Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Info starea drumurilor

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3303 replies to this topic

#487
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006
am ocolit in ultima vreme acest drum, deci nu stiu in ce situatie exacta e acum, dar cred ca daca trebuie sa mergi neaparat si pe ninsoare din D. T. Severin spre vest aceasta e varianta care are probabiliitatea cea mai mare sa fie curata, fiind totusi un drum national care se dezapezeste cu prioritate.

#488
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
s-a refacut centura ploiestiului? e gata?

#489
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006

View Postrexkroki, on Dec 10 2008, 10:23, said:

i
De remarcat ca pe centura Ploiestiului circulatia se desfasura normal, mai sunt lucrari pe margine dar nu se mai sta la cozile acelea din vara.


#490
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
nu stiu de cozile din vara. iarna trecuta am trecut p-acolo, soseaua arata ca dupa bombardament. din fericire, nu era masina mea. eu n-as avea curaj sa merg p-acolo. vineri seara am vorbit cu cineva si mi-a recomandat s-o iau tot prin oras, ca nu e gata. tot vineri am auzit la radio cum un nene militian recomanda sa folosim cu incredere centura si sa nu mai trecem prin oras. fapt pt care ieri am luat-o prin ploiesti. dupa numarul de masini care alegeau orasul in detrimentul centurii tind sa cred ca si iarna asta voi tranzita la greu ploiestiul.

ps: tot nu stiu care e starea centurii :) (ma refer la gropi in primul rand)

View Postdordevil, on Dec 1 2008, 01:29, said:

P.S. Atentie la camere!!!!! Au pus niste camere intre pitesti si rm valcea prin niste sate (nu mai tin minte numele). Eu am vazut doua. Sper ca nu au fost mai multe.

Drum bun!

sunt exact 7, din care 2 au restrictie de 40 si una de 100. daca le-ai prins pe toate si camerele mai si mergeau, cam nasol.

#491
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006
faci cum crezi...  

eu nu vorbesc din auzite de la altii sau de la radio... am fost personal si este exact cum am descris... daca nu am amintit de gropi inseamna ca nu mai sunt... dar tu dute prin oras si convinge si pe altii, asa va fi mai libera centura  :)

#492
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View Postrexkroki, on Dec 22 2008, 13:31, said:

faci cum crezi...  

eu nu vorbesc din auzite de la altii sau de la radio... am fost personal si este exact cum am descris... daca nu am amintit de gropi inseamna ca nu mai sunt... dar tu dute prin oras si convinge si pe altii, asa va fi mai libera centura  :)

la orele la care circul eu nu e nimeni nici in oras, nici pe centura :) uite data viitoare o sa dau o tura p-acolo. o sa fie dimineata si pot vedea de la distanta eventualele "probleme".

#493
giacarangi

giacarangi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 14.09.2006
Afost cineva azi sau ieri pe drumul Vaslui - Bacau?? Trebuie sa plec maine dimineata din vaslui spre Bacau si nu stiu care e starea drumurilor. Va multumesc anticipat.

#494
moki

moki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 15.01.2007
Drumul nu e foarte bun(ultima oara cand am trecut pe acolo nu era),iar cu zapezile astea s-ar putea sa fie si necuratat.
Cred ca poti merge,dar cu grija.
Nu am trecut ieri sau alaltaieri pe acolo,dar poate te ajuta si informatiile astea.

Edited by moki, 27 December 2008 - 11:47.


#495
mickeythecatus

mickeythecatus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 17.08.2005
A mai fost cineva pe drumul intre Valeni de Munte si Cislau? Cum mai e drumul ?

#496
ci3

ci3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 25.07.2004
Vreau sa merg la Moeciu de Sus. Stiu ca sunt mai multe variante:
1.Bucuresti-Predeal-Paraul Rece-Bran-Moeciu de sus.
2.Bucuresti-Pitesti-Campulung-Rucar-Moeciu de Sus
3.Bucuresti-Targoviste-Rucar-Moeciu de Sus.
Care este cea mai recomandata varianta dupa iarna asta. Care e drumul cel mai plin de gropi pe care trebuie sa-l ocolesc?
Daca merg pe Pitesti-Campulung este bun drumul?
Dar prin Targoviste si apoi spre Campulung si Rucar.
Cel mai bine cunosc drumul prin Paraul Rece care este plin de gropi.

#497
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Aveti idee cum este drumul intre Bucuresti - Sibiu - Arad? Macar pe sectiuni....

#498
octavyus

octavyus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 12.06.2008

View Postci3, on Feb 13 2009, 17:44, said:

Vreau sa merg la Moeciu de Sus. Stiu ca sunt mai multe variante:
1.Bucuresti-Predeal-Paraul Rece-Bran-Moeciu de sus.
2.Bucuresti-Pitesti-Campulung-Rucar-Moeciu de Sus
3.Bucuresti-Targoviste-Rucar-Moeciu de Sus.
Care este cea mai recomandata varianta dupa iarna asta. Care e drumul cel mai plin de gropi pe care trebuie sa-l ocolesc?
Daca merg pe Pitesti-Campulung este bun drumul?
Dar prin Targoviste si apoi spre Campulung si Rucar.
Cel mai bine cunosc drumul prin Paraul Rece care este plin de gropi.

N-am fost de ceva vreme pe la Moeciu dar iti pot da cateva sfaturi:
Traseul 1 prin predeal e cel mai recomandat dupa parerea mea. Pana la predeal e drumul super, iar gropile, daca sunt sunt doar pe 25 km maxim, intre predeal si rasnov.
Pe traseul 2, Bucuresti-Pitesti e autostrada, apoi Pitest-Campulung destul de mult cu denivelari( nu gropi). Campulung-Rucar-Bran alterneaza drumul bun cu drumul prost. In plus mergi printr-o zona inalta si e posibil sa fie zapada multa.
Pe traseul 3, Bucurest-Targoviste e bun, Targoviste-Campulung bun dar si cu denivelari mai ales in a doua parte, dupa ce treci podul peste Dambovita.
Parerea mea, daca nu e trafic infernal, alege Varianta 1.
Altfel, Varianta 2.
Asta daca nu te-ai intors deja :)

View Postjohnny bravo, on Feb 16 2009, 16:07, said:

Aveti idee cum este drumul intre Bucuresti - Sibiu - Arad? Macar pe sectiuni....
Iti pot spune de Bucuresti-Pitesti ca am fost vineri, care e bunicel dar autostrada se strica cu fiecare zi... In rest n-am fost de curand!

#499
ci3

ci3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 25.07.2004
Multumesc pentru raspunsuri. Inca nu am plecat. Voi plecat joi 19.02.09. Am sa scriu cum a fost drumul si pe unde am mers.

#500
ci3

ci3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 25.07.2004
Vesti proaspete din Moeciu. Am mers prin Predeal-Paraul Rece. Drumul este bun pana la Rasnov care are foarte multe gropi incepand cu aceasta localitate. Noroc ca nu este lung. Calvarul drumului se termina la Bran. Totusi e bine ca am ales traseul deoarce pe autostrata Pitesti se anuntau mormane de zapada. Prin Prahova doar in zona Sinaia a fost cu zapada, in rest era curat. Si ninge, ninge.....

Edited by ci3, 19 February 2009 - 20:08.


#501
ci3

ci3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 25.07.2004
O adaugire.... Drumul de la Moeciu pana in Rucar este bunicel. Asta inseamna ca exista si gropi, unele destul d emari dar poti sa le ocolesti, uneori intrand pe sensul opus de circulatie. Mai departe de Rucar nu am fost. Un incovenient este faptul ca sunt foarte multe serpentine si foarte multe tiruri. Asta inseamna ca uneori esti blocat de tiruri.

#502
steelk

steelk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 08.06.2002
Salut,

Vreau sa fac de Paste un drum Bucuresti-Timisoara (si retur :D). Ma gandesc sa merg pe A1 pana la Pitesti si de acolo am 2 variante:

1. Sibiu-Deva-Lugoj-Timisoara (ce imi recomanda ViaMichelin)
2. Craiova-Orsova-Lugoj-Timisoara (traseul intercity-ului B-TM, parca...)

As prefera varianta 2 pentru ca mi-ar placea sa vad Dunarea si sa trec pe la Herculane. Am facut de multe ori drumul ala cu trenul si mi-a placut. In acelasi timp, am auzit ca de la DT Severin pana la Timisoara, uneori sunt probleme.

De precizat ca nu ma intereseaza ca fac niste km in plus sau dureaza drumul mai mult atata timp cat peisajul e frumos. Vreau sa ma mai si opresc in natura de cateva ori pe drum. Evident, nu as prefera varianta 2 daca presupune sa-mi sparg masina pe cine stie ce drum intre DT si TM sau prin alte parti.

Voi ce mi-ati recomanda?

Edited by steelk, 24 February 2009 - 15:28.


#503
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006
daca nu ti neaparat sa ajungi in cel mai scurt timp posibil si daca spui ca vrei sa vezi si Dunarea eu iti recomand traseul prin Craiova, Orsova iar de aici pe clisura Dunarii prin Moldova Noua si mai apoi prin Oravita, Moravita, Deta spre Timisoara. Sunt cateva portiuni mai rele pe clisura dar peisajul le compenseaza pe deplin. Pe varianta B. Herculane, Caransebes, Lugoj se lucreaza inca si mai sunt portiuni nasoale, chiar daca mai putine ca vara trecuta.

Drum bun.

#504
steelk

steelk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 08.06.2002
Pe varianta 1 sunt ceva peisaje de vazut? N-am fost niciodata pe ruta aia...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate