Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Info starea drumurilor

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3303 replies to this topic

#1585
nic_biso

nic_biso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 15.01.2006

 sandu222, on 26th April 2012, 12:53, said:

Cum? deja pe SB-BV au aparut unele gropi?

Gropile, totusi putine, erau prin comune si prin Fagaras. In rest, fara probleme.

 sandu222, on 26th April 2012, 12:53, said:

Barlad-VS e de fapt putin invers decat ai scris tu, adica drumul e excelent in mare parte iar pe alocuri sunt portiuni proaste.

M-am exprimat gresit, acum am observat.
Asa este, cea mai mare parte excelent si pe alocuri portiuni proaste.

 sandu222, on 26th April 2012, 12:53, said:

VS-BC zici ca e bunicel dupa standardele tale? el pe multe forumuri e catalogat drept drum de evitat :confuzzled:
De aceeasi parere am fost si eu cand l-am tranzitat ultima data. Si eu sunt ca tine atent la gropi si la denivelari, dar nu cred sa fi pus asfalt nou (decat petice) pe acolo in ultimii 8-10ani, de asta ma mir cand zici ca e bunicel.

Mie mi s-a parut bunicel, chiar mergeam constant tare, chiar pana pe la 120-130 in afara comunelor, nu mai mult din cauza curbelor multe si a serpentinelor.
Si cum am mentionat, comparandu-l cu varianta prin Barlad, mi s-a parut mult mai bine asa, chiar daca am ocolit destul...
Dar de avut avea portiuni cu gropi, unele deja plombate, iar altele puteau fi ocolite usor daca aveai loc intrand pe celelalt sens.

#1586
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,853
  • Înscris: 06.10.2008
Este de inteles, am vrut sa dau edit, am vazut ca ai scris ca ai mers noaptea si probabil erai si obosit de asta ti s-a parut soseaua de la Barlad la Vaslui mai mult rea decat buna :)

Te asteptam cu noi informatii.

#1587
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Am fost pe E60 Brasov-Ungheni, din pacat au aparaut si aici gropile. Pana la Rupea e ok, cu cativa gropi mai micuti pe alocuri, nimic de speriat. Centura rupea e in stare proasta comparat cu restul drumului. Cea mai proasta veste e ca in unele locuri a fost plombat drumul, dar calitatea e proasta. E denivelata si se vede de acum ca langa plombari va crapa din nou. Pacat, era un drum foarte bun pana acum.
Ocolitoarea Tg. Mures (Acatari-Ungheni) e in curs de reparare (plombare). Pe prima portinue se lucra, se circula mai lent. Dupa acela mai erau gropi, dar era OK.

Am mai fost recent pe Brasov-Tusnad. Chichis-Tusnad e in stare foarte buna. In jud. Covasna reabilitarea drumului e finalizat, drumul e superb, marcaje foarte bune. In jud. Harghita lipseste un strat de asfalt, marcajele, parapetele nu sunt inca finalizate.

#1588
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,853
  • Înscris: 06.10.2008
Up?

stiti cumva daca au inceput sa miste utilajele si sa faca treaba?

#1589
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 17.06.2007
Cum este drumul Buzău - Brașov ? Este bun ? Pot merge cu o mașină nouă pe aici sau este de evitat ?

#1590
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Sunt unii care merg chiar si cu masini vechi.

#1591
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Daca ai autovehicul nou vrei sa circuli numai pe autostrazi germane? :unsure:
Drumurile Buzau - Brasov sunt ca orice drum romanesc : gropi ( in cantitate acceptabila), balega si organu ascuns in tufisuri

#1592
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Nu va suparati, cum este reteaua Orange? Daca AM un Samsung Galaxy S2 NOU , pot vorbi in reteaua Orange sau este de evitat ?

#1593
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,902
  • Înscris: 31.03.2003
Drumul e ok, ceva probleme existand in zona Siriului. Dar probabil ca sunt remediate.
Chiar pitoresc, as adauga.

#1594
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Tin minte ca acum multi ani drumul ala era uneori foarte impracticabil, doar cu Aro-ul se mai aventura lumea...Ma bucur sa aud ca acum e mai ok

 Business_style, on 1st May 2012, 08:56, said:

Nu va suparati, cum este reteaua Orange? Daca AM un Samsung Galaxy S2 NOU , pot vorbi in reteaua Orange sau este de evitat ?

:huh:

#1595
cozmin_t

cozmin_t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 14.06.2006

 lawrence38, on 1st May 2012, 10:18, said:

Tin minte ca acum multi ani drumul ala era uneori foarte impracticabil, doar cu Aro-ul se mai aventura lumea...Ma bucur sa aud ca acum e mai ok



:huh:

In ultimi ani a fost refacut complet. Dar sus la baraj si prin unele zone mai sunt alunecari de teren care te incetinesc. Dar oricum datorita serpentinelor nu poti sa ai regimul de viteza de pe DN1.
Dar eu prefer drumul acesta pentru ca scutesc aglomeratia de pe DN1.
Si ca o completare, eu fac drumul cu un Mitsubish Colt, care are suspensie sport, si este destul de coborata.
Daca nu ai masina foarte joasa (Ferrari, Porche etc) nu ai nicio problema, ba chiar eviti aglomeratia, poti sa te abati 20 km pentru a vedea Vulcanii Noroiosi.

#1596
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 17.06.2007

 cozmin_t, on 1st May 2012, 10:33, said:

In ultimi ani a fost refacut complet. Dar sus la baraj si prin unele zone mai sunt alunecari de teren care te incetinesc. Dar oricum datorita serpentinelor nu poti sa ai regimul de viteza de pe DN1.
Dar eu prefer drumul acesta pentru ca scutesc aglomeratia de pe DN1.
Si ca o completare, eu fac drumul cu un Mitsubish Colt, care are suspensie sport, si este destul de coborata.
Daca nu ai masina foarte joasa (Ferrari, Porche etc) nu ai nicio problema, ba chiar eviti aglomeratia, poti sa te abati 20 km pentru a vedea Vulcanii Noroiosi.
Am o Skoda Fabia 2 hatchback și cred că-i bună pentru drumul prezentat de tine.  :rolleyes:

#1597
gabriel05

gabriel05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.02.2007
Fost ieri pe acest traseu! Drumul este bun si, pe unele portiuni, chiar foarte bun! Asa ca poti merge linistit! Drumul este foarte pitoresc. Totusi, daca ai masina noua, nu este recomandat sa mergi... Este posibil sa ploua si sa se murdareasca!  :D

#1598
dexteriade

dexteriade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 06.06.2008
am fost ieri pe acolo - drumul ca'n palma - ba chiar erau si drumari la munca de 1 mai pe traseu - puneau asfalt proaspat.

altfel gropi nema - eu nu am vazut - sunt 2 pportiuni de cativa metrii pe sus pe la siriu unde datorita alunecarilor de teren asfaltul e putin valurit - dar nimic sesizabil ca oricum virajarile te tin sub 80 km/h. si vre-o doua locuri cu drum ingustat din acelasi motiv de alunecari - dar incap 2 masini una pe langa alta asa ca nu sunt probleme. mai ales ca drumul e foarte putin purtat nu ce cazul sa iti faci griji decat cum sa faci mai multe poze si sa admiri mai mult peisajul.

altfel griji de masina noua - citez colegul de mai sus "Este posibil sa ploua si sa se murdareasca!"

#1599
iliecsorin

iliecsorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 31.12.2005
Ceva noutati apropo de 112G si H ? Pestera, Magura si Moieciu de jos ? Vad ca google maps le-a inventariat dar nu stiu cit de vechi sint. As vrea sa trec pe acolo in vacanta. Si daca stie cineva cum se prezinta drumul care coboara din Magura direct in Moieciu de jos.

#1600
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
De 1 mai am fost prin părțile Muscelului, astfel că la dus am parcurs DN73 (E574), adică Pitești - Câmpulung. Noutatea cea mare este că se lucrează la lărgirea drumului. Deja de la ramificația cu drumul spre Mioveni și până la podul peste râul Doamnei este amenajată și cea de a doua bandă de rulare (pe fiecare sens), iar mijlocul drumului (adică vechiul drum cu câte o bandă pe sens) este decopertată/rașchetată ca pentru o iminentă asfaltare. Ce ți-e și cu alegerile astea, dom'le !
În rest, nimic nou.

Sănătate și Doamne-ajută !

#1601
SimonaDespin

SimonaDespin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 09.03.2008

 iliecsorin, on 3rd May 2012, 14:05, said:

Ceva noutati apropo de 112G si H ? Pestera, Magura si Moieciu de jos ? Vad ca google maps le-a inventariat dar nu stiu cit de vechi sint. As vrea sa trec pe acolo in vacanta. Si daca stie cineva cum se prezinta drumul care coboara din Magura direct in Moieciu de jos.

Magura-Moeciu : Au fost niste prieteni de curand si drumul este la fel: neasfaltat si plin de pante.
Eu recomand varianta prin Rasnov-Zarnesti (atentie ca lipseau indicatoarele catre Magura, deci intrebi localnicii ca este un pic mai greu de ajuns in sat), drum denivelat, ingust, pante dar scurt din oras (cam 6 km).
Cea mai proasta varianta in toamna era Bran-Pestera-Magura.

#1602
red_dog4ever

red_dog4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,371
  • Înscris: 22.05.2008

 nic_biso, on 23rd April 2012, 22:48, said:

Vaslui - Bacau: bunicel, cu destule gropi din care unele dinspre Vaslui erau deja proaspat plombate. Oricum mi s-a parut foarte bun drumul in comparatie cu perspectiva de a trece din nou prin Barlad, in drum spre Bucuresti (chiar daca

Eu stau in bacau si mi se pare ca e foarte prost de la iesirea din bacau spre vaslui. N-am fost prea departe de bacau(20 km maxim) pe drumul ala, dar erau gropi multe imense.
Noaptea probabil ramai fara roti

Edited by red_dog4ever, 03 May 2012 - 20:53.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate