu-mi place deloc. Mi se par slabute Peujeourile, chiar deloc nu-mi plac nu au nici un element sa-mi placa. Dar faci cum vrei tu! :deadtongue:

Ce-nseamna slabut ? Detalii.
E drept ca 911 e tare, dar ...
Intr-un articol din Auto Motor si Sport au fost comparate Golf, Megane Bicorp si 307, care a fost declarat castigator la confort de ex. Golful a luat locul 1 la calitatea materialelor iar Meganul la motor, ceva mai puternic decat celelalte 2.

#21
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 21.08.2003

 misusumi, on Jun 6 2006, 17:55, said:

Cristian

Multumesc, si eu cred ca unii sunt ori foarte ghinionisti ori foarte pretentiosi.
In general merg cu 100 km/ora, doar la depasiri mai ajung pe la 120-130, asa ca datele furnizate de tine sunt pe gustul meu.
N-am inteles consumul: 8/9/11 vrea sa fie 8 la sosea ? Ma astept la 11 in oras cu cutia automata dar 8 la sosea e cam mult.
Am inteles ca motorul e bun dar restul (caroserie, suspensii etc.) cum s-a comportat in cei 75 mii de km ?

Toate cele bune, si tie si masinii


...multumesc pentru urare dar nu cred ca ma va prinde costisitoarea revizie de 80000km cu ea,este timpul sa evoluez ;)  [Cumparatorul va fi informat,si va stii la ce sa se astepte ]
Inainte de 307 am avut o masina nemteasca (focus hatch ,tot  1.6 gas ),o masinutza supersimpatica cu notabile caracteristici dinamice si  surprize placute la consum;dar nu avea AC si m-am hotarat sa o schimb tot cu ...focus! Dintr-o intamplare (autoshow Mamaia) am facut cunostiinta cu 307 iar in aceiasi bani care-i aveam rezervati ptr un focus aproape chel (nimic in afara de AC ) am luat o masina mai mare,cu AC,alarma + inchidere,si break pe deasupra...singura mea retinere a fost factorul BKL (adica spiritul de turma care zice ca nemtestile e cele mai bune iar italienele si frantuzoaicele e nashpa dom'le !) dar am riscat si se pare ca am castigat...mdea,se prea poate ca la inchidere usile mele sa faca 0,5 db in plus fata de o nemteasca la aceeasi varsta iar motorul sa cada la 180 K si nu la 200 ...dar wtf,vorbim de un bun de consum,aproape la fel ca un TV sau un frigider;masinile care tin 1mil km nu prea mai au cautare...Revenind :nu am avut nici un fel de probleme la suspensie,directie,mecanica sau vopsea,DAR masina a mers 99,99% numai pe asfalt cal. 1-2 (merçi ,Mazare) si pana l-au demolat a stat numai in garaj( merdé Mazare!)...iar restul tine de exploatare ,dar adevarul este ca nu am avut curaj sa o folosesc numai la limita,se pare ca mai am ceva fantome din spiritul de care vorbeam mai sus...acum despre consum:daca tu reusesti sa mergi aproape constant,cu masina goala,numai cu 100 km/h la drum intins poate ai sanse la un 7,dar nu mai putin,e vb de 1 $ la urma urmei,gandeste-te numai la suprafata care o expune caroseria la un vant lateral de exemplu...

Edited by cristian_sen, 07 June 2006 - 21:10.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate