Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Alegere sistem boxe 5.1

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
17 replies to this topic

#1
S.O.A.D.

S.O.A.D.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 18.03.2006
Vreau sa-mi cumpar un sist. de boxe 5.1 pana in 5 mil ROL si am nevoie de sfaturi pt. ca alegerea sa fie cat mai buna. M-am gandit la urm. modele: Philips MMS460, Altec Lansing GT 5051, MiYako A685 CEL, Logitech  X620. Care ar fi mai bun dintre acestea? Veniti cu argumente  va rog! ^_^

#2
S.O.A.D.

S.O.A.D.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 18.03.2006
Mie chair nu-mi raspunde nimeni?

#3
robertino1

robertino1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 08.06.2003

View PostS.O.A.D., on May 25 2006, 14:27, said:

Mie chair nu-mi raspunde nimeni?

Zi mersi ca nu-ti raspunde nimeni, ptr ca atunci cand vor incepe nu numai ca vei fi complet bulversat dar te vei si intreba la final..."Ce voiam sa-mi cumpar"?  :D Fiecare iti va recomanda fie ce are acasa (am io, sunt suuuuper, sunetul e beeetooon) fie ca au auzit la un pretenar (are un amic de-a meu, suna bestial, ti le recomand).

Deci... Stiut fiind faptul ca fiecare percepe sunetul in stilul propriu cel mai indicat ar fi sa le asculti pe toate PE ACEEASI placa de sunet. Ptr ca e destul de greu sa faci asta, daca nu imposibil, atunci asculta-le pe toate pe acolo pe unde le gasesti si ia-ti ce crezi tu ca te satisface.

Si ca sa vezi ca ce am spus mai sus e adevarat..iata....nici eu nu ma pot abtine... Eu am Genius SW-5.1Home Theater, modelul ce costa tot pana in 5 milioane si care, pe langa calitatea sunetului, imi place si pentru ca are trei intrari auxiliare stereo. Acum depinde ce doresti tu sa faci cu sistemul (comp, DVD Player, TV, etc).

Succes.

Edited by robertino1, 25 May 2006 - 14:31.


#4
S.O.A.D.

S.O.A.D.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 18.03.2006
Am mai vazut modelul acela Genius prin magazine dar din pacate eu vreau sa cumbar boxele de la indend unde nu au Genius...:( Ce ziceti 80w sunt destui pentru o camera de 5,5x3 M?

#5
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005

View PostS.O.A.D., on May 25 2006, 21:16, said:

Am mai vazut modelul acela Genius prin magazine dar din pacate eu vreau sa cumbar boxele de la indend unde nu au Genius...:( Ce ziceti 80w sunt destui pentru o camera de 5,5x3 M?

da, sunt destui

#6
S.O.A.D.

S.O.A.D.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 18.03.2006
de Miyako ce ziceti?
Chiar credeti ca au 205 W? Sunt destul de mari...

#7
S.O.A.D.

S.O.A.D.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 18.03.2006
Sitemul ata aparut mai nou de la genius sw hf5.1 e bun de cava ? are in plus fata de bine cunoscutul sw 5.1 subwoofer cu 30 w mai puternic adica de 75 W!!! Ce ziceti se simte diferenta fata de sw simplu 5.1?

#8
paspalica

paspalica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 06.04.2006

View PostS.O.A.D., on May 30 2006, 21:54, said:

Sitemul ata aparut mai nou de la genius sw hf5.1 e bun de cava ? are in plus fata de bine cunoscutul sw 5.1 subwoofer cu 30 w mai puternic adica de 75 W!!! Ce ziceti se simte diferenta fata de sw simplu 5.1?
CREATIVE INSPIRE 5.1 P5800
UNDEVA IN JUR DE 3,2 BULIOANE

#9
S.O.A.D.

S.O.A.D.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 18.03.2006
bine si ce fac eu cu subwoofer de 22 w? Aici vorbim de 5-6 mil nu 3 ...

#10
andrei24

andrei24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 13.01.2006
La 5 mil nu vei gasi nimic bun, vei gasi ceva care scoate zgomot. Mai bine chinuiestete sa-ti mai strangi ceva bani pentru ceva bun, ca daca iti iei ceva la 5 mil in timp o sa apara si nemultumirile. Si eu mi-am luat un sistem la 5 mil, la inceput am fost multumit, dar dupa o vreme am inceput sa-mi dau seama ca basul se aude mai bine in afara camerei, satelitii nu prea au inalte si scot ceva sunet care cica ar fi mediile plus ca distorsoneaza la volum mai tare, si altele. Asa ca m-am hotarat sa-mi iau ceva mai bun si mai scump.

#11
CRISTAKEM10

CRISTAKEM10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 05.02.2005

View Postandrei24, on Jun 1 2006, 16:33, said:

La 5 mil nu vei gasi nimic bun, vei gasi ceva care scoate zgomot. Mai bine chinuiestete sa-ti mai strangi ceva bani pentru ceva bun, ca daca iti iei ceva la 5 mil in timp o sa apara si nemultumirile. Si eu mi-am luat un sistem la 5 mil, la inceput am fost multumit, dar dupa o vreme am inceput sa-mi dau seama ca basul se aude mai bine in afara camerei, satelitii nu prea au inalte si scot ceva sunet care cica ar fi mediile plus ca distorsoneaza la volum mai tare, si altele. Asa ca m-am hotarat sa-mi iau ceva mai bun si mai scump.
Ce ai avut inainte la 5 mil. si ce ti-ai luat acum ?

#12
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005

View Postandrei24, on Jun 1 2006, 16:33, said:

La 5 mil nu vei gasi nimic bun, vei gasi ceva care scoate zgomot. Mai bine chinuiestete sa-ti mai strangi ceva bani pentru ceva bun, ca daca iti iei ceva la 5 mil in timp o sa apara si nemultumirile. Si eu mi-am luat un sistem la 5 mil, la inceput am fost multumit, dar dupa o vreme am inceput sa-mi dau seama ca basul se aude mai bine in afara camerei, satelitii nu prea au inalte si scot ceva sunet care cica ar fi mediile plus ca distorsoneaza la volum mai tare, si altele. Asa ca m-am hotarat sa-mi iau ceva mai bun si mai scump.
andrei24 ai perfecta dreptate dar ... depinde ce vrea / si stii cum se zice "inainte sa.ti iei "mertzan" e bine sa rodezi o dacie"  
  poate ca e bine sa inceapa cu un sistem de duzina si dupa preferinte sa.si achizitioneze ceva mai pretentios
poate ca nu vrea deca sa "bubuie" si atat / doar el cauta cat mai multi watt.i nu ? :)

#13
catalinjkd

catalinjkd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 14.07.2005
LOGITECH X-530 RULZ !!!

#14
teo0

teo0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 07.02.2006

View PostS.O.A.D., on Jun 1 2006, 11:24, said:

bine si ce fac eu cu subwoofer de 22 w? Aici vorbim de 5-6 mil nu 3 ...
Eu am creative inspire p5800, nu-ti ajung 22w la o camera sub 20mp? Daca sunt sub 5 milioane nu se aud TARE?
sa stii ca boxele astea nu au eticheta stralucitoare cu 2000w lipita pe panza , chiar au 22w, n-am dat niciodata sw mai mult de 50%.
Asa cum ti-a zis cineva mai inainte e de preferat sa testezi TU sistemele, parerea mea, modelele creative sunt ok.

#15
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004

View Postcatalinjkd, on Jun 8 2006, 23:18, said:

LOGITECH X-530 RULZ !!!
Subscriu. Rap pret/calitate e cel mai bun in plaja asta de cost.

#16
TLGsoft

TLGsoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,553
  • Înscris: 25.03.2006

View Postrobertino1, on May 25 2006, 15:30, said:

Si ca sa vezi ca ce am spus mai sus e adevarat..iata....nici eu nu ma pot abtine... Eu am Genius SW-5.1Home Theater, modelul ce costa tot pana in 5 milioane si care, pe langa calitatea sunetului, imi place si pentru ca are trei intrari auxiliare stereo. Acum depinde ce doresti tu sa faci cu sistemul (comp, DVD Player, TV, etc).

Succes.


Si eu am la fel. Lemnul face diferenta! Vibreaza peretii...

Eu sunt multumit de ele. Vecinii, nu!

#17
andrei24

andrei24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 13.01.2006
Eu mi-am luat Logitech Z-5500 si au un sunet incredibil. La maxim sunetul e clar si nu distorsoneaza de loc, basul se aude in toate camera si satelitii nu au tot felul de bazaituri ca la altele si nu au un sunet deranjant ca la celalate sisteme, la volum maxim zic. Pana acum am incercat mai multe sisteme 5.1 si am mai vazut si pe la altii dar de asta sunt cel mai multumit.
Deci cea mai buna alegere era sa-ti iei Logitech X-530, dar am observat ca ti-ai luat Miyako.

Edited by andrei24, 10 June 2006 - 22:12.


#18
mobitzu

mobitzu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.02.2007

View Postpaspalica, on May 31 2006, 23:22, said:

CREATIVE INSPIRE 5.1 P5800
UNDEVA IN JUR DE 3,2 BULIOANE
creative t6100 mult mai bun si se pare si mai ieftin

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate