Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Info starea drumurilor

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3303 replies to this topic

#2215
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,902
  • Înscris: 31.03.2003

View Postrich1974, on 25 iulie 2014 - 11:40, said:

centura bucurestiului trebuia sa fie prima autostrada construita in romania dupa revolutie.
ei na.
prima autostrada trebuia sa fie Bistrita-Dej-Zalau-Bors.

#2216
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007

View Postvxp, on 25 iulie 2014 - 13:29, said:

ma intereseaza si pe mine un traseu bun intre Alexandria si Giurgiu, cine a fost pe acolo in ultima vreme.
https://www.google.r...c!1m0!3e0?hl=ro
asta e traseul. restul sunt drumuri neasfaltate, nu recomand sa mergi pe drumuri neasfaltate.

#2217
vxp

vxp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 17.05.2011
@rich1974

ms mult!

#2218
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
ca sa vezi cum sunt drumurile astea mai putin circulate poti sa apelezi la google street view unde este disponibil iar in ultima instanta poti suna la consiliul judetean si intreba de segmentul care te intereseaza. prin teleorman, in ciuda prostilor, s-au asfaltat o gramada de drumuri judetene in ultimii ani. dragnea chiar a facut treaba.

Edited by rich1974, 25 July 2014 - 19:23.


#2219
vxp

vxp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 17.05.2011
unele imagini pe street view nu mai sunt de mult de actualitate cel mai bun exeplu este drumul judetean din Mehedinti 606 Balacita - Gogosu, care pe street view arata dezastruos dar in realitate este impecabil, chiar mai bun decat alte drumuri nationale,
aflu eu informatii de alti participanati la trafic, foarte bune  statiile CB pentru comunicare in acest sens si nu numai.

#2220
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postsaxonul, on 24 iulie 2014 - 19:43, said:

Salutare!
Saptamana viitoare am de facut un drum Bucuresti-Arad. M-ar tenta sa o iau de la Deva pe traseul A1: Dobra-Faget-Lugoj-Recas-Giarmata-autostrada Timisoara-Arad. Nu am mai fost pe acolo, stie cineva care a fost recent care este starea acestei portiuni? Stiu ca sunt unele tronsoane de autostrada date in folosinta, dar nu cunosc nimic despre restul "bucatilor" din acest traseu. Multumesc.

Am răspuns pe călătorii auto.

#2221
saxonul

saxonul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 13.02.2008

View Postdenky, on 27 iulie 2014 - 00:47, said:

Am răspuns pe călătorii auto.
Multumesc, am citit acolo.

#2222
vxp

vxp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 17.05.2011

View Postsaxonul, on 24 iulie 2014 - 19:43, said:

Salutare!
Saptamana viitoare am de facut un drum Bucuresti-Arad. M-ar tenta sa o iau de la Deva pe traseul A1: Dobra-Faget-Lugoj-Recas-Giarmata-autostrada Timisoara-Arad. Nu am mai fost pe acolo, stie cineva care a fost recent care este starea acestei portiuni? Stiu ca sunt unele tronsoane de autostrada date in folosinta, dar nu cunosc nimic despre restul "bucatilor" din acest traseu. Multumesc.

acuma sincer eu nu inteleg ceva de ce vrei sa ajungi la Deva si apoi mergi pe Lugoj - Recas - Arad.
eu as merge simplu  Bucuresti- Pitesti - Slatina - Craiova - Severin - Caransebes- Lugoj - Recas - Arad, ai centuri foarte bune Craiova, Severin, Carasnsebes, Lugoj, scoti timpi foarte buni si calitatea asfaltului este una foarte buna

#2223
saxonul

saxonul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 13.02.2008

View Postvxp, on 27 iulie 2014 - 18:16, said:

acuma sincer eu nu inteleg ceva de ce vrei sa ajungi la Deva si apoi mergi pe Lugoj - Recas - Arad.
eu as merge simplu  Bucuresti- Pitesti - Slatina - Craiova - Severin - Caransebes- Lugoj - Recas - Arad, ai centuri foarte bune Craiova, Severin, Carasnsebes, Lugoj, scoti timpi foarte buni si calitatea asfaltului este una foarte buna
Salut! E un secret pe care nu l-am spus: Nevasta mea vrea sa facem o escala la Sibiu de 2-3 ore Posted Image De aceea merg pe traseul Buc-Rm. Valcea - Sibiu-Deva. Am fost in 2012 pe traseul indicat de tine si in afara de Strehaia unde se lucra la drum, asfaltul era ok. Drumuri bune si libere!

Edited by saxonul, 28 July 2014 - 15:59.


#2224
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Daca sotia vrea sa facă o escala in centrul Sibiului , din cele 2 ore planificate cred ca o sa ai nevoie cam de o ora sa gasesti un loc de parcare. Mai ales ca sunt multe stradute inchise pentru reabilitare. Eu am fost joi si am avut nevoie de juma de ora pentru a găsi un loc la mai bine de 1 km de Piata Mare.

#2225
vxp

vxp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 17.05.2011
cam asa este cum spune colegu @barbosa cam greu se gaseste un loc de parcare in zona centrala, dar alegerea iti apartine, sper sa ai bafta sa gasesti repede si  cat mai aproape de centru

#2226
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

View Postrich1974, on 25 iulie 2014 - 11:40, said:

cred ca o solutie buna pentru trecerea de la a1 la a2 ar fi centura de nord fiindca partial are deja 4 benzi si are o gramada de pasaje supraterane.
nu stiu cum se circula fiindca nu am mai fost demult pe acolo.

Centura de nord o folosesc eu cam de un an intre A1 si A2 si niciodată nu am facut mai mult de juma de ora. Plus ca scapi de stresul de a sta la semafoare sau cu ochii in 4 dupa pietoni aiuriti.

#2227
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
merci mult de informatii. pe mine m-a speriat centura dupa ce am stat prin 2008 vreo 5 ore intre a2 si a1 tot pe centura de nord.

#2228
vxp

vxp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 17.05.2011
trecerea de pe A1 pe A2 si invers se poate face si prin Bucuresti, acuma depinde la ce ora se face, spre exemplu anul trecut am intrat in Bucuresti la 8:15 de pe A1 si am iesit pe A2 la 9:30, iar noaptea il parcurgi foarte repede cca o jumatate de ora fara probeleme.
acesta este traseul folosit de mine la traversarea Bucurestiului.

Attached Files



#2229
iliecsorin

iliecsorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 31.12.2005

View PostURZI, on 25 iulie 2014 - 13:43, said:

.... la Copalau .....

Daca tot treci pe acolo ia-mi si mie 2 funii de usturoi :)
Am auzit ca e rupere cu ala.

#2230
saxonul

saxonul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 13.02.2008

View Postbarbosa, on 28 iulie 2014 - 16:36, said:

Daca sotia vrea sa facă o escala in centrul Sibiului , din cele 2 ore planificate cred ca o sa ai nevoie cam de o ora sa gasesti un loc de parcare. Mai ales ca sunt multe stradute inchise pentru reabilitare. Eu am fost joi si am avut nevoie de juma de ora pentru a găsi un loc la mai bine de 1 km de Piata Mare.
Stiu problema cu parcarile, asta este si stres-ul meu acum, plus ploile care au produs ceva probleme intre Pitesti si Rm. Valcea. In Sibiu o sa caut parcare in zona Pietei Unirii, e la noroc. Multumesc pentru reply. Nu mai e mult pana vineri :)

#2231
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
S-o gasi greu, dar pretul "face toti banii" :)

#2232
irinad75

irinad75

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 01.03.2009
Doresc informatii in ceea ce priveste variante de traseu lasi-Targu Mures
(dpdv al starii drumului)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate