Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Spania

- - - - -
  • Please log in to reply
438 replies to this topic

#433
bareback_her

bareback_her

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 18.10.2012
Nu Guaridola a pierdut calificarea cu Chelski. El stia c-o sa plece, oricum i se aplecase fiindca presiunea e mare dupa 4 ani in care ai luat tot cu Barca si in care R$al sufla in ceafa din ce in ce mai aproape mai ales ca echipa se blazase, ideile si inovatiile functionale si utile se terminasera.

Speram s-o tina tot asa doar ca e greu mai ales ca ambele cluburi vor mult CL sezonul asta !

Sa iasa bine si sa ne bucuram la finele sezonului de cele mai importante doua trofee cel putin !Posted Image

#434
bodi16

bodi16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 13.10.2012
Sincer, eu m-as bucura sa ia Barca Champions League si sa ia Real campionatu' decat invers, dar lucrurile merg bine in campionat deocamdata. Oricum, a venit timpul sa ia din nou UCL: au luat in 2009, 2011, urmeaza ... 2013Posted Image .

#435
bareback_her

bareback_her

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 18.10.2012

View Postbodi16, on 05 noiembrie 2012 - 15:52, said:

Sincer, eu m-as bucura sa ia Barca Champions League si sa ia Real campionatu' decat invers, dar lucrurile merg bine in campionat deocamdata. Oricum, a venit timpul sa ia din nou UCL: au luat in 2009, 2011, urmeaza ... 2013Posted Image .


Corect, daca ar fi de ales, as alege la fel. Sunt insa constient ca Barcelona are calitatea si puterea psihica sa castige ambele trofee in acest sezon ! Depinde mult si de hazard si de forma jucatorilor, de sanatatea lor si de ce nu de campania de achizitii din iarna.

R$al e concentrata pe CL si daca Barca se culca pe-o ureche sau / si este talharita de arbitraj prin avantajarea R$alului ca anul trecut concomitent cu furtul de puncte din acel sezon, nu exista sanse pentru La liga nici cu constanta din partea catalanilor si cu cele 8 puncte avantaj de astazi.

Nimeni nu poate zice insa acum ca Barca nu are sanse mai mari la campionat decat la CL, in CL e nevoie de mai multa sansa in opinia mea si de mult mai multa calitate  / specificitate tactica ! In La Liga uneori sunt suficiente determinarea si constanta !

Sa dea Domnul sa fie anul Barcei macar pentru unul din aceste 2 cele mai importante titluri, CL si La Liga impreuna ar fi de vis !

Edited by bareback_her, 05 November 2012 - 23:11.


#436
bodi16

bodi16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 13.10.2012

View Postbareback_her, on 05 noiembrie 2012 - 23:09, said:

Sa dea Domnul sa fie anul Barcei macar pentru unul din aceste 2 cele mai importante titluri, CL si La Liga impreuna ar fi de vis !

Ar fi si mai de vis daca ar lua CL intr-o finala in fata RealuluiPosted Image  . Vilanova sigur ar intra in istoria Barcei, dar deocamdata nu se ridica la nivelul lui Guardiola, dupa parerea mea, lipseste parca ceva din jocul din sezonul trecut (dezamagitor dar cu jocuri spectaculoase cel putin la meciurile de pe Camp Nou), e adevarat ca nu are experienta nici macar ca jucator de fotbal (se aseamana cu Mourinho la capitolul asta), dar experienta de antrenor are timp s-o castige si incet incet pare sa fie acel Pep din aceeasi perioada a anului in 2008.

#437
bareback_her

bareback_her

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 18.10.2012

View Postbodi16, on 06 noiembrie 2012 - 17:05, said:

Ar fi si mai de vis daca ar lua CL intr-o finala in fata RealuluiPosted Image  . Vilanova sigur ar intra in istoria Barcei, dar deocamdata nu se ridica la nivelul lui Guardiola, dupa parerea mea, lipseste parca ceva din jocul din sezonul trecut (dezamagitor dar cu jocuri spectaculoase cel putin la meciurile de pe Camp Nou), e adevarat ca nu are experienta nici macar ca jucator de fotbal (se aseamana cu Mourinho la capitolul asta), dar experienta de antrenor are timp s-o castige si incet incet pare sa fie acel Pep din aceeasi perioada a anului in 2008.

Eu sincer sa fiu n-as mai vrea sa intalnim pe R$al acum in CL. Barca nu ii ma este superioara de maniera anilor trecuti si incet incet atat Mourinho cat si jucatorii au invatat cum sa contracareze jocul catalanilor incat nu mi-as mai dori sa ii intalnim chit ca pana in sezonul trecut intotdeauna am vrut sa ne interesectam cu ei...

Eu nu stiu ce sa zic daca se ridica sau nu Tito la nivelul lui Pep, deocamdata e prematur sa vorbim. Echipa are mai multa concretete pe atac, nu mai face posesie excesiva si verticalizeaza mai mult mai ales pe benzi ceea ce mi se par plusuri. Defensiv n-a prea avut ce face cu toata apararea in piuneze si chiar i-au iesit niste inovatii extreme de gen Adriano fundas central. Insa sunt si minusuri aparente in jocul echipei fiindca nu mai arata atat de estetic ca in era Pep, presingul dupa ce pierd mingea nu mai este acelasi, entuziasmul si exuberanta jucatorilor s-a mai disipat dar asta e pe undeva normal dupa atatea trofee de club si la nationala....

Speram sa fie bine per total in acest sezon si ca Villa sa continuie sa-si revina si sa dea boabe asa cum a facut-o in ultimele meciuri fiindca avem uriasa nevoie de el. Pedro, Sanchez, Tello nu sunt goleadori ei creeaza si muncesc ca ceilalti sa marcheze mai mult decat reprezinta ei insisi marcatori pur sange, de asta Villa e esential, el este cel mai bun atacant de bagat mingea-n ate al Barcei si s-a vazut asta, putine minute si ocazii si destule goluri deja Posted Image

Edited by bareback_her, 07 November 2012 - 10:31.


#438
bodi16

bodi16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 13.10.2012

View Postbareback_her, on 07 noiembrie 2012 - 10:30, said:

Eu sincer sa fiu n-as mai vrea sa intalnim pe R$al acum in CL. Barca nu ii ma este superioara de maniera anilor trecuti si incet incet atat Mourinho cat si jucatorii au invatat cum sa contracareze jocul catalanilor incat nu mi-as mai dori sa ii intalnim chit ca pana in sezonul trecut intotdeauna am vrut sa ne interesectam cu ei...

Speram sa fie bine per total in acest sezon si ca Villa sa continuie sa-si revina si sa dea boabe asa cum a facut-o in ultimele meciuri fiindca avem uriasa nevoie de el. Pedro, Sanchez, Tello nu sunt goleadori ei creeaza si muncesc ca ceilalti sa marcheze mai mult decat reprezinta ei insisi marcatori pur sange, de asta Villa e esential, el este cel mai bun atacant de bagat mingea-n ate al Barcei si s-a vazut asta, putine minute si ocazii si destule goluri deja Posted Image

E adevarat ca Real a cam invatat schemele Barcelonei si tot ce inseamna atac pozitional, de asta a si fost adus Mourinho in 2010, dar ia luat vreo 2 ani ca sa poata sa se lupte de la egal la egal cu Pep si extraterestrii catalani.

Pe de alta parte, Realul e in scadere evidenta de forma (de vina e Mourinho, care probabil e cu gandul la vara lui 2013 si de transferul sau iminent la City, probabil ca si Ronaldo va parasi echipa blanco odata cu el), reusind doar un egal chinuit pe Bernabeu cu Dortmund (care are un antrenor interesant, imi place cum isi aseaza jucatorii in teren si cum imparte sarcinile, in viitor ar merita postul de selectioner al Germaniei), si sa nu uitam ca in Clasico, Barca n-a avut practic niciun fundas central de meserie la dispozitie, fiind nevoita sa apeleze la improvizatiile Song si Adriano, iar Dani Alves s-a accidentat devreme. Altul ar fi fost rezultatul daca era un Puyol, Pique, pana nu isi va reveni unul din ei Barca va suferi in defensiva, aproape ca nu e meci fara sa primeasca gol.

Villa si-a revenit cat de cat, si a inceput sa marcheze, da dovada de caracter, la 30+ de ani sa iti revii dupa o asa accidentare lunga si sa joci atat de bine ... doar cel mai bun marcator din istoria nationalei Spaniei putea s-o faca. Din returul sezonului trecut, s-a vazut clar ca fara Villa e muuult mai greu, inafara de Messi nu prea exista un alt golgheter in echipa Barcei.

#439
ciprianbc

ciprianbc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 10.10.2010

View Postbareback_her, on 07 noiembrie 2012 - 10:30, said:


. Barca nu ii ma este superioara de maniera anilor trecuti si incet incet atat Mourinho cat si jucatorii au invatat cum sa contracareze jocul catalanilor incat nu mi-as mai dori sa ii intalnim chit ca pana in sezonul trecut intotdeauna am vrut sa ne interesectam cu ei...
Eu nu stiu ce sa zic daca se ridica sau nu Tito la nivelul lui Pep, deocamdata e prematur sa vorbim. Posted Image

                    Cred totusi ca Realul inca nu au ajuns atat de buni incat sa le dam mai multe sanse decat Barcei. Intr-un nou meci Barça-Madrid, eu cred cam 70% ca Barca e favorita.

                    Cat despre Tito ... Inca nu are nimic castigat, dar inceputul nu e rau deloc. Comparand victorii/puncte in aceleasi meciuri de inceput de liga si Champions, Tito e mai in fata. totusi, Guardiola a castigat atatea ... incat nu stiu ce antrenor al Barcei va egala recordurile lui.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate