Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

BRD-NET vs. BT24

- - - - -
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

Poll: Care este serviciul de Internet Banking mai bun? (212 member(s) have cast votes)

Care este serviciul de Internet Banking mai bun?

  1. BRD-NET (32 votes [15.09%])

    Percentage of vote: 15.09%

  2. BT24 (125 votes [58.96%])

    Percentage of vote: 58.96%

  3. Ambele (4 votes [1.89%])

    Percentage of vote: 1.89%

  4. Niciunul, prefer serviciul altei banci (51 votes [24.06%])

    Percentage of vote: 24.06%

Vote Guests cannot vote

#1
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Care dintre cele doua servicii de Internet Banking: Brd-Net oferit de BRD si BT24 oferit de Banca Transilvania credeti ca e mai bun din punct de vedere (1) al tarifelor si (2) al optiunilor oferite.
La 2 ma refer in mod special la posibilitatea platilor spre anumiti beneficiari fara ai inregistra de fiecare data la sediul unei agentii bancare.

Edited by iulian.dronca, 20 May 2006 - 12:43.


#2
Byt

Byt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 05.02.2002
Am votat ambele deoarece sunt client BRD-NET dar am auzit lucruri bune si despre BT24.

Referitor la plati la brd trebuie sa inregistrezi o singura data beneficiarul (prin telefon) si dupa poti sa faci cate plati vrei. Comisionul pentru plata in conturi brd este de 3lei (<500ron), 6 (<50000 ron) sau 10ron.

#3
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

 Byt, on May 21 2006, 09:38, said:

Am votat ambele deoarece sunt client BRD-NET dar am auzit lucruri bune si despre BT24.

Referitor la plati la brd trebuie sa inregistrezi o singura data beneficiarul (prin telefon) si dupa poti sa faci cate plati vrei. Comisionul pentru plata in conturi brd este de 3lei (<500ron), 6 (<50000 ron) sau 10ron.

Deci nu trebuie sa mergi personal la banca sa-l inregistrezi un beneficiar si sa semnezi pentru asta?

#4
Byt

Byt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 05.02.2002
Nu.
Se rezolva printr-un telefon la vocalis 0800-803-803. O sa te intrebe contul de brd-net si cnp si poti sa adaugi orice beneficiar vrei.

#5
JohnDoe

JohnDoe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 28.08.2002
Eu am cont la BancPost. La ei nu trebuie sa vorbesci cu nimeni de la banca pentru a putea adauga beneficiari.. :D

#6
Mezz

Mezz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 03.05.2005
personal folosesc BT24 dat fiind faptul k nu am nevoie de aplicatii foarte avansate..ma multumesc cu ceea ce are..deasemenea ab lunar mi se pare ok...cat despre BRD-NET nu am utilizat insa nu am auzit nimik laudabil..interfata mi se pare jalnica in comp cu BT24, chestia asta cu introducerea nr de cont prin intermediul Vocalis...nu am o parerea f buna..o fi un element de siguranta in plus...in concluzie BT24 se detaseajza destul de mult de BRD-NET...mai nou BRD isi racoleaza clienti BRD-NET prin licee :))

#7
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

 Mezz, on May 23 2006, 17:02, said:

personal folosesc BT24 dat fiind faptul k nu am nevoie de aplicatii foarte avansate..ma multumesc cu ceea ce are..deasemenea ab lunar mi se pare ok...cat despre BRD-NET nu am utilizat insa nu am auzit nimik laudabil..interfata mi se pare jalnica in comp cu BT24, chestia asta cu introducerea nr de cont prin intermediul Vocalis...nu am o parerea f buna..o fi un element de siguranta in plus...in concluzie BT24 se detaseajza destul de mult de BRD-NET...mai nou BRD isi racoleaza clienti BRD-NET prin licee :))
Cat este abonamentul lunat la BT24? Dar activarea serviciului?

#8
Mezz

Mezz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 03.05.2005

 iulian.dronca, on May 23 2006, 19:19, said:

Cat este abonamentul lunat la BT24? Dar activarea serviciului?
ab lunar=2.5 ron
activare=0 ron
nu e pe baza de token

#9
Byt

Byt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 05.02.2002
Astazi am renuntat la BRD-NET. Partea tare a fost ca nici o angajata din sucursala Politehnica nu stia cum se face dezactivarea. Prin urmare am scris o cerere de mana "Subsemnatul...":D si am dat o copie dupa buletin.

Am renuntat din cauza faptului ca mi-am facut un Mastercard Mondo la BT si BRD-NET atasat amaratului de card 10 nu isi mai avea rostul.

Deci candva saptamana asta welcome BT24 ;)

#10
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

 Byt, on Jun 27 2006, 13:58, said:

Astazi am renuntat la BRD-NET. Partea tare a fost ca nici o angajata din sucursala Politehnica nu stia cum se face dezactivarea. Prin urmare am scris o cerere de mana "Subsemnatul...":D si am dat o copie dupa buletin.

Am renuntat din cauza faptului ca mi-am facut un Mastercard Mondo la BT si BRD-NET atasat amaratului de card 10 nu isi mai avea rostul.

Deci candva saptamana asta welcome BT24 ;)
Acelasi lucru l-am facut si eu acum doua saptamani. Inclusiv cardul Mastercard Mondo si consideratia depsre cardul 10.

#11
puiulnoptii

puiulnoptii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 06.01.2006
Si eu folosesc BT 24 si sunt multumit de el. Ce am remarcat intre ele, deoarece am asistat la plati online prin ambele sisteme, la BT24 se instaleaza un certificat de pe siteul bancii, la BCR ai un dongle care iti genereaza un cont de trecere si accesarea contului se poate face de pe orice calculator conectat la internet. Ca pret, am observat ca BCR-ul practica aproape acelasi comision la plati online, in jur de 30.000 lei daca nu ma insel. La BT24 am impresia ca nu se pot face plati externe. Sunt multumit de ambele, desi cel mai des folosesc BT24 si generez mai mult trafic prin BTR, am si un Mondo la ei cu care imi fac cumparaturile.

#12
Raikk0nen

Raikk0nen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 17.04.2005
folosesc BT24 de foarte putina vreme..fata de alte aplicatii de acest gen pe care le-am folosit in US, nu imi place ca nu ma pot loga de pe prima pagina. In rest..pare Ok.

#13
fourmi

fourmi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 06.11.2004
io n-am votat pt. ca n-am folosit aplicatia brd. am insa bt24 [ fun :) ] si sunt super multumit. oamenii isi dau silinta cat pot sa o faca foarte functionala, am vazut ca in urma cu vreo luna - 2 au facut ceva modificari...
o recomand, deci, cu placere.

#14
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Acum le am activate pe amandoua si dupa ce am patit cu cei de la BRD as vota si eu cu cei de la BT.
Am ramas pe 0 in contul curent de la BRD timp de 3 saptamani, fara sa stiu ca nu exista mai nimic in ei si ma trezesc acum doua zile cu un email in care ma anunta ca serviciul BRD-NET a fost dezactivat pentru neplata. Alimentez eu repede cu o suma considerabila si sun repede la telefonul lor gratuit Vocalis BRD unde domnita de la celalalt capat al firului imi spune ca degeaba am alimentat daca nu merg pana la o agentie sa vorbesc cu un consilier sa mi-l activeze nu o sa functioneze. Asa mi-au zis si data trecuta cand am adaugat alti beneficiari. Am sunat si m-au trimis la agentie. La fel si cand mi-au gresit numele. Desi se lauda ca Internet Bankingul e comod si te scuteste de la drumul la banca eu am constat contrariul. De mai multe ori am mers la banca sa clarific problemele create de ei sau de mine decat poate as fi mers in mod normal.
Acum inteleg ca nu am avut bani de plata abonamentul la timp si am fost suspendat, dar daca tot mi-au trimis notificarea prin email sa ma anunte ca a fost suspendat serviciul, nu mai bine mi-l trimitea inainte macar cu 2 zile sa alimentez si sa nu-l suspende. Macar un email ca nu era mai mult.
Si tot cu cei de la BRD am mai avut o faza haioasa in urma cu vreo doi ani cand am primit o notificare ca le datorez 187 lei vechi (mai putin de 0.02 lei noi) si daca nu-i platesc in decurs de 10 zile o sa figurez in lista rau platnicilor si nu o sa pot lua nici un credit si o sa faca toate demersurile legale pentru recuperarea datoriei.
La BT24 in schimb am vazut ca poti trimit mesaj direct din serviciu respectiv si raspund foarte repede. Mai ca nu au pus messenger sa vorbesti cu cei de la banca.

#15
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Nu am folosit serviciul celor de la BRD ptr simplul motiv ca e ok BT24. In fapt is destul de multumit de BT. Se pare ca e trasata in politica generala sa faci ce trebuie sa il multumesti pe client. Lucru bun la un produs romanesc.

#16
slacker608

slacker608

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 07.07.2006
folosesc BT24.am incercat si solutia de la BRD dar am fost dezamagit . BT24 e pe placul meu ,iar Banca Transilvania are cei mai de treaba angajati.

#17
puiulnoptii

puiulnoptii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 06.01.2006
Adevarat. Foarte de treaba personalul de la BT. Cred ca a fost un criteriu important la angajare, multi tineri talentati p-acolo si cu bun simt, in toate BT-urile din C-ta n-am avut nici un repros. Si nu prea ma invart prin activitati financiare, cand am avut neclaritati, m-au lamurit si m-au indrumat cum trebuie.

La fel si departamentul de carduri, in cazul problemelor, ancheta merge destul de repede si daca va pierdeti o suma de bani printr-un magazin online suspect, vi se returneaza imediat banii. Eu comandasem odata de pe un site de carti, doua carti ... si imi facusera tranzactia, banii erau pregatiti sa plece spre beneficiar, la care acesta imi trimite mail ca tranzactia a esuat ... dar banii plecasera ... BT a rezolvat problema repede. M-am dus cu copie dupa mailul de confirmare de la ei ... si nu am mai cumparat nimic de acolo.

#18
slacker608

slacker608

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 07.07.2006
apropo de angajati de treaba. la capitolul asta BancPost e praf. are cei mai marlani  angajati ( scuzati expresia)
Sa fie doar in orasul meu asta?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate