Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Orange DTH România - Topic General.

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
31133 replies to this topic

#24031
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Ați observat că în urma lucrărilor de noaptea trecută și-au modificat poziția câteva canale?

#24032
talex007

talex007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 18.11.2005
Asta se pare ca e singura noutate de la Telekom pe partea de satelit......modificarea pozitiei in grila a unor programePosted Image

#24033
cipaul66

cipaul66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 26.08.2009
Dacă nu schimbă nimic în sensul acesta atunci .... vor pierde clienți cu siguranță - în special în favoarea Orange ! Iar poziția de la 39 E este practic fără viitor apropiat . Iar trecerea în DVB-S2 a transmisiei ar fi mai costisitoare decat schimbarea satelitului ....
L.E. Oricum ... parca a mai fost pusa pe tapet la un moment dat plecarea de pe acest satelit ... se vorbea chiar de poziția pe care este acum Orange .

Edited by cipaul66, 21 October 2014 - 10:16.


#24034
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Mi se pare mie sau se observă o îmbunătățire a calității imaginii pe canalele SD?

#24035
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,370
  • Înscris: 01.12.2001
Ti se pare.

#24036
robedim

robedim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 26.11.2009

 dorin_2k, on 21 octombrie 2014 - 07:20, said:

Niciodata nu vor schimba satelitul.

Ba da. Cand se va lansa HellasSat 3

 gabriel_gavrila, on 20 octombrie 2014 - 16:25, said:

am plasat o comanda la ei pe pagina pt Televiziune S.
sund contactat a doua zi de catre o operatoare care dupa schimbul de amabilitati imi prezinta oferta. ok, zic eu, mergem mai departe. imi prezinta conditiile de livrare si instalare (gratis) si faptul ca contractul se va incheia pe o perioada de 2 ani.
ei, aici zic pas. nu sunt de acord cu perioada contractuala de 2 ani dorind contract pe 1 an. nu se poate sustine operatoarea, ca astea sunt conditiile. dupa ce-i reamintesc faptul ca sunt obligati sa negocieze conditiile contractuale (perioada) si ca aceasta nu seamana deloc a negociere ci a impunere a anumitor termeni o da la intors. ca se poate si pe 1 an dar in alte conditii: abonament mai mare decat cel afisat pe site, taxa de activare, taxa de livrare, taxa de instalare.
dupa ce o rog sa-mi mentioneze unde anume pe site  sau in termeni si conditii sunt prezentate aceste aspecte pentru contracte incheiate pe 1 an o da la intors si imi comunica faptul ca voi fi contactat de catre un superior in perioada urmatoare.
nu m-a contactat nimeni de atunci. am convorbirea inregistrata si print screen-uri cu oferta de pe site. am mai plasat o comanda si daca nu voi fi contactat in urmatoarele 2 zile voi face reclamatie la ANPC.

astia nici cand se vad cu magazinele goale de cand cu magenta vietii nu dau dovada de flexibilitate. probabil le convine situatia, avand in vedere ca in viitor vor sa cumpere actiunile detinute de statul roman la RTC. scade baza de clienti, rezultatul financiar va fi revizuit si bineinteles actiunile vor scadea.  
altfel nu-mi explic politica lor de kkt.
E valabila si posibilitatea de a te abona fara perioda contractuala, insa nu vei beneficia de nicio reducere sau gratuitate. Vei plati tot, inclusiv instalare, antena, decodor, activare cartele etc.

#24037
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,370
  • Înscris: 01.12.2001

 robedim, on 21 octombrie 2014 - 13:46, said:

Ba da. Cand se va lansa HellasSat 3
HELLAS 2 are durata de folosire pana in 2018.
Hellas 3 propus pt lansare in 2016.
Sigur vor intarzia pana in 2018.
Peste 4 ani ce va fi? Nimeni nu stie daca ramane T mobile aici.

#24038
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010

 ammazon, on 21 octombrie 2014 - 09:41, said:

Ați observat că în urma lucrărilor de noaptea trecută și-au modificat poziția câteva canale?

care-s alea?

 dorin_2k, on 21 octombrie 2014 - 14:10, said:

HELLAS 2 are durata de folosire pana in 2018.
Hellas 3 propus pt lansare in 2016.
Sigur vor intarzia pana in 2018.
Peste 4 ani ce va fi? Nimeni nu stie daca ramane T mobile aici.

pai unde sa plece nemtii?mai ales ca tara noastra e o piata mare.si apoi nemtii sunt prezenti prin zona asta:albania,croatia,macedonia,muntenegru,   slovacia,cehia,grecia.romania.

#24039
_Claudiu_

_Claudiu_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 05.09.2013
Acasa la ei (Germania). Eu cred ca astia inchid taraba pana in 2018 daca nu revizuiesc ofertele ! Cum am mai spus, pacat ca SmulCrypt nu e decat Telekom - Bulsatcom, s-ar elibera multe transponder-e si am avea mai multe canale (la o calitate cel putin la fel de buna)...

#24040
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008

 robedim, on 21 octombrie 2014 - 13:46, said:

Ba da. Cand se va lansa HellasSat 3


E valabila si posibilitatea de a te abona fara perioda contractuala, insa nu vei beneficia de nicio reducere sau gratuitate. Vei plati tot, inclusiv instalare, antena, decodor, activare cartele etc.
le-am specificat ca nu am nevoie decat de cartela pe care pot sa o iau eu din magazin la semnarea contractului. am decodor, kit antena etc si ma descurc cu instalarea. 75 de euro vor pentru cartela care e si va ramane proprietatea lor. pe site nu se specifica nimic despre aceste conditii. am fost sunat iar azi si au dat-o din colt in colt dar au refuzat sa-mi ofere contract pe 1 an cu autoinstalare (nici o cheltuiala din partea lor).
o sa mai ia o amenda de la anpc pana-si vor pune in ordine oferta de pe site. asta e....
decat sa incaseze 360 lei intr-un an fara sa cheltuie nimik prefera sa fie sanctionati si pt receiverul respectiv nu vor incasa nimic in conditiile in care va fi activat pe contul unui abonat care are doar 2 receptoare.
pur si simplu nu vor sa faca bani.

Edited by gabriel_gavrila, 21 October 2014 - 18:17.


#24041
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,370
  • Înscris: 01.12.2001

 gabriel_gavrila, on 21 octombrie 2014 - 18:15, said:

o sa mai ia o amenda de la anpc pana-si vor pune in ordine oferta
Sa ne tii la curent cu demersul tau la anpc.
Insa nu cred ca vei avea succes.

#24042
robedim

robedim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 26.11.2009
@gabriel_gavrila
Ia-ti atunci cartele la Freesat. Succes cu anpc, da' parerea mea este ca fiecare furnizor de servicii isi alege singur modelul de business cu care poti fi sau nu de acord. Daca ei nu te vor, tu de ce-i vrei? Acelasi lucru l-am auzit si intr-un magazin Vodafone: un mosulica intreba cat costa un anumit telefon la liber, iar fatuca de-acolo ii spunea ca ei nu vand decat telefoane la abonament. Ceea ce e fals.

Edited by robedim, 21 October 2014 - 18:47.


#24043
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,370
  • Înscris: 01.12.2001
Pentru a beneficia de promoţiile noastre este necesară achiziţionarea unui serviciu doar cu o perioadă minimă contractuală de 2 ani sau poţi achiziţiona un serviciu la preţ standard fără a avea o perioadă minimă contractuală.


Iata ca scrie pe site.

#24044
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008
nu vreau nici o promotie. am adaugat in cos produse la pret standard. pe site nu se specifica nimic despre perioada contractuala si nici despre alte conditii. nici in termenii si conditiile pe care i-am bifat ca am luat la cunostiinta, nu e specificat nimic.

este vorba despre o reclama falsa. nu se specifica nicaieri faptul ca oferta prezentata este valabila cu contract pe 2 ani. si nici alte alternative nu iti sunt prezentate.

Attached Files


Edited by gabriel_gavrila, 21 October 2014 - 19:02.


#24045
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,370
  • Înscris: 01.12.2001
Scrie, scrie,...
Cauta la intrebari frecvente si vei gasi textul de mai sus.
S-au asigurat, fii fara grija.

#24046
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008

 dorin_2k, on 21 octombrie 2014 - 19:08, said:

Scrie, scrie,...
Cauta la intrebari frecvente si vei gasi textul de mai sus.
S-au asigurat, fii fara grija.

la intrebari frecvente in pagina de servicii fixe - televiziune sunt doar 3 intrebari care nu au legatura ce cele specificate.
nu trebuie sa cauti tu din fir a par. in termenii si conditiile cu care trebuia sa fii de acord la plasarea comenzii nu scrie absolut nimic despre aceste aspecte.
crezi ca e normal sa cauti la intrebari frecvente? cred ca e suficient sa citesti temenii si conditiile cu care te declari de acord. sau oferta pe care ai achizitionat-o sa prezinte aceste aspecte.

PS
cand am cerut operatoarei sa-mi specifice unde sunt acele prevederi sau oferta (costuri) fara perioada contractuala am asteptat mai bine de 10 minute la telefon sa caute. si nu a gasit nimic.

Edited by gabriel_gavrila, 21 October 2014 - 19:25.


#24047
robedim

robedim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 26.11.2009
Repet: dragoste cu forta?

#24048
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008

 robedim, on 21 octombrie 2014 - 19:33, said:

Repet: dragoste cu forta?
cand ies la pețit pe piața trebuie sa respecte niște condiții.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate