Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 

Nei Pori

- - - - -
  • Please log in to reply
1257 replies to this topic

#1153
islarooms

islarooms

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 16.04.2010
<p><p>Dear Blueking-69

That high price was systemic failure from booking .com page.
The bug was fix.
Sorry for the inconvenience..

Edited by islarooms, 23 January 2016 - 23:11.


#1154
Lizuki

Lizuki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 08.02.2013
Am rezervat in iulie la Isla Rooms. Multumesc pentru recomandare!

#1155
piratul01

piratul01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 04.08.2004
La Isla am vrut si eu pentru septembrie, dar mai aveau doar un studio si noi vrem 2, suntem doua familii.
Voi rezerva la Brunis Apartmennts. A mai fost cineva acolo ca sa imi spuna cum este? Aici nu am gasit info despre aceasta vila.
Multumesc

#1156
mp_gerula

mp_gerula

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 13.07.2005
Am fost la sfarsitul lunii iulie in Nei Pori, am avut rezervat (prin e-mail) la Mike's Apartments o camera tripla. Ajunsi acolo, am fost cam dezamagiti de conditiile oferite: camera tripla avea doar doua paturi, cel 'mare' doar putin mai lat decat un pat single (cred ca avea 120 cm latime). Baia f. f. mica (am vazut destule prin Grecia, asta era chiar mica), miros de canalizare in baie (baia nu avea geam). Dimineata am avut un vizitator in acea baie: un gandac mare si negru, pe care cu parere de rau, a trebuit sa-l strivesc.. Mobilierul in camera minim (nu aveau noptiere sau alte corpuri cu sertare in care sa-ti tii lucrurile): doua paturi si un dulap fara rafturi. In plus, saltelele de la pat erau cam uzate, se simteau arcurile cum te impungeau. Pentru o camera platita pentru trei persoane, am primit doar doua prosoape mari, si lenjeria era cam ingalbenita.

Probabil ca se vor gasi carcotasi sa spuna ca suntem cam pretentiosi, dar la pretul platit la acest studio (45 E/noapte) am gasit a doua zi un apartament cu doua camere + bucatarie separata + baie in care conditiile erau incomparabil mai bune. Am primit si 2 prosoape/persoana si era si liniste (la Mike's auzeai din pat dimineata pe toti care coborau pe scari). Pentru cei interesati de apartament, vila se numeste Lemonia Apartments, iar rezervarea se face prin telefon: 6997 083 329 sau 6944 738 214 (numere luate de pe cartea lor de vizita). Acolo am gasit o familie din Timisoara care venea a doua oara si isi negociasera prin telefon un pret chiar si mai mic (40), la un apartament situat la parter si fara A/C.

Ca si concluzie in urma cautarilor: la Nei Pori se poate merge si fara rezervare, la sfarsit de iulie am gasit mai multe variante bune si la pret mai mic decat cel cerut de cei care isi promoveaza ofertele pe internet. Am preferat sa pierd din avansul platit la prima cazare ca sa-mi petrec restul concediului in conditii decente.

O recomandare de taverna: AVRA (AYPA), situata langa hotel Manolas. In fiecare zi aveau mancare cu specific grecesc proaspat gatita: musaka, pastitsio, ardei umpluti, imam (vinete umplute) si altele, mult mai delicioase decat un banal gratar de porc sau pui cu cartofi prajiti.

Edited by mp_gerula, 08 August 2016 - 15:51.


#1157
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,829
  • Înscris: 04.02.2008

View Postmp_gerula, on 08 august 2016 - 15:50, said:

Am fost la sfarsitul lunii iulie in Nei Pori,

Cum este atmosfera in Nei Pori seara ??
E ceva entertainment tarziu sau se da stingerea la 23.00 ??

#1158
mp_gerula

mp_gerula

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 13.07.2005
Pentru noi a fost mai agitata decat in alte locuri din Grecia unde am mai fost: inghesuiala mare pe faleza seara, baruri, terase pline, 'parc' de distractii (de fapt doua, unul pentru copii (tobogane gonflabile, trambuline, karturi) cat si genul clasic cu chestii ce te invart si te ametesc - dar cam vechituri). Cluburi (discoteci) nu am vazut.

#1159
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,313
  • Înscris: 28.04.2006
Inteleg ca romanii au abandonat Nei Pori...doar o persoana de aici de pe forum care a ajuns anul acesta?

Apropo, cat de aglomerata a fost plaja?

#1160
mp_gerula

mp_gerula

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 13.07.2005
Destul de aglomerat pe nisip, mai ales in weekend - vin si grecii. In apa, era loc pentru toti, deoarece apa se adanceste incet.

#1161
roxi-nico

roxi-nico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 27.02.2010
Buna seara, exista tren direct Atena -Nei Pori?

#1162
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 14.11.2006
Google Maps zice ca da (6 ore 30 minute):
https://www.google.r...4!2d39.9761!5i2

#1163
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
Salut, Florine,

din linkul pus de tine observ că durata călătoriei cu trenul este de 4 ore şi 48 de minute. Nu înţeleg de unde e diferenţa.


Sănătate şi Sărbători Fericite în continuare !

#1164
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 14.11.2006
Cred ca este vorba de tipul de tren (personal, accelerat, rapid) sau cum o fi transportul pe calea ferata la greci.
Am facut chiar acum o simulare si mi-a dat 5 ore 20 minute (plecare la ora 14:18 din Atena).

#1165
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007
Am facut si eu rezervare pentru 3 nopti in Nei Pori, la mijlocul lunii iunie. As vrea sa stiu daca in Palaios Panteleimonas gasesc ceva terase pentru o cina. Ma gandeam sa mergem intr-o seara.. facem o plimbare prin sat, apoi cina. Evident ca o vedere la mare ar fi super, iar o recomandare ar fi perfecta!

#1166
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008
Daaaaa!
De recomandat... noi am fost pe zi si am adastat doar pentru un ciuco (taverna Τα Πέτρινο), dar te orientezi [rapid] si la fata locului.
Si stai fara grija, ai terase cu priveliste corespunzatoare Posted Image

Edited by BlueKing-69, 30 December 2016 - 10:40.


#1167
edbica2000

edbica2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 20.08.2005

View Postroxi-nico, on 27 decembrie 2016 - 22:23, said:

Buna seara, exista tren direct Atena -Nei Pori?

Nu, nu exista cu oprire. Poti insa schimba in Larissa sau Katerini.
Mersul Trenurilor

#1168
lvg

lvg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 07.06.2005
La mijloc de august 2017 mergem si noi la Pantelis (vad ca brandul lui personal devine mai vestit decat numele vilei Posted Image  ).
Tocmai am terminat de lecturat paginile, voiam doar sa multumesc pentru efortul vostru de a pune aici atatea informatii.

#1169
roxi-nico

roxi-nico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 27.02.2010
In august 2017 vom sta 10 zile la Isla, in Nei Pori. Am ales aceasta zona pt ca pentru ca vrem sa combinam plaja cu vizitarea unor puncte de interes cultural ( vrem sa ajungem o zi la Meteore, Muntele Olimp, Delfi, Salonic si Skiatos). Pentru toate excursiile vom apela la agentiile locale. Intrebarea mea este daca nu vi se pare ca ne aglomeram prea tare,le-am proiectat cumva o zi excursii, o zi plaja. Nu va fi prea obositor? In una dintre zile vreau sa ajungem si la Paleos Panteleimonas...Apoi plecam in Atena, unde vom sta 4 zile, dintre care una va fi ocupata cu excursia pe Aegina. Nu stiu, pare usor in faza de proiect, dar pe teren...

#1170
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008
Nu!
Nu va fi prea obositor avand juma-juma obiective si relaxare. Mai ales ca nu veti conduce voi la obiective.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate