Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Orange DTH România - Topic General.

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
31133 replies to this topic

#10747
avumit

avumit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 01.01.2009

 oldcalin, on 20th November 2009, 17:41, said:

Router wireless, este in functiune :)
Sapatamina viitoare vine tel fix3g, tel mobil si net mobil, nu va fi deloc usor nici la concurenta dar macare e mult, mult mai ieftin.
Nu mai laudati RDS ca nu este tocmai asa.

#10748
Popybo

Popybo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 31.08.2009

 avumit, on 21st November 2009, 07:45, said:

Nu mai laudati RDS ca nu este tocmai asa.
"Nimeni nu-i perfect", citind topic-ul "Creste viteza la RDS" de pe acest forum. Dar acolo se discuta la alta categorie cand sunt viteze de 50-100 Mb/s la preturi de 28-39 RON. Plus telefonia inutila dar gratuita.

Edited by Popybo, 21 November 2009 - 09:32.


#10749
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 bog4u, on 20th November 2009, 20:57, said:

Eu i-am "mituit" putin si mi-au lasat suportul..(cred ca-l recupereaza si pe acesta garantat) !
Eu vreau sa-l scoata, stau la 8 si eu nu ma intind dupa el sa-l scot, iar alta antena n-am de gand sa mai pun, cablu si apoi IPTV cand o fi. Tipa de la Dolce mi-a zis
ca vine cineva dupa antena si STB, n-a zis nimic de restul dar presupun ca e inclus si suportul. O sa-i ia putin ameteala, ca s-au chinuit destul si cand l-au pus dar asta e.

#10750
avumit

avumit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 01.01.2009
Pt. cei care stau la bloc. Pt. cei de la case pana lanseaza GPON mai este. Valul de debransari care se anunta poate ii va mai destepta pe cei din RTC. Daca nu e treaba lor. Daca ar pune pe cineva din conducere sa citeasca acest forum, ar gasi destule idei. Multi dintre abonati au preferat RTC pt. ca la momentul respectiv ori nu aveau alt operator prin zona sau cel care exista oferea mai putin. Si eu sunt de parere ca Dolce, la ora actuala, ofera, aproape, ce gasesti si pe cablu. Se indreapta ca si programe spre LOW COST, dar la preturi... hm... (pachetul dream 70 lei pe luna pt cei care au si telefon). Poate vor modifica in bine dupa 1 decembrie, ma refer aici mai ales la programele documentare, desi sunt sceptic. Eu zic ca probleme majore legate de abonati vor fi incepand cu iarna - primavara lui 2010/2011 cand se termina vreo 300.000 de contracte pe net si tv. Atunci ofertele companiilor rivale vor fi studiate serios de abonatii respectivi. Desi seful cel mare, grecul a tras un semnal de alarma, referitor la aceste probleme, deciziile luate au fost tocmai pe invers.

#10751
oldcalin

oldcalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 02.12.2006

 avumit, on 21st November 2009, 07:45, said:

Nu mai laudati RDS ca nu este tocmai asa.

Departe de mine de a lauda RDS-ul, stiu exact ce pot si astia, am CATV de la ei. Eu unul am fost si sunt multumit de serviciile RTC, dar la care voi renunta, probabil, in perioada urmatoare. Nu pot sa fiu de acord cu ei ca nu ma pot trece de la Variat la Star fara 14 luni de contract, dar asta e procedura si nu am ce face, fie cum vor ei, voi inchide pentru moment Dolce si voi testa toate serviciile concurentei iar mai apoi probabil voi inchide total cu RTC….. pina la vremuri mai bune (preturi mai bune).
Ce as vrea sa reprosez la RTC este tratamentul discriminatoriu aplicat celor de la tara si orase mai mici unde nu prea exista concurenta, desi veniturile la tara sunt mai mici, aici se platesc cele mai mari tarife, macar de plateam la fel ca cei din marile orase.
In fine, asta e, voi urmarii in continuare cu mult interes evolutia serviciilor RTC.

#10752
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Eu am fost relativ multumit de RTC, pana am pus si RDS-ul si am vazut cate canale am in plus. Pe mine m-a nemultumit atitudinea de "my way or the highway" de la faza cu scosul canalelor. In afara de Stargate sau CSI nu prea ma uitam pe AXN-uri dar ideea in sine m-a deranjat. N-aveam nici o problema sa platesc mai mult pentru canale in plus dar nu pentru aceleasi pe care le aveam pana pe 23.09, doar pentru ca asa le-a tunat lor. Ba chiar mai mult, vroiam HD si aveam un "buget alocat" si pentru asta. Oh well, la cat ma uit la tv e bun si cablul, mai ales ca pe digital nu e mare diferenta, macar e sincronizat, spre deosebire de Dolce.

Edited by garett, 21 November 2009 - 14:41.


#10753
furceag

furceag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 09.10.2005
xymzar, m-a amuzat raspunsul tau... felicitari.

Mai am o luna de contract. Trebuie sa-i avizez despre faptul ca doresc incetarea raporturilor contractuale cu 30 de zile inainte de ajungerea la termen a acestuia?

#10754
Popybo

Popybo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 31.08.2009

 furceag, on 22nd November 2009, 07:43, said:

xymzar, m-a amuzat raspunsul tau... felicitari.

Mai am o luna de contract. Trebuie sa-i avizez despre faptul ca doresc incetarea raporturilor contractuale cu 30 de zile inainte de ajungerea la termen a acestuia?
Neaparat.

#10755
avumit

avumit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 01.01.2009
A reaparut in oferta pachetului Style canalul TRACE. Nu inteleg ce a fost cu acel mesaj pe decodor.

#10756
popik2007

popik2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,379
  • Înscris: 31.10.2009

 avumit, on 23rd November 2009, 06:48, said:

A reaparut in oferta pachetului Style canalul TRACE. Nu inteleg ce a fost cu acel mesaj pe decodor.
probabil k au ajuns la urechile lor injuraturile noastre si au renuntat sa il scoata...
sau cine stie poate doar au amanat scoaterea lui....k eu unul pana prin decembrie ma tot astept la miscari proaste din partea lor.......

#10757
Popybo

Popybo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 31.08.2009

 popik2007, on 23rd November 2009, 10:36, said:

probabil k au ajuns la urechile lor injuraturile noastre si au renuntat sa il scoata...
Siiigur, le tremura chilotii datorita deconectarilor cauzate de Trace !

#10758
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Ori l-au scos din alte cauze.

#10759
tuserdanghe

tuserdanghe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.10.2009
am o intrebare am probleme cu telecomanda de la risiver nu mai functioneaza volumul si meniul ? oare cei de la dolce o vor schimba ?
o am de 2 ani si 9luni va multumesc

#10760
catutza25

catutza25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 16.02.2008
La dolce au aparut doua servicii numite RCS TABLE .... Stiti despre ce e vorba?

#10761
sly_d

sly_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 19.03.2006
pana la urma care e si in ce consta "oferta regionala" la dolce?
...nu am gasit decat oferta regionala de voce si clicknet...

#10762
theonly1

theonly1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 23.07.2005
@garett

Se ridica antena + lnb, suport antena, receptor + telecomanda + cablu scart , card(uri) de acces. Pe mine m-a intrebat si de cutia receptorului + manual, dar s-a razgandit brusc dupa ce m-am uitat un pic mai "frumos" la el...  <_<

#10763
Popybo

Popybo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 31.08.2009

 theonly1, on 24th November 2009, 11:00, said:

Pe mine m-a intrebat si de cutia receptorului + manual, dar s-a razgandit brusc dupa ce m-am uitat un pic mai "frumos" la el...  <_<
E la moda, toti furnizorii/vanzatorii au pretentia sa ne aglomeram podurile, camarile sau beciurile cu cutiile lor. Aceeasi privire am avut-o si eu cand in urma cu doua saptamani in fata celor de la UPC am aruncat la gunoi trei cutii noi de receivere: "...daca aveti nevoie de ambalaje pastrati-le dumneavoastra !".

#10764
kiki27

kiki27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 27.11.2006

 tuserdanghe, on 24th November 2009, 03:18, said:

am o intrebare am probleme cu telecomanda de la risiver nu mai functioneaza volumul si meniul ? oare cei de la dolce o vor schimba ?
o am de 2 ani si 9luni va multumesc
telecomenzi-shop.ro
de acolo am cumparat o telecomanda universala Made 4you 4 in 1 programata de ei  prin care comand televizorul, STB-dolce  si DVDul ;)

Edited by kiki27, 24 November 2009 - 11:53.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate