Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Orange DTH România - Topic General.

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
31133 replies to this topic

#10729
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,594
  • Înscris: 14.10.2004

View Postalmasan25, on 19th November 2009, 22:46, said:

Cred ca ai fost as la limba romana mai ales la compuneri   :first: :clapping:

Nu am fost as cam la nimic in scoala, mai degraba mediocru ;)  vad ca am niste greseli, dar am scris cu o mana dintr-o rana, in pat.
Si ca fapt divers, de pe netbook-ul de la ei, conectat la VDSL. :D

PS Asta merge bine.

#10730
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postxymzar, on 19th November 2009, 20:38, said:

Am primit un email absolut penibil de la Romtelecom.
Cel cu Mos Craciun care ma indruma sa cumpar diverse de la ei.
Am raspuns si eu, nu se face sa fii nepoliticos cu Mosu  :D
Iata raspunsul meu:

Salut!
Sunt varul tau, Mos Nicolae si sunt prieten cu Razvan.
Razvan este foarte suparat pe Romtelecom!
De ce ?
Pai a zis ca este un fan al filme SF si Dolce nu le mai ofera. Cica vor bani in plus. Si pentru pachetul Explorer desi se ofera gratuit pe toata perioada contractului vor bani.
Dar stai linistit ca sigur ii treace supararea pana vii tu.
De fapt i-a si trecut...... de Dolce.
Si o sa se utie la Stargate Atlantis pe AXN Sci-Fi, dar la alt operator DTH deoarece pana la sosirea ta nu o sa mai aiba contract cu Romtelecom Dolce.

P.S.  Iti mai spun un secret, dar sa nu cumva sa spui cuiva, se pregateste de rezilierea tuturor serviciilor oferite de Romtelecom, in doua-trei luni, trage RCS "fibra" la el pe strada. Cica astia ii dau de toate: telefon fix, telefon mobil, internet, televiziune si ca bonus un internet mobil. Asa ca pana in primavara se muta la ei.

Varul tau si Razvan iti doresc insanatosire grabnica.
Iar Romtelecom-ului nu-i ureaza nimic ca nu meria si o sa-i aduca o nuia!

Mosu si Razvan


Stiu ca pare o prostie dar daca ei ma iau la misto eu de ce sa tac
Foarte tare!  :clapping:
Mie nu mi-au trimis nici un mesaj cu Mos Craciun, oare pentru ca i-am anuntat deja ca reziliez nu ma mai iubeste Mos Dolce? :scratchchin:
Poate le fac eu un cadou de Craciun si reziliez si fixul, si asa am doua "fixe" (doua "fixuri"?).

#10731
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,594
  • Înscris: 14.10.2004
Pai partea interesanta este ca si eu am cerere de reziliere :)

#10732
oldcalin

oldcalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 02.12.2006
Asa cum am mai scris, azi se implinesc cele 2 saptamini pina cind trebuia sa fiu sunat in vederea rezilierii. Am fost sunat ieri, mi-au facut oferte peste oferte, toate cu o singura conditie, prelungirea contractului de la 14 luni in sus, nu am putu sa accepta asta, probabil nu s-ar fi pus problema sa schimb operatorul in urmatorul an dar eu ceream un lucru asa de mic (trecerea de la Dolce Variat la Star fara perioada de retentei, practic imi dadeau doar cinestar-urile pentru ca celelalte le aveam in Extra) si ei nu pot sa faca asta.
Din pacate nu numai pentru ei ci si pentru mine (disconfortul schimbarii operatorului) am facut demersurile la concurenta pentru a muta toate serviciile la ei, voi porta si numarul de tel fix. Parca vad ca atunci cind o sa anunt rezilierea tuturor serviciilor RTC o sa imi dea si Dolce Star fara retententie dar va fi prea tirziu, asta e....  

La finalul discutiei am convenit ca eu ramin la Dolce Variat si ca ma voi mai gandi ce fac. Nu le-am spus inca ca voi inchide toat serviciile.

Edited by oldcalin, 20 November 2009 - 09:29.


#10733
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Ciudat, pana si la Vodafone te fidelizeaza cu oferta curenta la cartela de 5euro si trebuie prelungit doar 6luni
Am impresia ca au devenit mult mai sensibili consumatorii la perioadele contractuale, probabil dupa primul gust amar :)

Edited by Blackhawk, 20 November 2009 - 09:46.


#10734
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Mda, m-a sunat azi o "voce blonda" sa ma convinga sa nu reziliez, ca-mi da, ca-mi face, ca-mi drege. Imi oferea pachetul pe care il am acum, standard + maxpack + cinestar la 2,7 euro. A facut greseala sa ma intrebe ce nu-mi convine la ei. Dupa ce am terminat de insirat, "Da, Mezzo nu-l difuzam", lol, atat a inteles! Ii tot dadea ca-i cel mai ieftin de pe piata, etc. I-am explicat ca nu din cauza pretului plec de la ei, ca eram dispus sa platesc suplimentar pt HD. "Da, dar e cea mai buna oferta de pe piata". Era blocata saraca! Pana la urma am lamurit-o sa vina sa-si ia ligheanul si stb-ul, "dar stiti ca ati platit unul (am 2) si nu-i pacat ca ati investit banii in el" bineinteles alta tirada de-a mea ref. la cat de cinstit este sa-ti vanda o conserva inutila, i-am zis si de FTA si de radio, ce mai m-am descarcat!
Partea buna e ca n-a zis nimic ca ar vrea si cablurile, ca n-am de gand sa le scot de pe unde le-am bagat ca sa nu se vada.
Astept sa vad cand vin sa ia ligheanul daca tre' sa le dau si cablurile sau nu.
Intrebare pentru cei care au reziliat deja: isi iau si suportul de la antena sau numai antena in sine?

#10735
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,594
  • Înscris: 14.10.2004
Sunt greco-nemti deci combinatia perfecta.
Nu lasa nimic la voia intamplarii, cred ca vor scoate si diblurile din perete :)

#10736
oldcalin

oldcalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 02.12.2006

View Postxymzar, on 20th November 2009, 13:21, said:

Sunt greco-nemti deci combinatia perfecta.
Nu lasa nimic la voia intamplarii, cred ca vor scoate si diblurile din perete :)

Din ce am mai citit pe aici, anul trecut cred, cablul nu se mai ridica, doar antena (nu stiu daca si suportul), stb, lnb.

#10737
popik2007

popik2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,379
  • Înscris: 31.10.2009
au scos FREE X TV din grila........

#10738
Popybo

Popybo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 31.08.2009

View Postoldcalin, on 20th November 2009, 09:26, said:

Asa cum am mai scris, azi se implinesc cele 2 saptamini pina cind trebuia sa fiu sunat in vederea rezilierii. Am fost sunat ieri, mi-au facut oferte peste oferte, toate cu o singura conditie, prelungirea contractului de la 14 luni in sus, nu am putu sa accepta asta, probabil nu s-ar fi pus problema sa schimb operatorul in urmatorul an dar eu ceream un lucru asa de mic (trecerea de la Dolce Variat la Star fara perioada de retentei, practic imi dadeau doar cinestar-urile pentru ca celelalte le aveam in Extra) si ei nu pot sa faca asta.
Din pacate nu numai pentru ei ci si pentru mine (disconfortul schimbarii operatorului) am facut demersurile la concurenta pentru a muta toate serviciile la ei, voi porta si numarul de tel fix. Parca vad ca atunci cind o sa anunt rezilierea tuturor serviciilor RTC o sa imi dea si Dolce Star fara retententie dar va fi prea tirziu, asta e....  

La finalul discutiei am convenit ca eu ramin la Dolce Variat si ca ma voi mai gandi ce fac. Nu le-am spus inca ca voi inchide toat serviciile.
Conditiile cerute de tine sigur le poti castiga intr-un final dar dupa doi ani ai sansa de a cunoaste alternative, momentan mai bune decat Dolce, imi mentin opinia: in ciuda unor servicii constant bune ale Romtelecom. Cu timpul o sa observi singur ca indiferent de serviciile operatorului "nemultumiri" exista, plauzibile sau nu.
"Disconfortul schimbarii" ?! N-am pregetat niciun moment de a schimba, in situatia complicata si nu prea in care am reteaua ascunsa sub pardoseala si in pereti (TV, Voce, Internet) iar orice modificare a cerut solutii noi. Internetul ti-l rezolvi simplu cu un router wireless montat la intrare in incinta (apartament, casa), asta ca sa eviti prezenta cablurilor. Vocea, pentru insistentii acestui serviciu inutil, o procuri gratuit printr-un "fix" 3G.
Dupa un an avem ocazia sa alegem din nou, de-aia-i frumoasa economia de piata !

(trei chestiuni se evidentiaza negativ la ei: serviciul Voce, tariful Internetului si vesnicia contractuala pretinsa de ei)

Edited by Popybo, 20 November 2009 - 16:04.


#10739
oldcalin

oldcalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 02.12.2006

View PostPopybo, on 20th November 2009, 16:01, said:

Conditiile cerute de tine sigur le poti castiga intr-un final dar dupa doi ani ai sansa de a cunoaste alternative, momentan mai bune decat Dolce, imi mentin opinia: in ciuda unor servicii constant bune ale Romtelecom. Cu timpul o sa observi singur ca indiferent de serviciile operatorului "nemultumiri" exista, plauzibile sau nu.
"Disconfortul schimbarii" ?! N-am pregetat niciun moment de a schimba, in situatia complicata si nu prea in care am reteaua ascunsa sub pardoseala si in pereti (TV, Voce, Internet) iar orice modificare a cerut solutii noi. Internetul ti-l rezolvi simplu cu un router wireless montat la intrare in incinta (apartament, casa), asta ca sa eviti prezenta cablurilor. Vocea, pentru insistentii acestui serviciu inutil, o procuri gratuit printr-un "fix" 3G.
Dupa un an avem ocazia sa alegem din nou, de-aia-i frumoasa economia de piata !

(trei chestiuni se evidentiaza negativ la ei: serviciul Voce, tariful Internetului si vesnicia contractuala pretinsa de ei)

Router wireless, este in functiune :)
Sapatamina viitoare vine tel fix3g, tel mobil si net mobil, nu va fi deloc usor nici la concurenta dar macare e mult, mult mai ieftin.

#10740
sageata62

sageata62

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 06.01.2008

View Postpopik2007, on 20th November 2009, 15:49, said:

au scos FREE X TV din grila........
Sper sa nu scoata Trace ca la astia te astepti la orice..........

#10741
Popybo

Popybo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 31.08.2009

View Postoldcalin, on 20th November 2009, 17:41, said:

Router wireless, este in functiune :)
Sapatamina viitoare vine tel fix3g, tel mobil si net mobil, nu va fi deloc usor nici la concurenta dar macare e mult, mult mai ieftin.
O sa ai mai mult de asteptat cu RDS-ul, dar asta e' !

#10742
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 20.12.2007

View Postgarett, on 20th November 2009, 12:36, said:

Astept sa vad cand vin sa ia ligheanul daca tre' sa le dau si cablurile sau nu.
Intrebare pentru cei care au reziliat deja: isi iau si suportul de la antena sau numai antena in sine?
Eu i-am "mituit" putin si mi-au lasat suportul..(cred ca-l recupereaza si pe acesta garantat) !

#10743
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,594
  • Înscris: 14.10.2004
Si nu se gasesc suporti de antena?
Cred ca unul de fier nu este mai mult de 50 lei

#10744
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 20.12.2007
Se gasesc suporti , insa nu montati la 5m de sol  pe zid ;)  !

Edited by bog4u, 20 November 2009 - 21:37.


#10745
oldcalin

oldcalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 02.12.2006

View PostPopybo, on 20th November 2009, 20:32, said:

O sa ai mai mult de asteptat cu RDS-ul, dar asta e' !

Tot ce se poate dar ieri au sunat ca vin saptamina viitoare, sa le spunem cam cind ne gasesc acasa.

#10746
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008

View Postpopik2007, on 20th November 2009, 15:49, said:

au scos FREE X TV din grila........
The Dream is over ?
:lol:

Edited by DanyPMN, 20 November 2009 - 22:14.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate