Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Orange DTH România - Topic General.

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
31133 replies to this topic

#27883
ovi_popa

ovi_popa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 21.03.2014
Ce e cu semnalul?ca nu merge deloc..

#27884
gabrielh3

gabrielh3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 25.06.2014

 ovi_popa, on 22 august 2016 - 21:29, said:

Ce e cu semnalul?ca nu merge deloc..


Si la mine e la fel. A picat treptat, si cateva minute nu am avut deloc semnal. Acum si-a revenit.

#27885
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

 ovi_popa, on 22 august 2016 - 21:29, said:

Ce e cu semnalul?ca nu merge deloc..

Cam 30 de minute nu am avut semnal deloc,posibil probleme la uplink...furtuna in Bucuresti poate

#27886
gabrielh3

gabrielh3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 25.06.2014
National TV, TVH, Disney Junior , Nickelodeon, Comedy Central, AXN (normal), AXN Black, White, Paramount, FilmBox, National 24 Plus, Eurosport 1... si etc... Canalele astea nu merg la mine. Nu am mai continuat sa caut, ca sigur mai multe posturi nu mai merg.

#27887
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
Furtuna la Capitala. S-a anuntat cod de vreme rea pana pe 24 august, in diferite zone.

#27888
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,770
  • Înscris: 14.10.2008
La 22:10 m-am prins ca era furtuna in Bucareshti, desi eram la magazin si nu pe forumuri, Europa FM Slatina baraie puternic cand pica satelitul (Digi) si preia de pe net(se aude baraitul si postul de pe net slab in background), am vazut asta si la ploile slatinene, deci daca la mine nu ploua si Europa baraia, unde putea fi? Posted Image

La 22:50 am trecut pe langa o terasa din oras cu Dolce Sport pe televizoare, mergea OK. Posted Image

Attached Files


Edited by Neaceasca85, 22 August 2016 - 23:59.


#27889
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Și la voi e picat semnalul sau echipamentele mele sunt defecte?

LE: Am descoperit problema. De vreo săptămână am tot avut căderi de semnal fără niciun motiv. Un guguștiuc ce are cuib în apropiere a transformat brațul antenei mele în terasa lui unde își bea cafeaua. Se așeza pe braț, chiar în fața LNB-ului. Astăzi l-am prins în flagrant.
Și eu îi îndrăgeam și le puneam mereu mâncare... Posted Image

Edited by ammazon, 30 August 2016 - 06:32.


#27890
trl

trl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 08.02.2004
Acum 2 luni in urma mi-am mutat serviciile TELEKOM de la o adresa la alta noua (acelasi oras, IASI) si zilnic mi se aprinde LED-ul LOS care indica semnal slab pe fibra optica. Am depus 2 sesizari online cu print screen de pe router cu limita inferioara a dB-ilor si faptul ca LED-ul rosu e aprins, dar am vorbit si personal cu 2 angajati TELEKOM (acestia nu pot face mare lucru daca nu exista nr. de sesizare deschisa) si cu greu s-a rezolvat, deoarece problemele erau intermitente. Acum, cireasa de pe tort, in tot cartierul s-au sistat serviciile TELEKOM din motive tehnice de aprox. 24h iar cei de la TELEKOM nu pot inainta un termen de rezolvare si refuza discountul pe perioada afectata pe motiv ca in contract au termen de remediere de 72h.

Imi aduc aminte acum vreo 5 ani in urma cand am primit fibra de la ROMTELECOM ca am primit si ceritifcat de garantie pt. acea fibra cu un uptime de peste 99% si daca se cumulau peste 8 ore lunar de intreruperi ale fibrei ma despagubeau. Se pare ca nemtii de la TELEKOM au marit acest termen de la 8 h la 72h...foarte frumos. Posted Image

Edited by trl, 30 August 2016 - 17:27.


#27891
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
totul in "favoarea" clientuluiPosted Image

#27892
soundventure

soundventure

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 20.01.2009
72 de ore a fost dintotdeauna, de vreo 7 ani de cand lucrez la ei toate contractele au avut clauza de 3 zile fara despagubiri

#27893
XeNonX89

XeNonX89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 20.07.2015

 trl, on 30 august 2016 - 17:27, said:

Acum 2 luni in urma mi-am mutat serviciile TELEKOM de la o adresa la alta noua (acelasi oras, IASI) si zilnic mi se aprinde LED-ul LOS care indica semnal slab pe fibra optica. Am depus 2 sesizari online cu print screen de pe router cu limita inferioara a dB-ilor si faptul ca LED-ul rosu e aprins, dar am vorbit si personal cu 2 angajati TELEKOM (acestia nu pot face mare lucru daca nu exista nr. de sesizare deschisa) si cu greu s-a rezolvat, deoarece problemele erau intermitente. Acum, cireasa de pe tort, in tot cartierul s-au sistat serviciile TELEKOM din motive tehnice de aprox. 24h iar cei de la TELEKOM nu pot inainta un termen de rezolvare si refuza discountul pe perioada afectata pe motiv ca in contract au termen de remediere de 72h.

Imi aduc aminte acum vreo 5 ani in urma cand am primit fibra de la ROMTELECOM ca am primit si ceritifcat de garantie pt. acea fibra cu un uptime de peste 99% si daca se cumulau peste 8 ore lunar de intreruperi ale fibrei ma despagubeau. Se pare ca nemtii de la TELEKOM au marit acest termen de la 8 h la 72h...foarte frumos. Posted Image

Sa vezi prietene cand ...nu mai vor sa te rezolve.Asa am patit eu.Au preferat sa imi stearga televiziunea din abonament decat sa o rezolve.Sincer mi-a convenit :))).Internetul merge superb...dar cand e vb de IPTV..o lasam mai moale

#27894
trl

trl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 08.02.2004

 soundventure, on 30 august 2016 - 21:25, said:

72 de ore a fost dintotdeauna, de vreo 7 ani de cand lucrez la ei toate contractele au avut clauza de 3 zile fara despagubiri

Repet: ROMTELECOM, atunci cand mi-au adus FTTH pt. prima data in casa mi-au dat un certificat de garantie prin care garanta ca intreruperile nu putea depasi 8h/lunar. E posibil eu sa fi fost atunci inclus intr-un grup de "beta-testeri", deoarece am fost printre primii care au trecut de la VDSL2 la FTTH (tot beta-tester am fost si cand mi-au pus VDSL2).

Oricum, 3 zile fara telefonie fixa, Internet si CATV mi se pare abject de aberant. Mai ramane E.On/Electrica/Enel sa faca la fel si ne-a rezolvat ca natie. :(

#27895
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,328
  • Înscris: 01.12.2001
@trl ai gresit aria. Aici e vb despre DTH T.

#27896
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
cu ce va fi inlocuita oferta aia de 65 lei pe luna in primele 6 luni? contractul meu expira pe 4 septembrie si vreau sa stiu daca ma incadrez la acea oferta
de asemenea am vazut ca in oferta se specifica un led tv toshiba cadou. e cadou sau se plateste in rate?

#27897
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005
La retentie iti poate oferi ceva mai bun decat ce oferta e pe piata. De exemplu, eu am primit: net L, tv L, voce 0, pachetul midnight, 3 carduri ci+ din care 2 gratis la 63 de lei. Am mai pus hbo maxpack si merge in 80 de lei.

Edited by blondevil, 01 September 2016 - 07:39.


#27898
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
ce e aia retentie?

#27899
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008

 vyctoras1985, on 01 septembrie 2016 - 07:39, said:

ce e aia retentie?
Adica ceva mai bun decat ceea ce ai tu acum atat la pret , poate si la ceva pachete extra sau reducere chirie echipament, poti sa negociezi  .

#27900
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
chestia e daca oferta asta o sa dispara pana pe 4 .....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate