Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

Info starea drumurilor

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3303 replies to this topic

#2305
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Si vremea afecteaza carosabilul...cauciucuri de iarna etc.Important zic eu!

#2306
searchman

searchman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 08.01.2007

View Postarab, on 25 septembrie 2014 - 08:31, said:

Si vremea afecteaza carosabilul...cauciucuri de iarna etc.Important zic eu!
ideea era daca merita sa ajung la Balea prin Curtea de Arges sau pe la Cartisoara. daca drumul este rupt dupa o vara in care au rulat zeci de mii de auto pe un drum pericit in primavara. ocolul prin jud. Sibiu inseamna peste 100 km in plus is vreo ora si jumatate ca timp.

#2307
stedan

stedan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 01.09.2009

View Postsearchman, on 25 septembrie 2014 - 08:44, said:

ideea era daca merita sa ajung la Balea prin Curtea de Arges sau pe la Cartisoara. daca drumul este rupt dupa o vara in care au rulat zeci de mii de auto pe un drum pericit in primavara. ocolul prin jud. Sibiu inseamna peste 100 km in plus is vreo ora si jumatate ca timp.

Asfaltul este bun (pe alocuri chiar foarte bun) si se circula fara probleme chiar si prin satele dintre Curtea de Arges si Vidraru. Am fost luna trecuta.

Intre Pitesti si Curtea de Arges era destul de aglomerat, (banuiesc) pentru ca se lucreaza pe Dealul Negru. Din ce retin, portiuni in reparatie erau doar intre Curtea de Arges si Ramnicu Valcea, ceea ce nu impacteaza traseul tau.

Edited by stedan, 25 September 2014 - 09:20.


#2308
searchman

searchman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 08.01.2007

View Poststedan, on 25 septembrie 2014 - 09:17, said:

Asfaltul este bun (pe alocuri chiar foarte bun) si se circula fara probleme chiar si prin satele dintre Curtea de Arges si Vidraru. Am fost luna trecuta.

Intre Pitesti si Curtea de Arges era destul de aglomerat, (banuiesc) pentru ca se lucreaza pe Dealul Negru. Din ce retin, portiuni in reparatie erau doar intre Curtea de Arges si Ramnicu Valcea, ceea ce nu impacteaza traseul tau.
multumesc.

#2309
DjLittle

DjLittle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.07.2009
Salutare , imi puteti spune si mie va rog frumos , daca stie cineva , cum este drumul de la Gheorgheni la Piatra Neamt ? Maine am drum pana la Soci (jud Iasi) , si nu as vrea sa ma mai duc pe traseul Brasov - Onesti - Bacau - Soci .... pentru ca pe Oituz fac cel putin o ora (e joasa masina si e prost drumul) . Din cate imi aduc aminte drumul Brasov-Gheorgheni este f bun , dar de la Gheorgheni la Piatra Neamt nu am nici o idee. Multumesc anticipat

#2310
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Iti spun cum era acum un an in urma!Din Gheorghieni pana la Lacul Rosu e bun drumul.In zona Cheilor e cam prost,bineinteles.Mai apoi pana la Bicaz si mai departe la Piatra e acceptabil!Sper sa mai fie asa acum si sa iti fie de folos informatia!Drum bun!

#2311
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Traseu parcurs in luna iulie a.c.: Gheorghieni-Lacu Rosu foarte bun, prin statiunea Lacu Rosu (cam neingrijita de altfel)  acceptabil, intre Lacu Rosu si Cheile Bicazului bun, in Cheile Bicazului asfaltat recent, intre Cheile Bicazului si Bicaz bun, dar cam peticit si denivelat pe alocuri, iar intre Bicaz si Piatra Neamt destul de bun.
Mie mi-a convenit per ansamblu starea carosabilului pe traseul sus mentionat.
Si intr-adevar, intre Brasov si Gheorghieni drumul este foarte bun.

Edited by MembruAnonim, 26 September 2014 - 15:50.


#2312
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 01.07.2006
Starea drumurilor in Romania -  aug. 2014.

Attached Files



#2313
Socrate1970

Socrate1970

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 751
  • Înscris: 17.06.2008

View Postalecsus27, on 26 septembrie 2014 - 17:47, said:

Starea drumurilor in Romania -  aug. 2014.

View PostSocrate1970, on 11 septembrie 2014 - 21:20, said:

Atasez o harta utila, cu starea drumurilor din Romania.
Este actualizata la data de 06.08.2014. Cititi legenda pentru a interpreta mai usor harta.
Sa aveti drumuri bune!

Attachment hartadrumuri1.png

E greu sa te uiti 2 pagini mai in urma....
Nu-i bai, harta trebuie sa ajute colegii de Softpedia si nu numai!

O stire proaspata:
"România are ca priorităţi construirea până în 2030 a 656 de kilometri de autostrăzi şi 2.226 de kilometri de drumuri expres, potrivit unui document de sinteză al masterplanului general de transport, furnizat de Ministerul Transporturilor. Masterplanul general de transport ar urma să fie pus în dezbatere publică mâine.
Mai mult, autostrada Sibiu-Piteşti, solicitată inclusiv de producătorul auto Dacia, va fi construită în regim de drum expres.
Masterplanul de transport diferă puternic de planurile pe care guvernul le-a prezentat la finalul anului trecut, care arătau că în România vor fi construiţi până în 2020 alţi circa 2.400 de kilometri de autostrăzi, pe lângă cei 644 de kilometri pe care România îi are în prezent. Costul estimat al acestor autostrăzi şi drumuri expres se ridică la aproape 24 miliarde de euro."

Attached File  harta-scan.jpg   262.81K   15 downloads

Edited by Socrate1970, 30 September 2014 - 19:17.


#2314
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,515
  • Înscris: 15.02.2011
Imi cer scuze daca s-a mai intrebat.
Stie cineva in ce stare se afla Transfagarasul zilele astea?

Pe 2 octombrie il am in plan si nu stiu cum sa ma echipez.
Tot ce gasesc e ca inca e deschis pana pe 31 octombrie, dar nu stiu daca-i circulabil, ca am auzit ceva de ninsori.

#2315
marianCB

marianCB

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 02.07.2013
Cine poate sa imi spuna si mie cum este drumul Focsani-Barlad-Vaslui-Iasi?
Ce ruta recomandati?
Bucuresti-Focsani-Barlad-Vaslui-Iasi sau Bucuresti - Bacau-Roman-Iasi?
Si de ce?
In speranta unui raspuns cat mai edificator va multumesc anticipat.

Edited by marianCB, 06 October 2014 - 07:36.


#2316
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
Focsani-Barlad-Vaslui-Iasi  drumul e ca in palma, asfalt nou nout , marcaje noi si in principiu liber.

Eu prefer mereu varianta asta decat Focsani - Bacau - Iasi pentru ca e mai scurt, se circula mai ok si fac aproape orice sa evit E85 care mi se pare o sosea criminala

#2317
marianCB

marianCB

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 02.07.2013

View Postyonut_a, on 06 octombrie 2014 - 07:59, said:

Focsani-Barlad-Vaslui-Iasi  drumul e ca in palma, asfalt nou nout , marcaje noi si in principiu liber.

Eu prefer mereu varianta asta decat Focsani - Bacau - Iasi pentru ca e mai scurt, se circula mai ok si fac aproape orice sa evit E85 care mi se pare o sosea criminala
Dar banuiesc ca este mai anevoios (sate mai multe , mai intortocheat, mai ingust), am uitat sa mentionez ca il voi parcurge noaptea acest traseu.

#2318
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
as zice chiar ca sunt mai putine sate , intre Iasi si Vaslui sunt ceva mai multe si drumul mai intortocheat, insa pana la Vaslui e drum drept.

e mai ingust ca nu este prostia aia de acostament.

#2319
marianCB

marianCB

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 02.07.2013

View Postyonut_a, on 06 octombrie 2014 - 08:31, said:

as zice chiar ca sunt mai putine sate , intre Iasi si Vaslui sunt ceva mai multe si drumul mai intortocheat, insa pana la Vaslui e drum drept.

e mai ingust ca nu este prostia aia de acostament.
Iar orasele Barlad, Vaslui recomanzi prin oras sau pe varianta?

#2320
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
la barlad nu stiu care e treaba cu varianta , dar prin oras au asfaltat proaspat iar mai ales noapte nu ai un stres.

la vaslui mai salvezi 2-3km daca mergi pe varianta (asa zisa varianta ca e mai mult o strada secundara) ,oricum prin centru sunt ceva lucrari

#2321
marianCB

marianCB

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 02.07.2013

View Postyonut_a, on 06 octombrie 2014 - 08:36, said:

la barlad nu stiu care e treaba cu varianta , dar prin oras au asfaltat proaspat iar mai ales noapte nu ai un stres.

la vaslui mai salvezi 2-3km daca mergi pe varianta (asa zisa varianta ca e mai mult o strada secundara) ,oricum prin centru sunt ceva lucrari
Am uitat de Tecuci?

#2322
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
la tecuci nici nu ajungi pana in oras

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate