Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Orange DTH România - Topic General.

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
31133 replies to this topic

#10765
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 tuserdanghe, on 24th November 2009, 00:18, said:

am o intrebare am probleme cu telecomanda de la risiver nu mai functioneaza volumul si meniul ? oare cei de la dolce o vor schimba ?
o am de 2 ani si 9luni va multumesc
te duci la un magazin RT si-ti cumperi o telecomanda noua. costa doar 7 lei (70 000 vechi).

#10766
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

 kiki27, on 24th November 2009, 11:52, said:

telecomenzi-shop.ro
de acolo am cumparat o telecomanda universala Made 4you 4 in 1 programata de ei  prin care comand televizorul, STB-dolce  si DVDul ;)
Sa inteleg ca asa nu mai e nevoie de 2 telecomenzi?

#10767
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 theonly1, on 24th November 2009, 11:00, said:

@garett

Se ridica antena + lnb, suport antena, receptor + telecomanda + cablu scart , card(uri) de acces. Pe mine m-a intrebat si de cutia receptorului + manual, dar s-a razgandit brusc dupa ce m-am uitat un pic mai "frumos" la el...  <_<
Multumesc pentru raspuns, imi era ca vor si cablurile coaxiale, ca le-am bagat pe sub plinta sa nu se vada si n-am nici un chef sa le mai scot de acolo.

#10768
Popybo

Popybo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 31.08.2009

 garett, on 25th November 2009, 07:10, said:

Multumesc pentru raspuns, imi era ca vor si cablurile coaxiale, ca le-am bagat pe sub plinta sa nu se vada si n-am nici un chef sa le mai scot de acolo.
In caz ca le vor platesti contravaloarea, ca sa nu mai faci deranj. Daca nu sunt de acord, cumperi corespondentul cablului de sub plinta, atat calitativ cat si metric.

#10769
kiki27

kiki27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 27.11.2006

 chatnoir401, on 25th November 2009, 01:41, said:

Sa inteleg ca asa nu mai e nevoie de 2 telecomenzi?


corect, folosesc doar o telecomanda  B) (40RON +transport posta 10Ron) trebuie doar sa apas butonul TV de pe telecomanda pentru a utiliza televizorul, butonul SAT pentru a utiliza dolce sau butonul DVD pentru dvd si mai are un buton pentru auxiliare -combina muzicala, etc. Dupa ce te obisnuiesti cu noua asezare a butoanelor pe telecomanda totul e simplu  :P

#10770
sly_d

sly_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 19.03.2006
si le-ai spus ca vrei sa folosesti pe dolce si marca de dvd si ti-au setat-o direct ei? sau ai setat tu?
ai toate functiile televizorului si stb-ului pe telecomanda?
cum reactioneaza tv-ul si stb-ul la comenzi? prompt sau cu intarziere mai mare decat cu cele originale?

#10771
felecan

felecan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.01.2007
Tocmai mi-a disparut pachetul explorer (pe MyAccount). I-am sunat. Mi-au spus ca nu mai am dreptul la el caci nu mai am contract cu ei (interpretarea lor pentru perioada minima initiala). Am incercat sa le explic ca acest contract este valabil (si prevede pachetul explorer gratuit).
Nu prea ne-am inteles si doar a inregistrat sesizarea mea. Deocamdata astept un raspuns de la ei si ma uit dupa alti furnizori, eventual din alte tari ca de autohtoni sunt satul.

#10772
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,624
  • Înscris: 14.10.2004
A disparut si la mine pachetul Explorer in MyAccount :)
Sa vina sa isi ridice catrafusele, vad ca nu se grabesc nici sa sune.

Pachetul asta nu era pe toata perioada contractului?
Pai daca nu mai am contract de ce vad PACHET KIDS?
De fapt de ce mai vad ceva, in ce baza mai imi ofera serviciul, cum imi emit facturi daca nu mai am contract.
Foooaaaarte curios

LE Culmea este ca in factura apare ca bonus :)
    Nu mai citesc nimic, nu mai am nevoie de televiziune de la ei

Edited by xymzar, 25 November 2009 - 17:00.


#10773
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Operatorii autohtoni sunt in concurenta, care se face de ras mai rau :) Hai ma, 3 Discovery amarate :rolleyes:

Contractul este pe perioada nedeterminata, penalizarile pe perioada determinata si eventual pot fi "bonus-uri" tot pe perioada determinata, citeste contractul!

Edited by Blackhawk, 25 November 2009 - 16:53.


#10774
geo_contact

geo_contact

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 10.07.2005
Nici eu nu mai am explorer in myaccount, si nu am prelungit contractul !!!

#10775
oldcalin

oldcalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 02.12.2006
Si la mine au disparut din MyAccount dar inca se vad. Probabil o sa dispara in curind.

#10776
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Si la mine a disparut pachetul explorer din My Account dar de functionat functioneaza pachetul explorer acuma sa vedem pana cand.

#10777
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
La mine inca mai e prezent...

Eh, ieri am depus cererea de reziliere, sa vedem ce zic baietii. (Ma mut la Digi)

#10778
kiki27

kiki27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 27.11.2006

 sly_d, on 25th November 2009, 19:45, said:

si le-ai spus ca vrei sa folosesti pe dolce si marca de dvd si ti-au setat-o direct ei? sau ai setat tu?
ai toate functiile televizorului si stb-ului pe telecomanda?
cum reactioneaza tv-ul si stb-ul la comenzi? prompt sau cu intarziere mai mare decat cu cele originale?


le-am dat codurile (marcile) tv / dolce  si dvd si au programat ei telecomanda care NU se reseteaza daca scot bateriile. Toate functiile sunt active de pe telecomenzile individuale, doar pozitiile butoanelor este alta. La Tv este o foarte mica intarziere in raspuns, la dolce nu se cunoaste pentru ca STB se misca oricum incet.

dupa ce am cumparat telecomanda am vazut ca alte firme pe net vand kitul  format din telecomanda si senzorul infrarosu care se conecteaza  la portul usb al calculatorului si cu programul PC se poate programa telecomanda pentru mii de marci, dar intotdeauna un TV, un Satelit si alte doua aparate. kitul parca era ~ 100 ron.

#10779
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,262
  • Înscris: 01.12.2001
Eu am un DVD Eboda 555 si unul BUNTZ si ambele au anumite taste comune. Interactioneaza foarte urat cu STB-urile Dolce. Apas pe unele cifre pt STB si la DVD se aprinde, scoate sertarul, si alte asemenrea interferente. Nu cred ca pot gasi o solutie in acest scop.

#10780
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,113
  • Înscris: 25.02.2007
Ce ? Zboara si Explorerul ?
Astia s-au pus pe treaba serios..  :huh:

#10781
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Nu mai au loc pentru XXX-uri?

#10782
adrianu69

adrianu69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 19.03.2006

 chatnoir401, on 26th November 2009, 16:17, said:

Nu mai au loc pentru XXX-uri?
:)) dreptate ai..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate