Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Orange DTH România - Topic General.

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
31133 replies to this topic

#23599
eucaliptulnegru

eucaliptulnegru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 15.10.2009

View Postmaxie0jazz, on 26 august 2014 - 21:07, said:

Intrebare pentru cei mai cunoscatori decit mine..daca eu am abonament la un DTH (nu dam nume)..mai pot comanda/cere un receiver care sa functioneze in alta locatie, cu alta antena?..Posted Image
Zic si eu..
Va multumesc!
Poti fara frica, dar ai grija daca se strica ar trebui si fie la adresa din contract! Din cate imi aduc aminte nu mai stiu la dolce sau la digi se da o declaratie pe propria raspundere ca il instalezi la adresa din contract.
  In rest, de la nasu fara numar, du-le unde vrei.
Si de schimbat daca se strica , schimba si dolce si digi(RCS)receiverele, gratis.

#23600
_Claudiu_

_Claudiu_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 05.09.2013

View Postsoundventure, on 28 august 2014 - 00:03, said:

sa va spun ce am patit cu un figurant care primise o oferta de retentie misto - 4 euro reducere la abonament plus pvr gratis - vroia antena mutata de pe geamul de la dormitor pe geamul de la baie la etajul 3 - lucru imposibil, blocul fiind izolat, deci figuri ca el nu semneaza prelungirea daca nu-i mut antena, etc, am anulat instalarea pvr-ului pe motiv de nesemnare contract si i-au reziliat pe loc contractul.
acuma dobitocu si-a dat seama ca a ramas si fara tv si fara internet. cu oferta actuala o sa plateasca cam triplu fata de ce-a obtinut la retentie.
misto, nu?
O merita. Ce n-as da sa mi se ofere si mie asa ceva la retentie. Oricum, alternative am, dar nu renunt eu la Discovery, la Comedy Central, Mooz-uri si in special la PVR.

#23601
_Claudiu_

_Claudiu_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 05.09.2013
Blank message pe STB. Sa fi fost doar de test sau aveau ceva de anuntat ? Posted Image

#23602
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
Eu am crezut că e defect receptorul. :D

#23603
bubulinu11

bubulinu11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 19.08.2007

View Post_Claudiu_, on 28 august 2014 - 11:28, said:

Blank message pe STB. Sa fi fost doar de test sau aveau ceva de anuntat ? Posted Image


eu am primit azi un mesaj ,, fotbal la dolce , sa ma uit la sferturile ligii si europa league ......

#23604
LUMEN_OBSCURUS

LUMEN_OBSCURUS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 03.07.2014

View Postbubulinu11, on 28 august 2014 - 19:46, said:

eu am primit azi un mesaj ,, fotbal la dolce , sa ma uit la sferturile ligii si europa league ......
era ceva greseala,,..acum daca te uiti nu mai ai acel mesaj.,.

#23605
eucaliptulnegru

eucaliptulnegru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 15.10.2009
Cata promptitudine de la romtelecom!!! sun ieri dimineata pe la 9 (am stat 20 de min. la telefon) si ii zic la o papusa ca s-a stricat telecomanda la receiverul HD, pe la 16:00 vine un nene si imi zice ca nu mai are modelu meu, da daca vreau imi schimba receiverul! Acu' nu stiu cat ii de bine ca receiverul asta ii mic, se vede cartela, parca ii de jucarie si omu' nu era foarte entuziasmat ca ii mai bun cel nou decat cel vechi.

#23606
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014

View Posteucaliptulnegru, on 29 august 2014 - 08:16, said:

Cata promptitudine de la romtelecom!!! sun ieri dimineata pe la 9 (am stat 20 de min. la telefon) si ii zic la o papusa ca s-a stricat telecomanda la receiverul HD, pe la 16:00 vine un nene si imi zice ca nu mai are modelu meu, da daca vreau imi schimba receiverul! Acu' nu stiu cat ii de bine ca receiverul asta ii mic, se vede cartela, parca ii de jucarie si omu' nu era foarte entuziasmat ca ii mai bun cel nou decat cel vechi.
E vorba de receiver HD sau SD?! ptr ca si eu am doua receivere HD, ambele modele si, sincer, imi place mai mult cel nou. E mai mic, mai cochet. E mai fain. Posted Image

#23607
ionutz72

ionutz72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 26.06.2005
Astea noi sunt
KAON KSF-SA700?

#23608
_Claudiu_

_Claudiu_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 05.09.2013
Da

#23609
hidosu

hidosu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 15.06.2006
Se vede infect pe receptoarele Kaon HD astea noi, sunt mai mici si telecomenziile sunt mai mici, dar calitatea imaginii e infecta pe canalele SD. Daca aveti posibilitatea nu inlocuiti receptoarele vechi. Eu am avut cum sa fac comparatia intre cele doua receptoare pe un LG LED de 119cm.

#23610
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,909
  • Înscris: 22.01.2008
Ce pozitie mai are in grila Look si Look Plus la Dolce? Va rog sa mi le spuneti! Multumiri anticipate!

#23611
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009

View Posthidosu, on 29 august 2014 - 12:00, said:

Se vede infect pe receptoarele Kaon HD astea noi, sunt mai mici si telecomenziile sunt mai mici, dar calitatea imaginii e infecta pe canalele SD. Daca aveti posibilitatea nu inlocuiti receptoarele vechi. Eu am avut cum sa fac comparatia intre cele doua receptoare pe un LG LED de 119cm.
Eu nu vad nicio diferenta la calitatea canalelor intre Kaon-ul pe care il am si DVR-ul unui prieten.

#23612
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014

View Postfavoritul, on 29 august 2014 - 12:03, said:

Ce pozitie mai are in grila Look si Look Plus la Dolce? Va rog sa mi le spuneti! Multumiri anticipate!
PE DTH: 145 LOOK TV (PACHET)
   146 LOOK PLUS (LA LIBER)
   147 LOOK TV HD (PACHET)
O zi buna! Posted Image

#23613
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
Mesaj pe facebookul romtelecom: ,,Fiți pe fază! De luni vă pregătim ceva… colorat! Urmăriți pagina noastră de Facebook și veți avea parte de multe surprize!'' Posted Image
Mesajul a fost publicat acum o ora. Oare ce o fi?! https://www.facebook...telecom?fref=ts
Attached File  Capture.PNG   29.17K   64 downloads

#23614
semacadj2003

semacadj2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 06.02.2011
Luni e 1 septembrie. O sa apara sigla cu T, aia e colorata ....

#23615
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Mai mult ca sigur. Posibil sa fie si niste oferte roz cu ocazia asta, ar fi total neinteresanta o campanie de rebranding fara niste oferte promo.

#23616
edinsorin

edinsorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 27.06.2008

View Postmariusnorbert, on 31 august 2014 - 08:35, said:

Mai mult ca sigur. Posibil sa fie si niste oferte roz cu ocazia asta, ar fi total neinteresanta o campanie de rebranding fara niste oferte promo.
Vor fi, se pregătesc, nu stiu daca chiar de maine, mai probabil spre mijloc de luna. Personal astept cinemax hd in noul maxpack.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate